Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. Czy poniesione przez Spółkę wydatki na nabycie towarów i usług związanych z uzgodnionym udziałem rzeczowym Spółki w zaprojektowaniu i budowie Kolektora stanowią koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy przedmiotowe wydatki, o których mowa w pytaniu nr 1 powinny zostać ujęte jako koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-593/11-4/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Rozłożenie wynagrodzenia za przymusowo umarzane udziały na raty, jak też ustalenie ostatecznego terminu wypłaty, nie może być traktowane jako uzyskanie przez spółkę przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1032/11-2/PK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy Spółka będąc komplementariuszem albo komandytariuszem spółki komandytowej albo komplementariuszem albo akcjonariuszem spółki komandytowo-akcyjnej będzie uprawniona do zaliczania do swych przychodów odpowiadającego udziałowi w zysku spółki osobowej udziału w przychodach spółki osobowej w momencie rozpoznania przychodu przez Spółkę Osobową niezależnie od wielkości wkładu wniesionego do Spółki Osobowej?2. Czy Spółka będąc komplementariuszem albo komandytariuszem spółki komandytowej albo komplementariuszem albo akcjonariuszem spółki komandytowo-akcyjnej będzie uprawniona do zaliczania do swych kosztów uzyskania przychodów odpowiadającego udziałowi w zysku Spółki Osobowej udziału w kosztach Spółki Osobowej, w szczególności w odpisach amortyzacyjnych dokonywanych przez Spółkę Osobową od składników majątku wniesionych do Spółki Osobowej przez innego Wspólnika, w momencie rozpoznania kosztu przez Spółkę Osobową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1105/11-2/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z dokonaniem przez drugiego udziałowca Spółki zbycia na jej rzecz posiadanych w tej Spółce udziałów bez wynagrodzenia celem ich umorzenia, po stronie Wnioskodawcy którego udziały nie podlegają umorzeniu powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-48/12-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z dokonaniem przez drugiego udziałowca Spółki zbycia na jej rzecz posiadanych w tej Spółce udziałów bez wynagrodzenia celem ich umorzenia, po stronie Wnioskodawcy którego udziały nie podlegają umorzeniu powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-48/12-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek akcyzowy w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych zużywanych do produkcji alkoholu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP3/443-114/11-4/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Gminie będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług dokonywanych w związku z realizacją zadania ,,Wymiana nawierzchni asfaltowej boiska sportowego (...)"?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-40/12-4/HW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Wnioskodawca w zakresie poboru opłat za korzystanie z przystanków nie działa w tym zakresie jako organ władzy publicznej lub urząd obsługujący organ władzy publicznej i tym samym przewidziane w art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług wyłączenie z kategorii podatników nie znajduje w opisanym zdarzeniu przyszłym uzasadnienia.Ponadto Wnioskodawca w zakresie ww. czynności nie korzysta również ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie § 13 ust. 1 pkt. 12 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-1026/11-4/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż przez Pana pięciu pozostałych działek budowlanych powstałych z podziału działki rolnej działki o pow. 4,9712, o nr geodezyjnym 408/23 będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-733/07/12-S/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1.Czy prawidłowe jest stanowisko, iż w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, możliwe jest zastosowanie przez Wnioskodawcę zwolnienia od podatku VAT - na podstawie art. 8 ust. 1 w zw. z art. 29 ust. 1 ustawy o VAT oraz § 13 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z 4 kwietnia 2011 r. - zarówno do dzierżawy gruntów, jak i budynków jako do tzw. świadczenia złożonego, gdzie świadczeniem głównym jest dzierżawa gruntu, natomiast świadczeniem pomocniczym jest dzierżawa budynków?2.Czy prawidłowe jest stanowisko, iż w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku obowiązek podatkowy w podatku VAT powstał na podstawie art. 19 ust. 13 pkt 4 ustawy o VAT w terminach płatności wynikających z poszczególnych umów dzierżawy (w styczniu za każdy kolejny rok), co oznacza konieczność dokonania przez Wnioskodawcę korekt deklaracji VAT za okres nieprzedawniony, oraz wykazania w nich w odpowiednich pozycjach sprzedaży usług zwolnionych od podatku VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-22/12/AT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Stawki podatku stosowanej do robót wykonywanych w budynku oraz do robót zewnętrznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1714/11/TS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Brak możliwości odliczenia podatku VAT, w związku z realizacją projektu współfinansowanego ze środków unijnych niezwiązanych z wykonywaniem czynności opodatkowanych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-204/12/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem paliwa do napędu samochodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-2/12/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Odszkodowanie wypłacone na podstawie art. 160 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, za poniesioną rzeczywistą szkodę z tytułu sprzedaży z naruszeniem prawa przejętej na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości gruntowej, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-113/12-2/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wypłacone Wnioskodawcy na podstawie przepisu art. 160 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego w styczniu 2012 r. odszkodowanie na mocy wyroku Sądu Apelacyjnego z grudnia 2011 r., korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-111/12-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania renty otrzymywanej z Niemiec.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-65/12-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodów z kapitałów pieniężnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-774/08/11-S/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy przychodem z tytułu wniesienia przez Wnioskodawcę Przedmiotu Aportu do Spółki będzie wartość nominalna objętych przez Wnioskodawcę udziałów/akcji w Spółce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-117/12-2/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy kwota meksykańskiego podatku VAT, zawarta w fakturach za usługi noclegowe oraz organizacji spotkań biznesowych, stanowi dla podatnika koszt uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-4/12-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w okolicznościach opisanych we wniosku, kosztami uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży własnych wyrobów (dżemów/konfitur i owoców mrożonych) wyprodukowanych z płodów rolnych pochodzących z upraw własnych, będą również - oprócz wartości rynkowej zużytych do przetwórstwa rolnego i spożywczego surowców i materiałów pochodzących z własnej produkcji roślinnej (por. art. 15 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) - koszty poniesione na uprawę tych produktów roślinnych (tj. m.in. wydatki na zakup sadzonek, nasion, na wynajęcie maszyn rolniczych, na koszty badań i analizy gleby, na nawozy itd.)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-309/11-9/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

170| 171| 172| 173| 174|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY