Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Pytanie Spółki dotyczy kwestii możliwości odliczeń podatku naliczonego związanego z nabywanymi przez Podatnika paliwami silnikowymi, wykorzystywanymi do napędu pojazdu samochodowego wyprodukowanego w 1997 r., którego ładowność wg oświadczenia Podatnika jest większa niż określona wg wzoru wskazanego art. 86 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, na dowód, czego Podatnik nie posiada jednak (potwierdzającego ten fakt) wyciągu ze świadectwa homologacji, ani odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania takiego świadectwa.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: IS.II/2-4430/24/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Rzeszowie

  • Pytanie:
    dotyczy ustalania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w sytuacji, gdy spółka, działając w specjalnej strefie ekonomicznej, osiąga dochód z działalności gospodarczej określonej w zezwoleniu (podlegający zwolnieniu z podatku dochodowego) oraz dochód z działalności nieobjętej zezwoleniem (podlegający opodatkowaniu)

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: IS.I/3-4230/4/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Rzeszowie

  • Pytanie:
    Czy czynności "eksploatacyjne" wykonywane przez wspólnotę mieszkaniową na rzecz właścicieli wyodrębnionych lokali dotyczące pobierania opłat związanych z posiadaniem tytułu prawnego do lokali użytkowych wyłącznie na potrzeby odrębnych lokali z tytułu ogrzewania odrębnych nieruchomości są opodatkowane podatkiem od towarów i usług według stawek właściwych dla poszczególnych czynności lub towarów?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PI/005-20/05/Z/03 wydana przez: Izba Skarbowa w Gdańsku

  • Pytanie:
    Czy zasadnym jest na podstawie art. 146 ust. 1 pkt 3 lit. "a" tiret drugie ustawy o VAT stosowanie stawki podatku w wysokości 0% w odniesieniu do sprzedaży czasopisma X, które jest wytwarzane wyłącznie metodami poligraficznymi, jest oznaczone symbolem ISSN i objęte kodem CN 4902, jest publikowane raz w tygodniu w postaci odrębnych numerów objętych wspólnym tytułem, ukazuje się w regularnych odstępach czasu w nakładzie nie wyższym niż 15.000 egzemplarzy i nie przewiduje się zakończenia sprzedaży gazety?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: A1-P-Int/4408/5/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu Ośrodek Zamiejscowy w Kaliszu

  • Pytanie:
    Czy czynności pośrednictwa w: 1/ zawieraniu porozumień kompensacyjnych otwartych, w których Podatnik jest jedną ze stron uczestniczących w ścieżce kompensacyjnej i równocześnie jest organizatorem kompensaty; 2/ zawieraniu porozumień kompensacyjnych otwartych, w których Podatnik nie uczestniczy w ścieżce kompensacyjnej, lecz jest tylko organizatorem kompensaty; 3/ zawieraniu porozumień kompensacyjnych zamkniętych, w których Podatnik jest jedną ze stron uczestniczących w ścieżce kompensacyjnej i równocześnie jest organizatorem kompensaty; 4/ zawieraniu porozumień kompensacyjnych zamkniętych, w których Podatnik nie uczestniczy w ścieżce kompensacyjnej, lecz jest tylko organizatorem kompensaty podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PPB1-4407/I/18/2005 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy dochody uzyskane w 2004 r. na podstawie ww. umowy zlecenia za Pana pracę związana "z bezpośrednią realizacją celów" programu PHARE 2001 SSG-RZL "promocja Zatrudnienia i Rozwoju Zasobów Ludzkich w Województwie Warmińsko-Mazurskim" wolne są od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBF/005-2-4/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Olsztynie

  • Pytanie:
    Czy ujemne różnice kursowe związane z zaciągnięciem kredytu denominowanego stanowią koszt uzyskania przychodu?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB I/4117/i/5/MI/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Białymstoku

  • Pytanie:
    Spółka wystąpiła o udzielenie pisemnej interpretacji prawa podatkowego, w następującym stanie faktycznym. W związku z wykonywaniem obowiązków służbowych i pełnieniem funkcji w Spółce, Spółka przyznała niektórym pracownikom prawo do osobistego korzystania z samochodu służbowego dla celów prywatnych w ramach przyznanego limitu kilometrów. Prawo to jest traktowane przez Spółkę jako nieodpłatne świadczenie na rzecz pracownika i jest zaliczone do przychodów pracownika wynikających ze stosunku pracy. Wykorzystanie samochodu dla celów prywatnych jest dokumentowane przez złożenie oświadczenia w Miesięcznej Karcie Przebiegu, wg wzoru obowiązującego w Spółce, w którym pracownik oświadcza ile kilometrów w danym miesiącu przejechał do celów prywatnych. Zgodnie z regulaminem obowiązek rozliczenia się pracownika za dany miesiąc upływa piątego dnia następnego miesiąca. Pobory pracowników za dany miesiąc są wypłacane do 27 każdego miesiąca. Zdaniem Spółki świadczenie to powinno stanowić przychód pracownika dopiero po zakończeniu miesiąca czyli w miesiącu rozliczenia się z przejechanych kilometrów i złożenia stosownego oświadczenia w tym zakresie.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/FB/005-174/ZL/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy udzielanie pożyczek może być uznane za czynność wykonaną sporadycznie? Co jest podstawą opodatkowania w przypadku udzielania pożyczek?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP-3/i/4407/85/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy, w związku z brzmieniem art. 2 ust. 4 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych, będąc podatnikiem podatku od towarów i usług, jako jedna ze stron czynności cywilnoprawnych, podlegam obowiązkowi podatkowemu i jestem zobowiązany do odprowadzania podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu skupu złomu od osób fizycznych i podmiotów nie będących podatnikami podatku VAT, w celu jego dalszej sprzedaży?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: NM-4307/I/11/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Lublinie

  • Pytanie:
    Czy zapłacone od trzech rodzajów działalności gospodarczej składki na ubezpieczenie zdrowotne podatnik może odliczyć od zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych, ponieważ nie odlicza ich od innego podatku dochodowego.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB4/4218-SIP-1/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy dopuszczalne jest złożenie korekty deklaracji VAT-7 za okres sprzed 1.05.2004r. przy zachowaniu 5-letniego okresu, o którym mowa w art. 86 ust. 13 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PPB1-4407/I/2/2005 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach

  • Pytanie:
    Strona w trakcie wewnętrznej weryfikacji rozliczeń podatkowych stwierdziła istnienie przypadków w których w deklaracjach za poszczególne okresy rozliczeniowe przed dniem 1.05.04r. nie odliczyła podatku naliczonego. Z uwagi na powyższe Strona rozważa możliwość dokonania odliczenia podatku naliczonego poprzez złożenie korekt deklaracji VAT-7 za poszczególne miesiące pomiędzy styczniem a kwietniem 2004r. Strona zapytuje czy przysługuje jej prawo do złożenia korekt deklaracji VAT-7 uwzględniających nie odliczony podatek na podstawie art. 86 ust. 13 w/w ustawy o VAT?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/HTII/4407/14-26/05/BM wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Zdaniem wnioskodawcy, dochody otrzymane przez osoby fizyczne zatrudnione bezpośrednio przez PUP w Wołominie realizujące ten program są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000r Nr 14, póz. 176 z późn.zm.).

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/FB/005-109/168/ZL/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Spółka zamierza przekazać w drodze darowizny udziały w innej spółce na rzecz osób fizycznych. Według stanowiska Spółki, osoby te zobowiązane będą do zapłacenia podatku od spadków i darowizn zgodnie z art. 14 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku od spadków i darowizn, zaliczane są one do trzeciej grupy podatkowej, wysokość podatku określana jest na podstawie art. 15 ust. 1 pkt 3, a kwota wolna wynika z art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy. Natomiast do ustalenia podstawy opodatkowania stosuje się przepisy art. 8 ust. 1, 3, 4, i 5 ustawy.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: ZPO.5-436-4/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Szczecinie Ośrodek Zamiejscowy w Koszalinie

  • Pytanie:
    Czy będąc przedsiębiorcą - osobą fizyczną, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zawarła z podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych umowę zlecenia finansowaną przez tego ostatniego ze środków pomocowych - korzysta ze zwolnienia otrzymanych dochodów z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) oraz czy uprawnienie to przysługiwało również w stanie prawnym obowiązującym w 2003 r.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: WB-PD/415-8/05/Z wydana przez: Izba Skarbowa we Wrocławiu Ośrodek Zamiejscowy w Wałbrzychu

  • Pytanie:
    Posiadam 3 samochody zakupione jako cięzarowe ,a następnie przerobione na autobusy do przewozu osób .Pojazdy wykorzystuję w prowadzonej działalności. Czy mam prawo do odliczenia podatku nalicznego od zakupu paliw silnikowych , oleju napędowego oraz gazu do tych samochodów ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: zp2-449/I/1/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu

  • Pytanie:
    Czy możliwe jest zastosowanie art. 86 ust. 13 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) do korekt deklaracji podatkowych VAT-7 złożonych na gruncie obowiązywania ustawy z dnia 8 stycznia 1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 z późn. zm.) ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/HTI/4407/14-16/05/EN wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: ZP2-449/I/2/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu

  • Pytanie:
    Dotyczy momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat ponoszonych przez Spółkę z tytułu odpłatnego wstąpienia w umowy leasingu zawarte przez innego leasingodawcę ( tj. wynagrodzenie dla poprzedniego leasingodawcy, w tym prowizja ). Zdaniem Spółki koszty te nie powinny być uznane za k.u.p roku 2004, a rozliczane proporcjonalnie do wysokości przychodów uzyskanych w kolejnych latach .

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-22/05/EL wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

64| 65| 66| 67| 68|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY