Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy w związku z darowizną lokalu mieszkalnego, jako podstawę opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, Wnioskodawczyni powinna uwzględnić rzeczywistą wartość nieruchomości czy też wartość lokalu mieszkalnego pomniejszoną o wysokość hipoteki kaucyjnej obciążającej wskazaną nieruchomość?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-497/11/MCZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zwolnienie od podatku wyrobów węglowych zużywanych w działalności gospodarczej podmiotu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-15/12/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Opodatkowanie usług świadczonych nieodpłatnie na cele autopromocyjne

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-9/12-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stawka podatku VAT przy zbyciu prawa użytkowania wieczystego działki wraz z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego wielomieszkaniowego oraz sieciami zewnętrznymi, murem oporowym i drogą.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-1297/11/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawca może i powinien refakturować dla najemców lokali na cele mieszkaniowe dostawę mediów i innych świadczeń określając należny VAT przy zastosowaniu właściwych stawek (8%, 23%), czy też traktować te dostawy jako składnik czynszu stosując zwolnienie od podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-1576/11-4/AI wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu polegającego na budowie budynku uczelni

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-1812/11/JP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzeń osób zatrudnionych w Fundacji, którzy realizowali cele Programu EQUAL, w części sfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-130/09/12-5/S/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Spółka, działając jako płatnik od wynagrodzenia, które zostanie wypłacone za umarzane udziały w Spółce winna pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych obliczony od podstawy opodatkowania równej nadwyżce przychodu z tytułu wynagrodzenia za umarzane udziały w Spółce nad kosztami uzyskania przychodu z tytułu automatycznego umorzenia udziałów w Spółce, objętych w ramach transakcji wymiany udziałów, które należy ustalić w oparciu o treść art. 23 ust. 1 pkt 38, art. 22 ust. 1f lub art. 22 ust. 1ł ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-92/12-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie skutków podatkowych nabycia przez byłego pracownika od Wnioskodawcy akcji nowej emisji nowopowstałej spółki akcyjnej oraz wynikających z tego tytułu obowiązków płatnika

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-14/12-3/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Ewentualny dochód uzyskany z odpłatnego zbycia akcji na rzecz spółki mającej osobowość prawną w celu umorzenia tych akcji (umorzenie dobrowolne za wynagrodzeniem), podlega opodatkowaniu na zasadach, jakie obowiązują w przypadku odpłatnego zbycia akcji w spółkach mających osobowość prawną oraz papierów wartościowych co skutkuje tym, że na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek obliczenia oraz pobrania podatku z tytułu odpłatnego zbycia akcji celem ich umorzenia albowiem to na osobie fizycznej będącej akcjonariuszem Wnioskodawcy jako na podatniku, który uzyskał dochód z kapitałów opodatkowanych na zasadach określonych w art. 30b będzie spoczywał obowiązek samodzielnego opodatkowania przedmiotowego dochodu. Wnioskodawca będzie natomiast zobowiązany do sporządzenia oraz przesłania podatnikom (osobom fizycznym) oraz właściwym urzędom skarbowym imiennych informacji PIT-8C o wysokości osiągniętego dochodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-47/12-2/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Bank kwotę przychodu stanowiącą efekt rozliczenia instrumentu pochodnego kwalifikować powinien jako opodatkowaną zgodnie z zasadą wynikającą z art. 12 ust. 3 UPDOP, a zatem za datę jego powstania przyjąć powinien dzień faktycznego dokonania zapłaty przez kontrahenta?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-451/09-5/12/S/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy do podstawy opodatkowania w imporcie usług należy zaliczyć całość ceny za nabywaną usługę należną Kontrahentowi, nawet jeśli elementem kalkulacji tej ceny są ponoszone przez Kontrahenta koszty, takie jak leasing samochodu, zakwaterowanie w hotelu, koszty połączeń telefonicznych i posiłków serwowanych w trakcie prowadzonych przez oddelegowanego pracownika rozmów handlowych itp. czy też każdy element składający się na ostateczną cenę usługi należy rozpatrywać odrębnie dla celów opodatkowania VAT?Czy cena nabycia przez Spółkę kompleksowej usługi opisanej w stanie faktycznym stanowi dla Spółki w całości koszt uzyskania przychod6w, czy też Spółka ma obowiązek badania charakteru poszczególnych kosztów ponoszonych przez Kontrahenta w związku z wykonywaniem usług pod kątem ewentualnego wyłączenia ich z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust 1 UPDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1081/11-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca ma obowiązek rozliczyć podatek należny w myśl uregulowań art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. a ustawy, tj. z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty, nie później jednak niż 30. dnia, licząc od dnia wykonania usługi. Jako dzień sprzedaży, należy wskazać dzień, w którym faktycznie Wnioskodawca wyświadczył usługę (zakończył jej świadczenie).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-1053/11-3/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Czy przychód Wnioskodawcy z tytułu objęcia udziałów w Spółce Uniwersyteckiej poprzez wniesienie aportem ,,wyników badań naukowych i prac rozwojowych" będzie równy wartości nominalnej obejmowanych udziałów (tj. kwocie 5000 zł)?2. Czy organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej może określić wysokość przychodu z tytułu objęcia udziałów poprzez wniesienie aportem ,,wyników badań naukowych i prac rozwojowych" w innej wysokości niż wartość nominalna objętych udziałów, w tym w szczególności w wysokości wartości rynkowej wkładu niepieniężnego tj. wnoszonych ,,wyników badań naukowych i prac rozwojowych", czy też wartości rynkowej obejmowanych udziałów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1499/11/JD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w odniesieniu do realizowanego projektu istnieje możliwość odzyskania podatku VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-212/12-2/MH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dostawy nieruchomości zabudowanej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1666/11/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy powinna Pani odprowadzić podatek VAT od sprzedanych działek przeznaczonych na drogi wewnętrzne Gminie Miejskiej otrzymanych w drodze darowizny?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1009/08/12-S/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Możliwość zastosowania procedury uproszczonej dla transakcji trójstronnj

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-20/12/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    O ile w chwili sprzedaży przedmiotowa nieruchomość będzie przeznaczona pod zabudowę, na co może wskazywać zapis zawarty w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, czynność ta będzie podlegała opodatkowaniu 23%.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-47/12/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko, że sprzedaż przez Spółkę niezabudowanych działek gruntu nr 191 i 495, znajdujących się na terenie, dla którego nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego i nie została w odniesieniu do tych działek wydana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, natomiast w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego teren ten został określony jako ,,potencjalne tereny budownictwa mieszkaniowo-usługowego o niskiej intensywności zabudowy", a w istniejącej ewidencji gruntów teren ten został wskazany jako: grunty pod stawami, pastwiska trwałe, grunty orne (działka nr 191), użytki rolne zabudowane oraz łąki trwałe (działka nr 495), podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust.1 pkt. 9 ustawy o podatku od towarów i usług z uwagi na to, że zgodnie ze wskazanym wyżej i odnoszącym się do tych działek zapisem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działki te powinny być uznane za ,,przeznaczone pod zabudowę"?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-274/12/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

173| 174| 175| 176| 177|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY