Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Koszty uzyskania przychodów z tytułu automatycznego umorzenia udziałów objętych za wniesione przez Wnioskodawcę aportem udziałów (nie dających bezwzględnej większości praw głosów w Spółce zbywanej) Wnioskodawca zobowiązany będzie ustalić na podstawie art. 22 ust. 1f pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.Koszty uzyskania przychodów z tytułu automatycznego umorzenia udziałów otrzymanych w następstwie wymiany, przy zaistnieniu okoliczności określonych w art. 24 ust. 8a w zw. z art. 24 ust. 8b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy ustalić w oparciu o treść art. 23 ust. 1 pkt 38, art. 22 ust. 1f lub art. 22 ust. 1ł ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-978/11-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym, Prezenty nieodpłatnie przekazywane przez Spółkę, w sposób opisany w powyższym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym, na rzecz Obdarowanego/Obdarowanych, mogą być uznane za prezenty małej wartości w rozumieniu przepisów o VAT i tym samym ich wydanie nie podlega opodatkowaniu VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-1503/11-5/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowanie czynności nieodpłatnego przekazania drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych (wykonanych z folii)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1695/11-2/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodów dotyczących inwestycji w obcym środku trwałym

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-34/09-5/12/S/JD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W związku z powyższym Spółka prosi o potwierdzenie, czy na gruncie ustawy o CIT odsetki od pożyczki przejętej przez Spółkę od Spółki Holenderskiej, jako część (lub całość) wynagrodzenia za zakup udziałów w Spółce Zależnej, będą stanowić koszty uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-949/11-5/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Koszty uzyskania przychodów z tytułu automatycznego umorzenia udziałów w Holdingu 2 objętych za wniesione przez Wnioskodawcę aportem około 49% udziałów w Spółce zbywanej (nie dających bezwzględnej większości praw głosów w Spółce zbywanej) Wnioskodawca zobowiązany będzie ustalić na podstawie art. 22 ust. 1f pkt 1 cytowanej ustawy, czyli w wysokości nominalnej wartości objętych udziałów w Holdingu 2 w zamian za aport około 49% udziałów w Spółce zbywanej.Koszty uzyskania przychodów z tytułu automatycznego umorzenia udziałów w Holdingu 1, otrzymanych w następstwie wymiany udziałów, tj. wniesienia 51% udziałów w Spółce zbywanej przy zaistnieniu okoliczności określonych w art. 24 ust. 8 a updof, należy ustalić w oparciu o treść art. 23 ust. 1 pkt 38, art. 22 ust. 1f lub art. 22 ust. 1ł ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli koszty uzyskania przychodów stanowić będą wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce zbywanej, wniesionych aportem do spółki Holdingowej 1.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-970/11-2/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy stosownie do art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. wkład niepieniężny (aport) mający być przedmiotem wkładu do spółki kapitałowej (spółki celowej) stanowi w przedstawionym stanie faktycznym ,,zorganizowaną część przedsiębiorstwa"? 2. Czy stosownie do art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. Spółka nie będzie obowiązana do rozpoznania przychodu z tytułu objęcia udziałów spółki kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny stanowiący zorganizowaną część przedsiębiorstwa?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-1084/11-3/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wieczyste użytkowanie, zwolnienie dla dostawy gruntu zabudowanego budynkami i budowlami

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-1387/11-6/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    A zatem, przyjmując za Wnioskodawcą, iż w przedstawionym zdarzeniu przyszłym zostanie wybrana opcja opodatkowania nieruchomości podatkiem od towarów i usług, powyższa umowa sprzedaży nieruchomości będzie korzystała z wyłączenia na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-538/11-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Umowy pożyczek nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, jeżeli pieniądze będące przedmiotem pożyczki w chwili ich zawarcia będą znajdowały się za granicą oraz czynność zostanie dokonana poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W powyższej sytuacji nie będzie miało znaczenia, gdzie nabywca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę. W odniesieniu do powyższej sytuacji nie będzie miał zastosowania art. 2 pkt 4 powyższej ustawy, bowiem umowy pożyczek w ogóle nie będą objęte zakresem ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Umowy pożyczek będą podlegały podatkowi od czynności cywilnoprawnych, jeżeli w chwili ich zawarcia jej przedmiot, tj. pieniądze będą znajdowały się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i wówczas nie ma znaczenia, gdzie umowa zostanie zawarta i gdzie będą miały miejsce zamieszkania (siedzibę) strony umowy. Umowy pożyczek będą podlegały podatkowi od czynności cywilnoprawnych, także jeśli pieniądze będące przedmiotem pożyczki w chwili jej zawarcia będą znajdowały się za granicą oraz nabywca - pożyczkobiorca będzie miał miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a czynność zostanie dokonana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast, jeżeli ww. umowy pożyczek będą objęte zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, powyższe czynności zostaną wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-547/11-3/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca (już jako spółka przekształcona), wypłacając Limited w formie zaliczki należny jej udział w zysku osiągniętym w danym miesiącu przez Wnioskodawcę (spółkę przekształconą), zobowiązany będzie jako płatnik do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego w wysokości 19% wypłacanej kwoty?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-427/11-2/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy korekty deklaracji zgodnie z art. 89b ustawy o VAT, za okres w którym zostało dokonane odliczenie, polegające na odpowiednim pomniejszeniu podatku naliczonego podlegającego odliczeniu lub w przypadku jego braku do odpowiedniego powiększenia kwoty podatku należnego, o kwotę podatku wynikającą z nieuregulowanych faktur obowiązany jest dokonać upadły - jako podatnik, czy też syndyk wyznaczony w postępowaniu upadłościowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-126/12/BW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Opodatkowanie akcyzą dodatków do paliw.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-240/11/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy z tytułu wykonywania przez Wnioskodawcę czynności na podstawie Umowy Menedżerskiej zawartej pomiędzy Wnioskodawcą a Spółką Wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług zwanego dalej (,,podatkiem VAT")?2. W przypadku gdy organy podatkowe nie przychylą się do stanowiska Wnioskodawcy dotyczącego pytania numer 1 tj. uznają, iż Wnioskodawca z tytułu zawarcia i wykonywania Umowy Menedżerskiej jest podatnikiem podatku VAT, czy Wnioskodawca może podlegać zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 113 ust.1 i 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) (,,ustawa o podatku VAT")?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-1609/11-2/RD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    brak możliwości skorzystania z prawa do odliczenia podatku VAT przez podmiot niezarejestrowany jako podatnik VAT czynny

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-1758/11/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Brak możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania polegającego na docieplaniu budynków wielorodzinnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1697/11/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie będzie miał prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania pn. ,,..." w ramach działania 413 - Wdrażania lokalnych strategii rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013, ponieważ wydatki poniesione w ramach realizacji projektu nie będą miały związku z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług oraz Zainteresowany nie jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-786/11-2/KW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy sposób wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów części odpisów amortyzacyjnych w związku z dotacją jest prawidłowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-1143/11/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. W jaki sposób należy ewidencjonować na kasie rejestrującej wpłaty klientów przyjęte przez agenta działającego w imieniu Organizatora, tytułem dostawy usług opodatkowanych u Organizatora w systemie ,,VAT-marża"?2. Jakie oznaczenia literowe i jakie stawki stosować na kasie fiskalnej do ewidencjonowania wpłat klientów przyjętych przez agenta działającego w imieniu Organizatora, tytułem dostawy usług opodatkowanych u Organizatora w systemie ,,VAT-marża"?3. Czy miejsce realizacji usługi (miejsce w którym odbywa się wycieczka) ma znaczenia dla określenia litery i stawki podatku na kasie fiskalnej (wycieczka na terenie UE czy poza UE) i jaka ona powinna być?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-1574/11-2/EN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Określenia miejsca świadczenia usług budowlano-montażowych związanych z nieruchomościami.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-1235/11/PK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

195| 196| 197| 198| 199|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY