Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi na podstawie art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Niemniej jednak, aby skorzystać z ww. ulgi niezbędne jest łączne spełnienie wszystkich zawartych w tym przepisie warunków. Należy wskazać, że ulga, o której mowa w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn może mieć zastosowanie tylko i wyłącznie do jednego lokalu mieszkalnego, w którym Wnioskodawczyni będzie zamieszkiwać będąc zameldowanym na pobyt stały w nabytym lokalu i nie dokona jego zbycia przez okres 5 lat od dnia złożenia zeznania podatkowego - jeżeli w chwili złożenia zeznania nabywca mieszka i jest zameldowany na pobyt stały w nabytym lokalu lub budynku lub od dnia zamieszkania potwierdzonego zameldowaniem na pobyt stały w nabytym lokalu lub budynku - jeżeli nabywca zamieszka i dokona zameldowania na pobyt stały w ciągu roku od dnia złożenia zeznania podatkowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-327/13-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dochód uzyskiwany przez Wnioskodawcę, jako wspólnika o nieograniczonej odpowiedzialności, z tytułu jego udziału w Spółce podlegać będzie w Polsce zwolnieniu z opodatkowania zgodnie z art. 24 ust. 1 lit. a umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku (dalej: ,,UPO") oraz art. 27 ust. 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-724/13/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy z perspektywy obowiązków, które będą ciążyć na Spółce kapitałowej jako płatniku podatku CIT, w związku z planowanym uzyskaniem przez Wnioskodawcę wynagrodzenia z tytułu przymusowego lub automatycznego umorzenia należących do Wnioskodawcy udziałów Spółki kapitałowej lub dywidendy, okres w którym Wnioskodawca był akcjonariuszem SKA będzie wliczał się do terminu, o którym mowa w art. 22 ust. 4a ustawy o CIT, czy też termin ten będzie liczony od dnia przekształcenia SKA w Spółkę kapitałową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-486/13-2/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków poniesionych na modernizację przyłącza do sieci rozdzielczej oraz budowy przyłącza do sieci parowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-478/13-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W zakresie braku opodatkowania czynności związanych z nabyciem wierzytelności wniesionej do Spółki aportem.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-505/13-4/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    opodatkowanie podatkiem VAT usługi cash-poolingu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-915/13-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zastosowania stawek podatku VAT dla usług wykonywanych w ramach jednego zlecenia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-874/13/BW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    w zakresie dokumentowania zaliczek z tytułu wykonania usług związanych z nieruchomością oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-593/13-2/KT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-676/13/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1)Czy otrzymane wsparcie finansowe na realizację projektu stanowi obrót w rozumieniu art. 29 ustawy o podatku od towarów i usług?2)Czy Wnioskodawczyni ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od całości nabytych towarów i usług dotyczących świadczonych usług systemowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-564/13-4/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy stypendium stażowe jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?Czy należy od stypendium stażowego odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-703/13/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż z tytułu zawarcia w 2013 roku umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości dla Wnioskodawcy nie powstaną skutki podatkowe. Jednocześnie zawarcie przez Wnioskodawcę w 2017 r. ostatecznej umowy przeniesienia prawa własności do nieruchomości nie będzie skutkowało powstaniem przychodu z działalności gospodarczej z uwagi na upływ 6 letniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-727/13-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie likwidacji spółki jawnej lub jej rozwiązania i otrzymania wierzytelności z pożyczki lub wierzytelności, w zakresie likwidacji spółki jawnej lub jej rozwiązania i spłaty do rąk Wnioskodawcy wierzytelności (części wierzytelności), w zakresie likwidacji spółki jawnej lub jej rozwiązania i spłaty do rąk Wnioskodawcy wierzytelności z pożyczki (kapitał bez odsetek).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-757/13-2/IM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. W jaki sposób Wnioskodawczyni powinna ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia Akcji nabytych?2. W jaki sposób Wnioskodawczyni powinna ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia Akcji objętych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-445/13-2/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Likwidacja urządzeń nie będzie polegała na fizycznym zniszczeniu przedmiotu tylko jego definitywnym wyłączeniu z prowadzonej działalności, Spółka nadal będzie pozostawać właścicielem zlikwidowanego urządzenia. Wnioskodawca pisze o ,,podjęciu decyzji o likwidacji" w znaczeniu usunięcia środka trwałego z ewidencji. W związku z powyższym w przedstawionym zdarzeniu przyszłym nie dojdzie do faktycznej likwidacji środka trwałego i Wnioskodawca nie ma podstaw do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z likwidacji nie w pełni umorzonego urządzenia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-469/13-4/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania dochodów osoby prawnej będącej akcjonariuszem spółki komandytowo-akcyjnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-221/13-2/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w przypadku rozwiązania powstającej spółki komandytowej, bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego, po stronie rozwiązywanej spółki komandytowej powstanie obowiązek w podatku od towarów i usług w odniesieniu do towarów, które wchodzą w skład przedsiębiorstwa nabytego przez tę spółkę aportem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-551/13-5/AI wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Podstawą opodatkowania dostawy zestawu produktów spożywanych ,,na wynos" jest cena płacona przez klienta za cały zestaw następnie alokowana do każdego produktu (w oparciu o uzasadniony biznesowo klucz alokacji), pomniejszona o należny podatek VAT od każdego produktu do którego została przypisana.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-837/13-3/IGo wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podaek od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z inwestycją polegającą na termomodernizacji szpitala.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-573/13-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Skoro opisana we wniosku umowa sprzedaży podlegała zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług (na okoliczność jej dokonania przez sprzedawcę wystawiona została faktura VAT ze stawką ZW), to podlegała ona opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, na podstawie art. 1 ust. 1 pkt lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, na zasadach przedstawionych wyżej. W opisanej sytuacji, ze względu na wystąpienie wyjątku, o którym mowa w art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy, wyłączenie zawarte w tym przepisie nie mogło więc znaleźć zastosowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-129/13/DSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

58| 59| 60| 61| 62|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY