Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1.Czy przechowywanie w formie elektronicznej (zgodnie z przedstawioną procedurą) przez Spółkę faktur zakupowych otrzymanych w formie papierowej spełnia warunki przewidziane w przepisach?2.Czy Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT naliczonego wykazanego na fakturach otrzymanych w formie papierowej, które następnie będą przechowywane w formie elektronicznej zgodnie z przedstawioną procedurą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-105/13-4/JN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy OSP jest podatnikiem podatku VAT i czy może ten podatek odliczyć?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-264/13-2/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, ponieważ wydatki poniesione w ramach realizacji projektu nie będą miały związku z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-65/13-6/JN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    nieuwzględnianie w proporcji sprzedaży czynności pozostających poza ustawa o VAT

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-475/13/EJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    - Opodatkowanie odpłatnego udostępniania obiektów sportowych na rzecz klientów,- Obowiązek naliczania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego udostępniania obiektów sportowych do wykorzystania przez uczniów,- Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach zakupowych dokumentujących wydatki bieżące związane z użytkowaniem i utrzymaniem obiektów sportowych, oraz ewentualnego sposobu obliczenia podatku naliczonego związanego z ww. wydatkami bieżącymi,- Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach zakupowych dokumentujących wydatki inwestycyjne, związane z rozbudową obiektów sportowych oraz sposobu obliczenia podatku naliczonego związanego z ww. wydatkami inwestycyjnymi

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-72/13/UH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy jako aktualny właściciel Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty 19% podatku dochodowego z tytułu sprzedaży wydzielonych części działek nr 180/4 i 182/3, przeznaczonych na realizację inwestycji celu publicznego - chodnika, który został zaprojektowany ok. 6 lat temu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-88/13/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w przedmiotowym stanie faktycznym - w związku z obowiązkiem podatkowym w podatku dochodowym od osób fizycznych powstałym w następstwie odpłatnego zbycia udziałów - możliwe jest pomniejszenie podstawy opodatkowania, którą stanowi dochód (równy przychodowi uzyskanemu ze zbycia przysługującego udziału wynoszącego 1/2 część we wspólności udziałów w Spółce) o kwotę zapłaconego podatku od spadku w części odpowiadającej udziałowi wynoszącemu 1/2 część we wspólności udziałów nabytych w Spółce? 2. Czy przy uwzględnieniu, że możliwe jest pomniejszenie podstawy opodatkowania, o kwotę zapłaconego podatku od spadku w części odpowiadającej udziałowi wynoszącemu 1/2 część we wspólności udziałów nabytych w Spółce, należy przyjąć, iż kwota ta powinna zostać wyliczona proporcjonalnie jako ta część podatku od spadku naliczonego od całego udziału wynoszącego 1/2 część w masie spadkowej, która odpowiada stosunkowi wartości udziału we wspólności udziałów w spółce, do wartości czystej udziału nabytego w całej masie spadkowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-60/13-4/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w przypadku kontynuowania zadania inwestycyjnego określonego w zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, tj. w ramach tego samego przedmiotu działalności, przedsiębiorca może ponosić kolejne wydatki inwestycyjne, które zwiększają podstawę ustalenia ulgi w podatku dochodowym, jako iloczynu maksymalnej intensywności pomocy określonej dla danego obszaru i kosztów inwestycji kwalifikujących się do objęcia pomocą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-124/13/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy ich odpłatnego zbycia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-68/13/MMa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wnioskodawczyni może liczyć na zwolnienie z podatku dochodowego, wynikające z faktu, iż uzyskane środki zostały przeznaczone na zakup innego mieszkania, jego remont i modernizację oraz ze względu na jej trudną sytuację materialną, gdyż zasiłek z MOPS w wysokości 389,00 zł nie starcza jej nawet na zapłatę czynszu w wysokości 445,20 zł?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-60/13/MZa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-114/13-2/IM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    sposób opodatkowania nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia w sporcie kwalifikowanym przyznanych trenerom zawodnikom

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3/033/141/OBQ/11/PK-1691/RD-36677/13 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Zakres skutków podatkowych związanych z wniesieniem przez Wnioskodawcę posiadanych udziałów w spółce kapitałowej z siedzibą na Cyprze do zakładanej przez Wnioskodawcę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce w części dotyczącej zastosowania art. 24 ust. 8a ustawy w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego do nowozakładanej spółki z o.o.(pytanie Nr 1), w części dotyczącej ustalenia wartości przychodu objętych udziałów w wyniku wniesienia wkładu niepieniężnego do zakładanej przez Wnioskodawcę spółki (pytanie Nr 2).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-172/13-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu objęcia udziałów w zamian za aport do Spółki Usługowej będzie zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych równy wartości nominalnej obejmowanych udziałów, natomiast koszt uzyskania przychodu z tego tytułu należy ustalić zgodnie z art. 15 ust. lj ustawy?2. Czy wynik podatkowy osiągnięty przez Wnioskodawcę w związku z objęciem udziałów w zamian za aport do Spółki Usługowej wpływać będzie na dochód podatkowy Wnioskodawcy w rozumieniu art. 7 ust. 2 ustawy, za dany rok podatkowy Wnioskodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-39/13-4/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Jakie wydatki mogą stanowić koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-23/13/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z wynagrodzeniem Spółki Doradczej za świadczone przez nią usługi stanowią koszty uzyskania przychodu dla Spółki? W jakim momencie Spółka powinna rozpoznać koszt uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-109/13-3/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powinna kontynuować amortyzację wg metody przyjętej przez Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy s.c. z uwzględnieniem dotychczasowego umorzenia środków trwałych (i odpisów amortyzacyjnych), czy też Spółka powinna stosować amortyzację środków trwałych wniesionych do Spółki aportem przez ww. osoby fizyczne jako przedsiębiorców (tożsamość z osobami wspólników) od wartości rynkowej środków trwałych ustalonej przez wspólników metodą szacunku na dzień wniesienia aportu w postaci zorganizowanego przedsiębiorstwa, przeznaczonej na podwyższenie kapitału zakładowego, który objęli wg proporcji udziałów w dotychczasowym kapitale Spółki?2. Czy w związku z wniesionym aportem przez osoby fizyczne w postaci przedsiębiorstwa mają zastosowanie przepisy art. 16g ust. 1 pkt 9 i art. 16h ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczące kontynuacji metody amortyzacyjnej i wysokości odpisów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-6/13-4/MF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy otrzymane w wyniku rozwiązania Spółki (spółki osobowej, powstałej w wyniku przekształcenia ze spółki kapitałowej) składniki majątku stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-89/13-5/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Reasumując, mając na względzie powołane regulacje prawne oraz przedstawione zdarzenie przyszłe, stwierdzić należy, iż spłata wierzytelności jest obojętna podatkowo, gdyż stanowi kasową realizację kwot przychodu, w stosunku, do których "przychód do opodatkowania" powstał w momencie, gdy stał się on należny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-92/13-6/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zakres sposobu opodatkowania przychodów z tytułu odpłatnego udzielenia licencji na używanie programu komputerowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-107/13-3/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

147| 148| 149| 150| 151|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY