Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Sprzedaż działek.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP4/443-151/13-4/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy odpłatne udostępnianie zadaszonych stoisk handlowych na rzecz podmiotów zewnętrznych jest czynnością opodatkowaną VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-184/13-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Zwolnienie z podatku usług poradnictwa dietetycznego i układania jadłospisów

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-201/13-4/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    prawo do doliczenia podatku naliczonego - projekt

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-503/13-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zakres opodatkowania dochodu z tytułu otrzymania dywidendy wypłacanej przez luksemburski fundusz inwestycyjny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-225/13-2/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w zaistniałej u podatnika sytuacji straty jakie wynikły z dokonanej kradzieży środka trwałego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w dacie stwierdzenia kradzieży, czy w dacie wszczęcia dochodzenia bądź w dacie zawieszenia postępowania na mocy postanowienia Prokuratora, czy też podatnik powinien czekać aż do prawomocnego umorzenia postępowania bądź wniesienia aktu oskarżenia? Czy dokumentacja (umowa najmu, protokół zdawczo-odbiorczy wynajętego sprzętu, dowód wpłaty kaucji, kserokopie dowodu osobistego i książeczki wojskowej, potwierdzenie wszczęcia dochodzenia, oświadczenia pracowników podatnika, postanowienie o zawieszeniu dochodzenia, protokół straty) oraz czynności podjęte przez podatnika i jego pracownika (posiadanie zabezpieczeń terenu firmy, próby nawiązywania kontaktu z kontrahentem, sprawdzenie adresów wskazanych przez kontrahenta, zgłoszenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) są wystarczające do uznania iż podatnik zachował należytą staranność, a także czy dokumentacja posiadana w chwili obecnej (w tym dokumentacja potwierdzająca wszczęcie dochodzenia i jego zawieszenia) przez podatnika jest wystarczająca do uznania, iż strata została udokumentowania? Czy do uznania za koszt uzyskania przychodu straty w środkach trwałych, w przypadku kradzieży wystarczającym jest uprawdopodobnienie kradzieży poprzez posiadane dokumenty, w szczególności dokumenty stwierdzające zgłoszenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz potwierdzające wszczęcie dochodzenia w tej sprawie?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-152/13-2/PK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zakres sposobu ustalenia wartości początkowej nieruchomości wniesionych do spółki komandytowej oraz możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-292/13-4/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Ośrodek Pomocy Społecznej winien posiadać kasę fiskalną?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP4/443-135/13-4/UNR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy należy przyjąć do ewidencji środków trwałych obiekty, budowle i wyposażenie modernizowanej oczyszczalni ścieków, których wykonanie zostało technicznie ukończone zaś specyfika realizacji inwestycji polegającej na modernizacji wszystkich obiektów oczyszczalni ścieków, powoduje konieczność rozpoczęcia eksploatacji tych obiektów przed zakończeniem całości inwestycji i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie?Czy wydatki poniesione przez Spółkę na funkcjonowanie JRP, wynagrodzenia Inżyniera Kontraktu oraz pozostałe wydatki pośrednie (odsetki od kredytów, odsetki od pożyczek, itp.), powstałe po wprowadzeniu środków trwałych do ewidencji i oddaniu ich do użytkowania przed zakończeniem inwestycji, określone na podstawie proporcjonalnego podziału uwzględniającego wartość końcową zadania, mogą zwiększyć wartość początkową tych środków trwałych po zakończeniu całości inwestycji? (W danym roku podatkowym suma tych wydatków przekroczy 3 500 zł).Czy należy dokonywać odpisów amortyzacyjnych, jeżeli środek trwały jest wyłączony z użytkowania na czas modernizacji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-103/13/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w przypadku umorzenia nałożonej kary administracyjnej za usunięcie drzew bez zezwolenia umorzenie to stanowić będzie przychód z innych źródeł strony, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-167/13-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawczyni ma prawo do ulgi na dziecko, które się uczy i jest na Jej utrzymaniu i z Nią mieszka oraz jest po rozwodzie?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-161/13-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zakres zagadnień związanych z rozliczeniami podatkowymi Wnioskodawcy, jako akcjonariusza spółek komandytowo - akcyjnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-276/13-7/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zakres skutków podatkowych otrzymania składników zorganizowanej części przedsiębiorstwa w drodze darowizny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-362/13-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie czynności związanych z nabyciem we własnym imieniu, na własny rachunek i ryzyko ,,wierzytelności trudnych"

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-245/13/WN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zawarcie umowy o wspólnej inwestycji nie należy do katalogu czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i tym samym nie będzie podlegało opodatkowaniu tym podatkiem. Dodatkowo należy nadmienić, iż opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych mogą podlegać natomiast czynności cywilnoprawne, w związku z zawarciem których zostanie sporządzona umowa, o ile będą to czynności wymienione w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-194/13-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie otrzymywanej rekompensaty.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP5/443-90/13-2/PG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy wskazano, iż nie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego faktury i dokumenty celne m. in. w przypadku, gdy transakcja udokumentowana fakturą nie podlega opodatkowaniu albo jest zwolniona od podatku. Mając zatem na uwadze wskazany wyżej przepis art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz przedstawione we wniosku okoliczności stwierdzić należy, że w przedmiotowej sprawie został spełniony podstawowy warunek uprawniający Wnioskodawcę do odliczenia podatku VAT, bowiem zespól składników majątkowych wnoszonych w drodze aportu służy i nadal będzie służył Nabywcy (podatnika podatku VAT) do wykonywania działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług, a polegającej na ich wynajmowaniu podmiotom trzecim.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-254/13-5/RD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-355/13/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w związku z realizacją projektu i poniesionymi wydatkami w tym podatkiem VAT Wnioskodawca może, jako osoba fizyczna odliczyć zapłacony podatek od towarów i usług, który jest wliczony w koszty kwalifikowane projektu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-199/13-4/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Istota interpretacji: Wnioskodawca nie ma możliwości, możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu pn. ,,", ponieważ mienie powstałe w wyniku realizacji projektu będzie wykorzystywane do czynności niepodlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a ponadto Wnioskodawca nie jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/443-20/13-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

122| 123| 124| 125| 126|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY