Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Jakie będą skutki podatkowe przejęcia przez Wnioskodawcę udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, na których ustanowiono zastaw rejestrowy zabezpieczający roszczenia, stanowiące przedmiot nabytych przez niego wierzytelności?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-353a/12/PST wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    dochód z tytułu likwidacji spółki stanowiącej słowacki zakład Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu na Słowacji, na podstawie art. 13 ust. 2 umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Słowackiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku. Jednocześnie uzyskany dochód będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) powoływanej umowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-809/12-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy Gmina będzie musiała zwrócić dotychczas odliczony podatek VAT w przypadku przekształcenia formy prowadzenia gospodarki komunalnej z referatu komunalnego w spółkę z o.o. wniesie aportem środków trwałych służących dotychczas do wykonywania tejże działalności komunalnej?2. Czy Gmina będzie musiała opodatkować i zwracać podatek VAT od środków trwałych od których nie odliczała VAT, ale wykorzystywała do działalności komunalnej opodatkowanej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-560/12-7/AI wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, bez względu na ilość lokali, które będą przedmiotem umowy najmu zawartej przez Wnioskodawcę z podmiotem, który wynajmie cały budynek wraz ze znajdującymi się w nim lokalami, Wnioskodawca nie będzie uznany, za podmiot prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą w rozumieniu art. 5a pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, a osiągane przychody z najmu będą mogły być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na podstawie art. 6 ust 1a oraz 12 ust 1 pkt 3 lit a) ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 1998 r. nr 144, poz. 930 ze zm.)?2. Czy w przypadku przychodów z najmu nieruchomości, mogą one być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych bez względu na wysokość osiąganych w roku podatkowym przychodów, w szczególności gdy przekroczą w danym roku równowartość w złotych kwoty 150 000 euro?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-754/12/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W zakresie:- uznania wniesionego wkładu niepieniężnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług,- uznania usług nieodpłatnych świadczonych na rzecz Spółki komandytowej jako odpłatne świadczenie usług, - konieczności dokumentowania przenoszonych przez Wnioskodawcę na spółkę komandytową kosztów w zakresie podatku od nieruchomości oraz opłat rocznych z tytułu oddania gruntu w użytkowanie wieczyste fakturą VAT ze stawką VAT 23%,- konieczności dokumentowania fakturą VAT przenoszonych przez Wnioskodawcę na Spółkę komandytową kosztów w zakresie mediów ze stawkami wykazanymi w fakturach pierwotnych otrzymanych przez Wnioskodawcę.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-622/12/AL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    skutki podatkowe przyznania Wnioskodawcy (spółce z ograniczoną odpowiedzialnością) jako komplementariuszowi spółki komandytowej wynagrodzenia wynikającego z umowy tej spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-679/12/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zwolnienie od opodatkowania czynności świadczonych przez stołówkę szkolną na rzecz uczniów i nauczycieli.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1025a/12/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Przedstawiona we wniosku transakcja będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność zostanie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-341/12-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy pierwszą ratę leasingową, można zaliczyć jednorazowo do kosztów podatkowych, pomimo iż pozostałe raty leasingowe są niższe od pierwszej raty?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-781/12/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-875/12/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Zwolnienia podatkowe w specjalnej strefie ekonomicznej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-639/12-2/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Kwota uzyskana ze sprzedaży przez Wnioskodawczynię udziału w lokalu mieszkalnym wykorzystywanym w prowadzonej działalności gospodarczej, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym pod warunkiem, że sprzedaż nastąpi po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nabyto nieruchomość (2011 r.). Pięcioletni termin, o którym mowa w ww. przepisie, winien być liczony od końca roku kalendarzowego 2011 r. - upłynie więc z dniem 31 grudnia 2016 r. Zbycie lokalu mieszkalnego po upływie pięciu lat - licząc od końca roku kalendarzowego, w którym lokal ten nabyto - nie stanowi bowiem źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ww. ustawy. Tym samym Wnioskodawczyni nie będzie miała obowiązku ująć tej kwoty w deklaracjach składanych do urzędu skarbowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-644/12-5/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy zbycie - celem zniesienia współwłasności - wraz z pozostałymi współwłaścicielami uprzednio wydzielonych, w oparciu o wydane decyzje o warunkach zabudowy, działek gruntu o powierzchni ok 1.200 2 uczyniło z Wnioskodawczyni podatnika podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku od towarów i usług?2. Czy w przypadku uznania Zainteresowanej za podatnika podatku od towarów i usług, dostawa przez współwłaścicieli przedmiotowych działek korzysta ze zwolnienia na mocy art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-676/12-4/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Mając na uwadze opis działalności, która będzie prowadzona przez Spółkę, czy Spółka stanowi dla Wnioskodawcy zakład w rozumieniu Umowy ze Słowacją?2. Czy dywidenda lub zaliczki na dywidendę otrzymane przez Spółkę z tytułu udziału w zyskach zagranicznej spółki kapitałowej przynależą do Spółki jako zakładu zgodnie z postanowieniami Umowy ze Słowacją?3. Czy do dochodów uzyskiwanych przez zakład z tytułu wypłaty dywidendy lub zaliczek na dywidendę zastosowanie znajduje art. 24 ust 1 lit. a) Umowy ze Słowacją co oznacza, iż dochody te są opodatkowane wyłącznie na terytorium Słowacji i w związku z tym są wolne od opodatkowania na terytorium Polski?4. Czy transfer środków z zysku Spółki mającej siedzibę na Słowacji do wspólników nie rodzi skutków w polskim podatku dochodowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-774/12-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    obniżenie kapitału zakładowego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-868/12/ŁCz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w wyniku planowanego obniżenia kapitału zakładowego spółki poprzez zmniejszenie wartości udziałów będzie wygenerowany u podatnika dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-885/12/MMa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy po przekształceniu Spółki w SKA, Spółka nie utraci prawa do zwolnieniapodatkowego wynikającego z prowadzenia działalności na terenie SSE na podstawie Zezwoleń (rozliczanego po przekształceniu na poziomie wspólników, zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), w związku z czym zarówno Wnioskodawca jak i Spółka nie będą musieli zwrócić wykorzystanej przez Spółkę do dnia przekształcenia pomocy w postaci zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-357/12/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest dokumentowanie zakupu zużytych tonerów do drukarek, jako odpadów poużytkowych, od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej dowodami wewnętrznymi i zaliczanie takich dowodów wewnętrznych do dowodów księgowych dokumentujących wydatki w celu wykazania kosztów uzyskania przychodów? Czy w przypadku zakupu na podstawie dowodu wewnętrznego istnieją ograniczenia kwotowe odnośnie jednorazowych transakcji zakupu tonerów do drukarek, jako odpadów poużytkowych od ludności?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-745/12-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż do przychodów osiągniętych z tytułu wynagrodzenia za pracę twórczą mogą być zastosowane 50% koszty uzyskania przychodu tylko wówczas, gdy praca wykonywana przez pracownika jest twórcza, tzn. niepowtarzalna, ma indywidualny charakter, spełnia przesłanki utworu określone w ww. ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz podatnik jest twórcą bądź artystą wykonawcą w rozumieniu tej ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-630/12-2/JK3 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Dochód z tytułu likwidacji spółki stanowiącej słowacki zakład Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu na Słowacji, na podstawie art. 13 ust. 2 umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Słowackiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku. Jednocześnie uzyskany dochód będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) powoływanej umowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-811/12-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

59| 60| 61| 62| 63|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY