Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    ustalenie podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie towarów sprzedawanych po obniżonej cenie

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-870/08/EJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubieganie się o jego zwrot w związku z realizacją zadania pod nazwą: ,,Przebudowa i adaptacja pomieszczeń WODIIP w celu podniesienia standardu bazy doskonalenia nauczycieli oraz utworzenia centrum nowych technologii dla wzrostu jakości usług edukacyjnych".

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1311/08/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    składanie depozytów na podstawie Umowy oraz uzyskiwanie z tego tytułu odsetek pozostanie bez wpływu na wyliczenie współczynnika struktury sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ustawy VAT, dla celów obliczenia podatku naliczonego podlegającego odliczeniu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1090/08-3/PW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Transakcja zakupu samodzielnie funkcjonujących, organizacyjnie wyodrębnionych zakładów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-830/08/UH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy otrzymana dotacja rozwojowa jest przychodem zwolnionym z podatku dochodowego od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-497a/08/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy możliwe jest dokonywanie wysyłki wyrobów objętych kodem CN 27101971-27101999 z pominięciem siedziby "pośrednika" do ostatecznego odbiorcy, gdzie zostanie potwierdzony odbiór wyrobów przez "pośrednika" na dokumencie ADT, a następnie wyroby te zostaną odsprzedane przez "pośrednika" podmiotowi, który będzie uprawnionym nabywcą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-804/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca powinien dokumentować zużycie wyrobów przez uprawnionego nabywcę, o którym mowa w§ 13 ust. 1 pkt. 5? Jeżeli tak to jakimi dowodami i jak w dalszej kolejności powiadamiać urząd celny o możliwości zwolnienia zabezpieczenia? Czy jeżeli nie powstaje zobowiązanie Wnioskodawca jako podatnik jest zobowiązany składać deklaracje podatku akcyzowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-800/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym spółka lub nabywca finalny może wystąpić o zwrot zapłaconego podatku akcyzowego w sytuacji jeżeli finalny odbiorca zużyje przedmiotowe oleje smarowe na cele zgodnie z § 13 ust. 1 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26.04.2004 w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-801/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami (po spełnieniu wszystkich pozostałych warunków objętych przepisami §13 ust. 2a; 2b; 2c i 2e rozporządzenia ministra Finansów z dnia 26 kwietnia 2004 roku w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, przez wszystkie strony transakcji) możliwe jest korzystanie ze zwolnienia w przypadku zorganizowania sprzedaży olejów smarowych na cele objęte zwolnieniem od podatku akcyzowego w sposób opisany w punkcie c i d?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-802/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy możliwa jest sprzedaż olejów smarowych w składzie podatkowym - stan faktyczny b - kto w tej sytuacji będzie podatnikiem podatku akcyzowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-803/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami (po spełnieniu wszystkich pozostałych warunków objętych przepisami §13 ust. 2a; 2b; 2c i 2e rozporządzenia ministra Finansów z dnia 26 kwietnia 2004 roku w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, przez wszystkie strony transakcji) możliwe jest korzystanie ze zwolnienia w przypadku zorganizowania sprzedaży olejów smarowych na cele objęte zwolnieniem od podatku akcyzowego w sposób opisany w punkcie a?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-623/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca nabywając wewnątrzwspólnotowo oleje smarowe ma możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku akcyzowego w sytuacji bezpośredniej dostawy olejów smarowych od sprzedawcy z Unii Europejskiej do nabywców końcowych w kraju zużywających ww. oleje do celów objętych zwolnieniem? Czy w przedstawionej sytuacji Wnioskodawca ma możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku akcyzowego w sytuacji odsprzedaży w kraju finalnemu odbiorcy zużywającemu oleje na cele objęte zwolnieniem od akcyzy? Czy w przedstawionym stanie faktycznym analizowana transakcja będzie odbywać się z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-624/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy jeżeli produkt zostanie sklasyfikowany do kodu CN 2207 20 00 dopuszczony do wolnej sprzedaży na terenie Niemiec skażony zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 3199/93 za pomocą skażenia jakiegokolwiek państwa członkowskiego, podlega akcyzie w Polsce i z jaką stawką.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-818/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1. Czy na dzień przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytowo-akcyjną, której udziałowcami są osoby prawne i osoby fizyczne, powstanie u osób prawnych dochód do opodatkowania z tytułu zgromadzonych na kapitale (funduszu) rezerwowym i zapasowym zysków z lat ubiegłych?2. Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, późniejsza wypłata przez spółkę przekształconą (komandytowo-akcyjną) na rzecz jej wspólników (akcjonariuszy) środków pieniężnych pochodzących z kapitałów rezerwowych i zapasowych spółki przekształconej (spółki z o.o.), które w wyniku przekształcenia zostały przeniesione na kapitał podstawowy, kapitał zakładowy, a także fundusz zapasowy i rezerwowy spółki przekształconej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB3/423-778/08/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku dokonania transakcji sprzedaży wystąpi konieczność opłaty skarbowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/436-90/08-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w przypadku otrzymywania przez Wnioskodawcę wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w Spółce, wynagrodzenie to będzie zwolnione z opodatkowania na terenie Polski zgodnie z zasadami wskazanymi w przepisie art. 24 ust.1 lit. a i ust. 4 polsko - cypryjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (metoda wyłączenia z progresja)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1286/08-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku, gdy zlecenie Sądu kierowane jest na Firmę działającą w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, specjalizującej się w wycenach nieruchomości i ruchomości, w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej - niezależnie od tego, czy zlecenie współrealizuje osoba wpisana na listę biegłych sądowych, czy tylko inne osoby posiadające specjalistyczne uprawnienia branżowe, przyznane Firmie postanowieniem sądu wynagrodzenie za sporządzoną opinię w wysokości brutto, księgowość sądu powinna traktować jako działalność wykonywaną osobiście przez biegłego i potrącać z kwoty netto zaliczkę w wysokości 19% na podatek dochodowy od płac, po uwzględnieniu kosztów uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-742/08-4/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy beneficjentem dywidend wypłacanych przez Spółkę będzie X czy też poszczególni inwestorzy? Czy słuszne jest założenie, że w przypadku uznania X za beneficjenta dywidend, może on przy spełnieniu formalnych warunków (np. przedłożeniu certyfikatu rezydencji) w przypadku wypłacanych dla niego dywidend zastosować przepisy art. 10 ust. 2 lit. a umowy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, bądź też art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-23/08-4/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    dot. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia miejsca świadczenia usługi rekrutacji,

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1341/08-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    dot. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia miejsca świadczenia usługi rekrutacji,

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1341/08-3/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

146| 147| 148| 149| 150|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY