2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy Wnioskodawczyni może odzyskać podatek VAT poniesiony w związku z realizacją operacji pt. ,,Utworzenie placu zabaw ..." w ramach działania 413 Wdrażania lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-10/13-2/AWa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
odliczenie VAT w związku z realizacją projektu
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-189/13-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Parafii nie przysługuje prawo odliczenia podatku od towarów i usług poniesionego w związku z realizacją projektu, ponieważ wydatki poniesione w ramach realizacji zadania nie mają związku z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT, a ponadto Wnioskodawca nie jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/443-14/13-2/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Prawo do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-173/13/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Jeżeli przeniesienie na zabezpieczenie spłaty pożyczki nie stanowi odpłatnego zbycia nieruchomości w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy w przypadku (przyszłego) zbycia przedmiotowej nieruchomości nie znajdzie zastosowania przepis art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy z uwagi na upływ 5 letniego okresu posiadania tejże nieruchomości, tj. od 16 lutego 2005 r.?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-1154/12/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy uzyskanie przez Bank opłaty subpartycypacyjnej rozliczanej na poczet ceny w ramach przyszłej umowy zbycia wierzytelności jako zdarzenie bezpośrednio związane z wierzytelnościami z tytułu udzielonych uprzednio kredytów objętych umową o subpartycypację oraz związane z tym ,,rozwiązanie" odpisów aktualizujących dla wierzytelności spowoduje powstanie przychodu do opodatkowania stanowiącego równowartość rozwiązanych odpisów zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-332/12-9/14/S/JBB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w latach 2006 - 2011 będąc zatrudnioną na stanowisku kierownika produkcji TV i wykonując zadania przypisane do tego stanowiska przysługiwało Wnioskodawczyni prawo stosowania zryczałtowanej 50% stawki kosztów uzyskania przychodów dla przychodów uzyskiwanych bezpośrednio z tego tytułu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-884/12-7/KSM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy wykonując zadania kierownika produkcji TV i będąc zatrudniona na tym stanowisku w latach 2006 - 2012 Wnioskodawczyni przysługiwało prawo stosowania zryczałtowanej 50% stawki kosztów uzyskania przychodów dla przychodów uzyskiwanych z tego tytułu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-870/12-6/KSM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, nieodpłatne dostarczenie i udostępnienie przez Organizatora usługi szkoleniowej na rzecz Wnioskodawcy na podstawie Umowy Szkoleniowej jest nieodpłatnym świadczeniem nie stanowiącym dla Wnioskodawcy przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o w podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-736/12/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy kwota zwróconych wydatków inwestycyjnych poniesionych przez Wnioskodawcę na zakup prawa wieczystego użytkowania gruntu będzie podlegać wyłączeniu z przychodów na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-539/12-2/AO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy Spółka postępuje prawidłowo pomniejszając przychody związane ze zwrotem towaru w okresie ich otrzymania oraz przychody o wartość udzielonych rabatów w okresie ich przyznania, i w związku z tym, czy prawidłowo ustalana jest podstawa opodatkowania podatkiem dochodowym, jeżeli wartość przychodów związana z otrzymanymi zwrotami towarów oraz przyznane rabaty uwzględniane są w okresie otrzymania zwrotów i przyznania rabatów? Czy też powinna podlegać korekcie podstawa opodatkowania w okresie dokonania pierwotnej sprzedaży zwracanych lub rabatowanych towarów, nawet jeżeli od tego momentu minęło kilka lub kilkanaście miesięcy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-443/12-4/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
1. Czy wniesienie wkładu przez Wspólnika cichego będzie powodowało powstanie przychodu podatkowego po stronie Spółki?2. Czy należne Wspólnikowi cichemu wynagrodzenie wynikające z udziału w zysku określonego w Umowie spółki cichej będzie stanowiło dla Spółki w całości koszt uzyskania przychodu? Czy do wynagrodzenia Wspólnika cichego mają zastosowanie przepisy o tzw. ,,cienkiej kapitalizacji" zawarte w przepisie art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?3. Czy w związku z wniesieniem wkładu przez Wspólnika cichego Spółka będzie zobowiązana do sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?4. W jaki sposób Spółka powinna kwalifikować wynagrodzenie otrzymywane przez Wspólnika cichego w związku z realizacją Umowy spółki cichej? Czy Spółka będzie zobowiązana pobierać podatek u źródła?5. W którym momencie Spółka będzie mogła rozpoznać koszt podatkowy w związku z naliczeniem wynagrodzenia Wspólnikowi cichemu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-419/12-7/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Obowiązek obliczenia i uiszczenia przez Komornika Sądowego należnego podatku VAT w związku ze sprzedażą licytacyjną spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-1164/12-4/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czynności wykonywane przez Wnioskodawcę na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń, szczegółowo opisane w pkt 1-8 (czynności przygotowawcze zmierzające do zawarcia umowy ubezpieczenia oraz w pkt 9-21 (czynności związane z zawarciem umowy oraz czynności związane z wykonywaniem i administrowaniem zawartymi umowami ubezpieczenia) mogą korzystać ze zwolnienia od podatku, jako usługi pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych. Usługi świadczone przez Wnioskodawcę szczegółowo wymienione w punktach 22-29 wniosku, będą stanowiły jedynie element usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych. W odniesieniu do ww. czynności zastosowanie będzie miał art. 43 ust. 14 ustawy, na mocy którego będą one wyłączone ze zwolnienia od podatku.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-26/13-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne oraz bieżące na budowę/utrzymanie budynku ośrodka zdrowia.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-1050/12-5/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Wnioskodawca nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupów dokonywanych w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP4/443-25/13-6/OS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Prawo do odzyskania VAT w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-66/13/AT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Zakres skutków podatkowych sprzedaży złota.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-74/13-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wnioskodawca - zbywca udziałów w nieruchomościach obciążony zostanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1610/12/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Stwierdzić należy, że do kosztów uzyskania przychodu Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć wydatki z tytułu używania przedmiotu leasingu oraz wydatki na ubezpieczenia majątkowe jako mające związek z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą, czyli służące zachowaniu czy też zabezpieczeniu źródła przychodów. Natomiast wydatki dotyczące ubezpieczenia na życie (np. ubezpieczenia od kalectwa, choroby lub śmierci) skoro nie mają bezpośredniego związku z prowadzoną działalnością gospodarczą nie mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1285/13-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 167| 168| 169| 170| 171| | dalej |