Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy przy obliczaniu dochodu wspólnika (osoby fizycznej) z tytułu dokonanej przez spółkę osobową sprzedaży udziałów (w spółce kapitałowej) wniesionych uprzednio przez wspólnika aportem do tej spółki osobowej, kosztem uzyskania przychodów pomniejszającym dochód wspólnika jest wartość po jakiej wspólnik wniósł wkład niepieniężny (udziały sprzedawane przez spółkę osobową) z dnia wniesienie aportu, odzwierciedlona w umowie spółki osobowej? Czy w przypadku likwidacji spółki osobowej, przy założeniu wcześniejszej sprzedaży przez spółkę osobową wszystkich posiadanych przez tą spółkę składników rzeczowych, w tym środków trwałych, likwidacja spółki osobowej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w kwocie różnicy pomiędzy wypłaconą wartością udziału kapitałowego, a wskazaną w umowie spółki osobowej wartością wkładu z dnia wniesienie aportu przez wspólnika?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1090/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    koszt ponoszony przez Spółkę w związku z uczestnictwem jej współpracowników w Programie nie jest związany z konkretnym źródłem przychodu, lecz z działalnością Spółki w ogólności. Ponoszeniu kosztów Programu Spółka zawdzięcza przychody z zaangażowania środków, to jest w tym przypadku współpracowników objętych Programem, polegające na możliwości takiego zorganizowania firmy przy pomocy kompetentnych współpracowników, aby maksymalizować przychody ze sprzedaży oraz ograniczyć jej koszty w rozumieniu przepisów UPDOP. Biorąc pod uwagę oczekiwane przez Spółkę korzyści z udziału i współfinansowania Programu Spółka szacuje, że w sposób znaczny przekroczą one koszty, jakimi Spółka jest obciążana. W świetle powyższego, w ocenie Spółki istnieje wyraźny związek pomiędzy wydatkami ponoszonymi przez Spółkę w związku z współfinansowaniem Programu a rzeczywistymi lub zakładanymi przychodami Spółki (również podatkowymi), a przynajmniej z zachowaniem albo zabezpieczeniem źródeł takich przychodów. W rezultacie, Spółka jest zdania, że ponoszone przez nią wydatki stanowią koszty uzyskania przychodów

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-40/08-3/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wydatki na kursy języka angielskiego dla pracowników, mogą stanowić dla niej koszty uzyskania przychodów, w oparciu o art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1385/08-2/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przewalutowanie pożyczki z waluty obcej na PLN skutkuje powstaniem różnic kursowych wpływających na podstawę opodatkowania Spółki podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie przewalutowania? Czy w momencie spłaty zobowiązania w polskich złotych powstałego w wyniku przewalutowania pożyczki zaciągniętej w walucie obcej powstanie obowiązek rozpoznania naliczonych wcześniej różnic kursowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1417/08-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - W zakrsie różnic kursowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1309/08-3/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wyżej wymienione usługi prawidłowo zostały przez Spółkę uznane za usługi telekomunikacyjne, przychód z tytułu których, na podstawie art. 12 ust. 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, rozpoznawany powinien być w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego określonego w umowie zawieranej z Podmiotem współpracującym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1382/08-2/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy do otrzymanego zwolnienia z podatku od nieruchomości mają zastosowanie przepisy art. 12 ust. 4 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy w sytuacji, gdyby do przyznanego zwolnienia miały zastosowanie przepisy art. 12 ust. 4 pkt 6 ww. ustawy, wartość otrzymanego zwolnienia należałoby wykazać ,,statystycznie" (poprzez wykazywanie mniejszych obciążeń kosztów z tytułu podatku od nieruchomości) jako przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?3. Czy w przypadku, gdyby do przyznanego zwolnienia nie miały zastosowania przepisy art. 12 ust. 4 pkt 6 ww. ustawy, Spółka powinna uwzględnić wartość otrzymanego zwolnienia (poprzez zmniejszenie obciążeń kosztów z tytułu podatku od nieruchomości) w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-476/08/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    kwalifikacja podatkowa różnic kursowych powstających na rachunku walutowym w odniesieniu do: - przewalutowania dolarów na euro w ramach bankowych kont walutowych prowadzonych przez ten sam bank,- przeliczania środków pieniężnych w walucie obcej,- przeliczania przychodów w walutach obcych i kosztów w walutach obcych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-20/08-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przewalutowanie pożyczki z waluty obcej na PLN skutkuje powstaniem różnic kursowych wpływających na podstawę opodatkowania Spółki podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie przewalutowania? Czy w momencie spłaty zobowiązania w polskich złotych powstałego w wyniku przewalutowania pożyczki zaciągniętej w walucie obcej powstanie obowiązek rozpoznania naliczonych wcześniej różnic kursowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1416/08-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy należny jest zwrot różnicy podatku naliczonego nad należnym, powstałej w okresie prowadzenia działalności w kontekście art. 87 ust. 2 i art. 14 ust. 6 i 9 ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1421/08-2/PW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie podatku od nieruchomości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-815/08-4/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    należne oprocentowanie wynikające z faktu rozłożenia na raty należności z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, stanowi część składową ceny sprzedaży lokalu i winno być opodatkowane stawką podatku właściwą dla zbywanego lokalu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1833/08-2/RK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jaka kwota jest podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług przy sprzedaży nieruchomości, w skład której wchodzi grunt wraz z garażem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-768/08/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy należy pomniejszyć przychód o udzielone bonifikaty?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-588/08/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Zwolnienie z opodatkowania zwrotu poniesionych kosztów z tytuły opłaty kursu językowego przez pracodawcę na rzecz pracowników

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1278/08-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT w zakresie opodatkowania wypłaty udziału kapitałowego ponad wartość wniesionego przez wspólnika wkładu do spółki osobowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1090/08-3/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT w zakresie opodatkowania wypłaty udziału kapitałowego ponad wartość wniesionego przez wspólnika wkładu do spółki osobowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1089/08-3/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Według jakich zasad sprzedaż nieruchomości przez Wnioskodawcę będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-914/08-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy z tytułu najmu na Wnioskodawcy ciąży obowiązek podatkowy?2.Czy w związku z zaistniałą sytuacją Wnioskodawca może ubiegać się o zniżkę tego podatku?3.Czy w przypadku braku możliwości zwolnienia od podatku, Wnioskodawca może skorzystać ze zryczałtowanej formy opodatkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-979/08-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy umowa pożyczki z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych publicznoprawnych podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/436-163/08/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

152| 153| 154| 155| 156|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY