Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy przy sprzedaży artykułów nabytych ze stawką podatku 5% i 8% może Pani stosować tę samą stawkę podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-267/13/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    zwolnienie od podatku usług obsługi dydaktycznej w zakresie stomatologii świadczonych na rzecz Uniwersytetu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-301/13/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wyrażenie ,,po upływie terminu określonego w ust. 1 lub 2" użyte w przepisie art. 15b ust. 8 ustawy o CIT, rozumieć należy jako:a. ,,upływ terminu płatności", o którym mowa w art. 15b ust. 1 i 2 ustawy o CIT, czy też jakob. ,,upływ 30 dni od daty upływu terminu płatności" w odniesieniu do art. 15b ust. 1 oraz ,,upływ 90 dni od daty zaliczenia tej kwoty do kosztów uzyskania przychodów" w odniesieniu do art. 15b ust. 2 ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-692/13/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku przedstawionego w opisie zdarzenia przyszłego odpłatnego zbycia przez Spółkę udziałów w Sp. z o.o. Spółka powinna rozpoznać:- przychód w wysokości wartości wyrażonej w cenie określonej w umowie, pod warunkiem, że nie odbiega znacznie i bez uzasadnionej przyczyny od wartości rynkowej udziałów,- koszt uzyskania przychodu w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów Spółki wydanych Udziałowcowi w zamian za aport udziałów Sp. z o.o.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-364/13/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku płatności ratalnych należy odpowiednio stosować art. 15b ustawy o CIT, tj. weryfikując kwestię uregulowania kwoty wynikającej z faktury (rachunku) lub innego dokumentu, jeśli nie istniał obowiązek wystawienia faktury (rachunku), zaliczonej do kosztów uzyskania przychodów, należy analizować uregulowanie w terminach wskazanych w art. 15 ust. 1 lub 2 ustawy o CIT (w zależności od długości ustalonego łącznego terminu płatności dla wszystkich rat) każdej ustalonej raty płatności w powiązaniu z terminem płatności ustalonym dla tej konkretnej raty a w przypadku uznania, że w stosunku do danej raty zaistnieją przesłanki skorygowania kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 lub 2, korekcie będzie podlegać jedynie wartość kosztu w wysokości takiej raty, nie więcej niż wartość kosztów, które do tego dnia zostaną potrącone zgodnie z art. 15 ust. 4, 4b, 4c ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-695/13/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji ustalenia przez Wnioskodawcę i kontrahenta jednorazowej płatności z terminem płatności krótszym niż 60 dni i nieuregulowania kwoty należnej kontrahentowi w terminie 30 dni od daty upływu ustalonego terminu płatności, Wnioskodawca obowiązany będzie do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów w miesiącu, w którym upłynął 30 dniowy termin liczony od daty upływu terminu płatności, w odniesieniu do tej części kosztów, która do tego dnia zostanie potrącona zgodnie z art. 15 ust. 4d zdanie drugie ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-688/13/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Podatek od towarów i usług w zakresie uwzględnienia w proporcji sprzedaży Gminy obrotu wykazanego przez jednostki budżetowe.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-298/13-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    czy po uzyskaniu statusu podatnika VAT czynnego Wnioskodawca będzie miał możliwość odzyskania podatku VAT naliczonego od nakładów inwestycyjnych (budowy budynku, zakup wyposażenia) na podstawie art. 113 ust. 5 i 7 ustawy o VAT

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-299/13/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    opodatkowanie akcjonariusza SKA

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-356/13/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe odpłatnego działu spadku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-395/13/IL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy opodatkowaniu podlega cała kwota wypłacona Wnioskodawcy przez TBS, czy tylko różnica pomiędzy tą kwotą a kwotą partycypacji wpłaconą przez Wnioskodawcę ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-230/13-4/AKr wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Kiedy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu podatku VAT?2. Czy obowiązek ten uzależniony jest od daty przekazania lokalu nabywcy na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego, czy z chwilą podpisania aktu notarialnego po wpłacie części wymaganego wkładu budowlanego i czy jest to zaliczka czy wkład?3. Czy może obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wpłaty poszczególnych rat wkładu budowlanego i w tym przypadku wpłaty dokonane do dnia podpisania aktu notarialnego traktuje się jako zaliczki na poczet wkładu budowlanego, a po zawarciu aktu notarialnego są to wpłaty wkładu budowlanego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-303/13-4/JSK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy darowizna nieruchomości zabudowanej, położonej w miejscowości S., oznaczonej jako działki o nr 194/1, 194/2, 194/3 na rzecz Muzeum, nie podlega opodatkowaniu na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-554/13/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W jaki sposób (według jakich zasad) należy ustalić wartość początkową wartości niematerialnych i prawnych (znaków towarowych) nabytych przez Spółkę w ramach dobrowolnego umorzenia akcji Spółki Akcyjnej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-114/13-6/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy splata przez Wnioskodawcę do HoldCo odsetek od pożyczki zaciągniętej od Pożyczkodawcy nie będącego podmiotem kwalifikowanym na gruncie przepisów o cienkiej kapitalizacji a następnie przeniesionej (w drodze cesji lub subrogacji) na HoldCo jako nowego wierzyciela będzie podlegała ograniczeniom przewidzianym w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 UPOOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-278/13-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż nieruchomości nabytej częściowo w 1993 r. w darowiźnie oraz w wyniku zniesienia współwłasności w 2011 r.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-413/13/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Jak w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, w przypadku umorzenia dobrowolnego należących do Spółki akcji Spółki Akcyjnej za wynagrodzeniem w formie rzeczowej, ustalane będą przychody i koszty związane z tym umorzeniem w rozumieniu przepisów ustawy o PDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-114/13-5/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Dokumenty korygujące przychód Wnioskodawca powinien w każdym przypadku odnosić do faktur pierwotnych dokumentujących dokonaną sprzedaż niezależnie od tego, czy faktura korygująca została wystawiona w tym samym roku co faktura sprzedaży czy też w roku po nim następującym oraz niezależnie od podstawy będącej przyczyną wystawienia ww. korekty. Zatem należy skorygować pierwotny przychód w poszczególnych okresach rozliczeniowych, niezależnie od tego czy przyczyna korekty istniała już w momencie sprzedaży czyli wystawienia pierwotnej faktury czy też powstała później i była niemożliwa do przewidzenia w chwili wystawiania faktury pierwotnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-272/13-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku uzyskania przez W. zwrotu podatku naliczonego, który wynikać będzie z faktury VAT wystawionej przez C. i dokumentującej wniesienie w drodze aportu praw do Nieruchomości, W. będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu z tytułu prowadzonej przez siebie działalności?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-227a/13/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca, będący akcjonariuszem SKA, będzie obowiązany wykazać przychód w związku z osiąganiem przez SKA zysków z działalności gospodarczej polegającej na nabywaniu i zbywaniu składników majątkowych już w momencie ich zbycia, czy też w momencie podjęcia przez wspólników SKA uchwały o podziale zysku i wypłacie na rzecz Wnioskodawcy dywidendy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB4/423-57/13/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

102| 103| 104| 105| 106|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY