2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
1. Czy w przypadku dokonania odbioru wyrobów lub towarów od kontrahentów, które zostały zbyte w poprzednim roku podatkowym lub latach wcześniejszych, powinniśmy dokonać pomniejszenia wysokości przychodów i kosztów podatkowych w rozliczeniu za okres, w którym wystawiono fakturę korygującą, czy też w okresie, w którym dokonano pierwotnej sprzedaży i wystawiono fakturę pierwotną?2. Czy w przypadku udzielenia dodatkowego rabatu/bonusu po spełnieniu przez odbiorcę określonych warunków do sprzedaży towarów, które zostały zbyte w poprzednim roku podatkowym lub latach wcześniejszych, powinniśmy dokonać pomniejszenia wysokości przychodów i kosztów podatkowych w rozliczeniu za okres, w którym wystawiono fakturę korygującą, czy też w okresie, w którym dokonano pierwotnej sprzedaży i wystawiono fakturę pierwotną?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-234/13-2/MF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy jeżeli Spółka podejmie decyzję o dofinansowaniu budowy tej sieci kanalizacji sanitarnej to wydatek ten będzie dla Spółki kosztem podatkowym w momencie poniesienia czy też nakładem inwestycyjnym zwiększającym wartość przyłącza kanalizacji sanitarnej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-275/13/PST wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1. Czy w przypadku wystawienia jednej faktury dokumentującej dostawy towarów oraz świadczenie usług dokonane w różnych datach na rzecz jednego nabywcy zaewidencjonowanie przychodu w księgach rachunkowych na podstawie wystawionej faktury przyjmując, jako moment uzyskania przychodu ostatni dzień miesiąca, w którym dokonano dostawy lub wykonano usługę będzie zgodne z art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym? Czy też konieczne będzie dokonanie tej ewidencji w taki sposób, aby przychód dotyczący każdej dostawy oraz wykonania usługi ujętej w tej fakturze był zaewidencjonowany w dacie jej dokonania?2. Czy w opisanej sytuacji faktura nadal może stanowić dowód potwierdzający uzyskanie przychodu? Czy też przychód będzie należało dokumentować dowodem wewnętrznym, a faktura powinna być ujmowana wyłącznie w ewidencji VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-465/13-4/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Sąd Rejonowy wypłacając radcy prawnemu, adwokatowi działającemu z urzędu, w oparciu o przepisy rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz ponoszenie przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu (Dz. U. Nr 163, poz. 1348 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r., w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz. U. Nr 163, poz. 1349 ze zm.). powinien pobierać zaliczkę na podatek dochodowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-480/13-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca z dniem 1.07.2013 r. nie będzie zobowiązany do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) od odsetek wypłacanych na rzecz Pool leadera na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-281/13/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub do zwrotu podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację projektu pt. ,,Przystanek (...)" - budowa miejsca spotkań.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-278/13-2/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT dla wydatków poniesionych w związku z realizacją operacji: Publikacja książkowa pt.: ,,Gmina wczoraj i dziś".
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-543/13-4/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż uprawnień do ulgowej usługi transportu kolejowego pasażerskiego międzymiastowego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP5/443-125/13-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
stawka podatku VAT na usługi czyszczenia i udrażniania kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-560/13/WN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, wydanie obligacji w celu uregulowania wynagrodzenia z tytułu dostaw towarów lub świadczenia usług spowoduje powstanie względem Spółki obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-551/13/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1. Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym Wnioskodawca ma prawo do dokonania korekty (zmniejszenia) podatku dochodowego od osób fizycznych od momentu uzyskania zgody przez Dyrektora na garażowanie samochodu służbowego w miejscu zamieszkania, tj. od marca 2012 r. i rozliczenia w bieżącym okresie?2. Czy w związku z faktem, że na wyżej przedstawionych zasadach zgody na garażowanie samochodu służbowego w miejscu zamieszkania wydane przez Dyrektora Generalnego (...) posiadali poprzedni Dyrektorzy (pismo z dnia 2 września 2010 r. oraz 3 sierpnia 2011 r.) Zainteresowany ma prawo do dokonania korekty (zmniejszenia) podatku dochodowego od osób fizycznych z tego tytułu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-563/13-4/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy przekazanie przez grupę producentów rolnych swojemu wspólnikowi - osobie fizycznej opłacającej zryczałtowany podatek dochodowy z tytułu prowadzenia działalności w ramach działów specjalnych produkcji rolnej #8722; środków do produkcji drobiu zakupionych przez spółkę z zysku osiągniętego przez grupę producentów rolnych ze sprzedaży produktów, dla których grupa została zarejestrowana oraz wytworzonych w gospodarstwach członków i od nich zakupionych, a także z dotacji przyznanej przez ARiMR w ramach działania ,,Grupy Producentów Rolnych", rodzi po stronie wspólnika (członka grupy producentów rolnych) obowiązek podatkowy z tytułu podatku dochodowego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-753/13-2/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy wpływy uzyskiwane z tytułu składek członkowskich wnoszone przez członków oraz osoby i zakłady niebędące członkami spółek na konserwację urządzeń melioracyjnych szczegółowych, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-502/13-7/AI wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Skutki podatkowe mogące powstać po dokonaniu darowizny gospodarstwa rolnego a dotyczące obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego przez Wnioskodawcę od nabytych maszyn i urządzeń
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-287/13/LG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy koszt naprawy dachu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-733/13/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Miejscem świadczenia i opodatkowania usług wykonanych przez Wnioskodawcę na rzecz niemieckiego kontrahenta będzie miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej tj. terytorium Niemiec.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-520/13-5/JN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy przewidziany w art. 16a ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 z późn. zm., dalej jako ,,ustawa o CIT") warunek kompletności i zdatności do użytku środka trwałego należy uważać za spełniony już w momencie uzyskania pozwolenia na użytkowanie, czy też w momencie osiągnięcia przez ten środek trwały technicznej możliwości jego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem (stwierdzonego na podstawie pozytywnych wyników testów potwierdzonych protokołami odbioru)? A w szczególności czy składniki majątkowe, które obecnie są już wybudowane w ramach inwestycji spełniają warunek kompletności i zdatności do użytku w rozumieniu art. 16a ust. 1 ustawy o CIT, pomimo iż zarówno kontrakt budowlany, jak i umowa dostawy turbin T. nie zostały w całości zrealizowane i nie nastąpiło jeszcze przejęcie wykonanych robót na podstawie bezusterkowych protokołów odbioru prac i przejęcia placu budowy od poszczególnych wykonawców (wykonawcy robót budowlanych i dostawcy turbin w ramach kontraktu T.)? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 1/
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-635/13/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Jakie stawki amortyzacyjne Wnioskodawca powinien zastosować do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od urządzeń i budowli składających się na farmę wiatrową, takich jak:a. budynki rozdzielni wraz z fundamentami i uziemieniem,b. wieże elektrowni wiatrowych wraz z fundamentem i uziemieniem,c. linie kablowe do budynków stacji transformatorowych oraz pomiędzy budynkami stacji transformatorowych a budynkami rozdzielni,d. zespoły wiatrowo - elektryczne,e. wyposażenie budynków rozdzielni, w tym m.in. szafa układów pomiarowych, szafa układów krosowych, szafa systemu nadzoru, rozdzielania potrzeb własnych, transformator potrzeb własnych,f. budynki stacji transformatorowych wraz z fundamentami i wyposażeniem, w tym m.in.: rozdzielnia, szafa krosowa, szafa urządzeń łączności, szafa układów pomiarowych, transformator potrzeb własnych,g. szafy systemu alarmowego,h. transformatory SN/nN? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 6/
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1154/13/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Opodatkowanie czynności przekazania nieruchomości zabudowanej na własne cele.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-634/13/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy hot-dogi sporządzane według zasad opisanych wyżej i następnie wydawane klientom należy traktować, jako świadczenie usług restauracyjnych czy też, jako dostawę gotowych posiłków i dań (poz. 28 załącznika 10 do ustawy o VAT) opodatkowanych stawką VAT 5% na podstawie art. 41 ust. 2a ustawy o VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-547/13-4/AKr wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
wstercz | 66| 67| 68| 69| 70| | dalej |