Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Jaką stawka ryczałtu ewidencjonowanego opodatkować sprzedaż pawilonu handlowego , który nie jest trwale związany z gruntem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-180/13/WRz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    W zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT wykonywanych przez Gminę czynności w ramach realizacji zadań publicznych nałożonych odrębnymi przepisami prawa, oraz nieuwzględniania opłat z tytułu wykonywania tych czynności w proporcji sprzedaży

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-368/13/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy kwotę przekazan? na pokrycie niedoboru wyniku z działalności gospodarki zasobami mieszkaniowymi oraz na fundusz remontowy należy traktować jako przychód poszczególnych właścicieli z innych źródeł, określony w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym na Zarządcy będzie spoczywał obowiązek sporządzenia deklaracji PIT-8C?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-167/13/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w związku z przekształceniem Spółki B (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) w spółkę osobową (spółkę niebędącą osobą prawną) powstanie u Wnioskodawcy dochód podlegający opodatkowaniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-213/13/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy przychód uzyskany z działalności gospodarczej polegający na świadczeniu usług opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi może być opodatkowany stawką 8,5%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-233/13/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W świetle powyższego, a w szczególności w związku z faktem, iż jak stwierdzono we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, w wyniku zawarcia przedmiotowej umowy sprzedaży dojdzie do utworzenia gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów ustawy o podatku rolnym, zamierzona sprzedaż będzie podlegać zwolnieniu, o którym mowa w art. 9 pkt 2 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-33/13/DSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Co stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych przy przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/436-16/13-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy w przypadku umorzenia tzw. automatycznego udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (w trybie określonym w umowie Spółki zgodnie z art. 199 § 4 i 5 KSH), nabytych uprzednio w drodze darowizny, przychód z tytułu wynagrodzenia wypłaconego przez Spółkę w związku z umorzeniem tych udziałów może zostać pomniejszony o koszty jego uzyskania określone w wysokości rynkowej wartości umorzonych udziałów z dnia darowizny na podstawie art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którą to wartość należy ustalić zgodnie z art. 8 ustawy o podatku od spadków i darowizn?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-203/13/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w wyniku objęcia udziałów w Spółce B wydanych w zamian za zbycie (wkład niepieniężny) udziałów w Spółce A, Wnioskodawca uzyska przychód, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości wartości nominalnej objętych udziałów spółki B?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-216/13/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy na gruncie przepisów art. art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT Spółka powinna rozpoznawać Koszty Emisji Obligacji Polskich jako koszty uzyskania przychodów każdorazowo na dzień ich ujęcia w danym miesiącu jako koszty dla celów rachunkowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-104/13-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy nieodpłatne pełnienie funkcji członków zarządu Spółki przez Jej jedynych wspólników stanowi dla Spółki przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-198/13/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku, gdy w ramach zawartej Umowy Konsorcjum Spółka pełni funkcję Lidera Konsorcjum, jest ona zobowiązana do rozpoznania przychodu należnego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (PDOP) z tytułu wystawionych na rzecz zamawiającego faktur wyłącznie do części kwot należnych Spółce za prace wykonane przez nią, a tym samym nie powinna uwzględniać przy ustalaniu swojego przychodu wynagrodzenia objętego fakturą a dotyczącego kwot przysługującym Partnerom za prace przez nich wykonane (mimo, że faktura wystawiana przez Spółkę na zamawiającego będzie obejmowała zarówno wynagrodzenie za prace Spółki - Lidera, jak i pozostałych Partnerów)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-204/13-3/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Dot. możliwości zaliczenia przychodów uzyskiwanych przez akcjonariusza z tytułu uczestnictwa w spółce komandytowo-akcyjnej do źródła przychodów, jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza oraz momentu opodatkowania przychodów (dochodów) uzyskiwanych przez akcjonariusza z tytułu uczestnictwa w spółce komandytowo-akcyjnej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-165/13/ŚS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy płatność dokonywana na rzecz Usługodawcy z siedzibą w Holandii (nieposiadającego w Polsce zakładu) z tytułu Umowy nie podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce na podstawie art. 7 Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Niderlandów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, oraz art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-104/13-4/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy odpowiednia część Wynagrodzenia, wynikająca z zasad podziału zysku w Spółce, może być uznana przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej? Przykładowo, jeśli miałby 10% udziału w zyskach Spółki, to czy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów 10% Wynagrodzenia?2. Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpowiednią część Wynagrodzenia Wspólnika, wynikającą z zasad podziału zysku w Spółce? Przykładowo, jeśli miałby 10% udziału w zyskach Spółki, to czy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów 10% Wynagrodzenia Wspólnika?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-201/13/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Możliwość odzyskania podatku VAT dla operacji finansowanej z funduszy unijnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP5/443-60/13-2/PG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy nieodpłatne udostępnienie Hali przez Gminę na cele gminne (m. in. na rzecz Gimnazjum) będzie stanowiło czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-89/13-5/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Faktury będą przez Spółkę przechowywane w sposób określony w § 21 cyt. rozporządzenia - Spółka zapewni autentyczność i integralność treści w okresie do upływu przedawnienia zobowiązania podatkowego - zatem faktury te mogą być archiwizowane wyłącznie w sposób elektroniczny. Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z ww. faktur.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-343/13-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za działkę przejętą pod drogę publiczną

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-185/13/MCZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1. Jak należy traktować moment nabycia własności lokalu wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu z punku widzenia podatku dochodowego od osób fizycznych - czy momentem nabycia jest 2004 r., czy też 2012 r.?2. Czy należy się w tej sytuacji podatek dochodowy, a jeśli tak to od jakiej części lokalu wraz z prawem użytkowania wieczystego?3. Czy podatek powinien być obliczony od wartości lokalu wraz z prawem do ułamkowej części użytkowania wieczystego gruntu, czy też na potrzeby obliczenia podatku należy osobno wycenić lokal i osobno prawo ułamkowej części użytkowania wieczystego gruntu, na którym wzniesiony jest budynek, w którym znajduje się przedmiotowy lokal?4. Czy w przypadku konieczności płacenia podatku dochodowego Wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi mieszkaniowej, jeśli przeznaczy kwotę uzyskaną ze sprzedaży na cele mieszkaniowe w terminie 2 lat?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-32/13-4/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

138| 139| 140| 141| 142|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY