Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę komandytową.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-481b/08/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wniesienie aportu w postaci współwłasności niezabudowanej nieruchomości opodatkowane będzie podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też czynność ta będzie neutralna podatkowo?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-523/08/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Jak należy zakwalifikować przedmiot aportu w postaci Oddziału wnoszonego do nowej spółki w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług? Czy Podatnik zobowiązany jest do dokonania korekty podatku naliczonego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004r. w przypadku wniesienia aportu do nowej spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-723/08/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    przychody uzyskane przez Wnioskodawczynię z pozarolniczej działalności gospodarczej, mogą podlegać opodatkowaniu ,,podatkiem liniowym" wg stawki 19%, pod warunkiem, że czynności wykonywane w ramach stosunku pracy nie są tożsame z czynnościami wykonywanymi w ramach działalności gospodarczej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1044/08-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC - w zakresie zwolnienia od podatku przez zakład pracy chronionej z tytułu ustanowienia hipoteki jako zabezpieczenie wierzytelności

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-356/08-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy z tytułu zatrudnienia w RFN wystąpi obowiązek zapłaty podatku dochodowego zarówno w RFN, jak i w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-838/08/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Jakie podatki i w jakiej wysokości wnioskodawczyni będzie zobowiązana uiszczać z tytułu wynajmu nieruchomości w Polsce? 2. Czy będzie zobowiązana wykazywać swoje dochody z pracy w Niemczech przy opodatkowaniu dochodów z tytułu wynajmu w Polsce? 3. Jakie formalności i w jakich terminach musi załatwiać w urzędzie skarbowym (czy podatki płaci się miesięcznie/kwartalnie/rocznie, jakie druki muszą być używane oraz w jakiej formie musi prowadzić księgowość)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1431/08/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wnioskodawca wnosi o wyjaśnienie, czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym, w przypadku wyboru przez kontrahenta z Belgii opcji B polegającej na rezygnacji z transakcji przeniesienia pomiędzy stronami kontraktu świadectw EU i świadectw CER, połączonej z obowiązkiem zapłaty na rzecz Wnioskodawcy premii pieniężnej (Swap Premium), na Wnioskodawcy będzie ciążył, zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu wykonania (świadczenia) na terytorium kraju (terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) na rzecz kontrahenta z Belgii usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-670/08/BWo wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zauważyć należy, że w świetle szczególnej regulacji, jaką jest art. 62 ust. 1 pkt 2 ustawy, dla potraktowania bioetanolu jako wypełniającego definicję paliwa silnikowego niezbędne jest stwierdzenie faktu jego wykorzystania w sposób określony w tym przepisie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP3/443-73/08-3/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Spółka może odliczyć od dochodu (art. 18 ust. 1 pkt 1) darowiznę przekazania Stowarzyszeniu - osobie prawnej, która nie dokonała rejestracji w Sądzie Rejonowym - KRS? Czy Stowarzyszenie to, jest wtedy stowarzyszeniem zwykłym, które nie może przyjmować darowizn?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-556/08-2/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W związku z dokonaniem połączenia transgranicznego, na podstawie art. 8 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zakończenie roku podatkowego spółek przejmowanych nastąpi wyłącznie, jeżeli zgodnie ze znajdującymi zastosowanie w sprawie przepisami o rachunkowości dojdzie do zamknięcia ksiąg rachunkowych tych spółek oraz sporządzenia przez te spółki bilansu. W przypadku, gdy na skutek połączenia transgranicznego nie dojdzie do zakończenia roku podatkowego podmiotów przejmowanych, po stronie Banku, działającego w Polsce poprzez Oddział, powstanie obowiązek przygotowania jednego zeznania rocznego o wysokości dochodu (straty) osiągniętego za okres od początku poprzedniego roku podatkowego każdej z łączących się spółek aż do zakończenia roku podatkowego przyjętego przez Oddział (stanowiący zakład Banku). W przypadku, gdy na skutek połączenia transgranicznego dojdzie do zakończenia roku podatkowego podmiotów przejmowanych, z uwagi na sukcesję podatkową po stronie Banku, działającego w Polsce poprzez Oddział, powstanie obowiązek przygotowania zeznań o wysokości dochodu (straty) osiągniętego przez przejmowane podmioty od początku poprzedniego roku podatkowego każdej z łączących się spółek aż do dnia połączenia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1372/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy posiadanie dowodu wpłaty (wyciąg bankowy) dokonany w terminie do 40 dni od daty wystawienia faktury za dostarczony towar jest wystarczającym dokumentem do zastosowania stawki 0%?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-676/08/BWo wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy certyfikat rezydencji, który nie wskazuje daty, do której obowiązuje, stanowiący zaświadczenie o miejscu zamieszkania podatnika lub siedziby podatnika dla celów podatkowych i jest wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca zamieszkania podatnika zachowuje swoją aktualność dopóki nie ulegnie zmianie wskazany w nim stan faktyczny (nie ulegnie zmianie rezydencja podatkowa podatnika zagranicznego)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-12/08-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jaki sposób księgować fakturę korygującą przychód wystawioną po zmianie formy opodatkowania z tzw. zasad ogólnych na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-672/08/WRz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Posługiwanie się numerem identyfikacji podatkowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1335/08/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Związek Gmin Ziemi W... będący podmiotem, w którego skład wchodzą wyłącznie gminy - jednostki samorządu terytorialnego jest podmiotowo zwolniony od podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 8 pkt 4 ustawy z dnia 9 września 2000 r.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-329/08-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zawarcie przez pożyczkobiorcę umów pożyczek poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przy założeniu, że pieniądze będące przedmiotem tych umów w chwili ich zawarcia będą znajdowały się za granicami Polski nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-373/08-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Posługiwanie się numerem identyfikacji podatkowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1335/08/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy pomocy kas rejestrujących wynikającego z poz. 38 załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 czerwca 2008 r. w sprawie kas rejestrujących ponieważ spełnia wskazane w nim warunki zapłaty oraz identyfikacji osób fizycznych, na rzecz których świadczy usługi.Jeżeli od dnia rozpoczęcia działalności Wnioskodawca zgodnie z przepisami nie rozpoczął ewidencjonowania usług oraz były spełnione warunki zapłaty i identyfikacji transakcji, których ta zapłata dotyczy - mógł on skorzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania również w okresach wskazanych w pytaniu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IP-PP1-443-1695/08-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek od dochodu osiągniętego przez Wnioskodawcę w roku 2007 za okres przebywania w delegacji na terenie Polski po przekroczeniu 183 dni pobytu winien zostać odprowadzony do polskiego urzędu skarbowego od początku pobytu Wnioskodawcy na terytorium Polski, natomiast zgodnie z postanowieniami konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Ukrainy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, sporządzonej w Kijowie dnia 12.01.1993 r. zwrotu nadpłaconego podatku Wnioskodawcy powinien dokonać ukraiński organ podatkowy, jeżeli nadpłata podatku z ww. tytułu wystąpi, zgodnie ze złożonym za 2007 r. zeznaniem podatkowym w kraju rezydencji Wnioskodawcy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1307/08-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

130| 131| 132| 133| 134|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY