2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy koszty nabycia usług będących przedmiotem zapytania, w świetle postanowień art. 15 ust. 1 oraz ust. 4d i 4e ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.), stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki w dacie ich poniesienia?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-523/08-5/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy koszty nabycia usług będących przedmiotem zapytania, w świetle postanowień art. 15 ust. 1 oraz ust. 4d i 4e ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.), stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki w dacie ich poniesienia?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-523/08-4/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Opodatkowanie rekompensaty z tytułu rozwiązania umowy najmu lokalu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-850/08/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy w przypadku otrzymania w drodze darowizny udziałów w Zakładach M. od mojej siostry, które to udziały objęła ona w zamian za wniesione przedsiębiorstwo powstanie w dniu otrzymania tej darowizny obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych? Czy taki obowiązek powstanie dopiero w momencie odpłatnego zbycia tych udziałów.?Jeżeli taki obowiązek podatkowy powstanie czy podstawą opodatkowania będzie różnica pomiędzy wartością nominalną otrzymanych udziałów a ich wartością wynikającą z ksiąg rachunkowych przedsiębiorstwa określoną na dzień objęciatych udziałów przez moją siostrę w zamian za wniesione do sp. z o.o. całeprzedsiębiorstwo, czy też wartość nominalna tych udziałów.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1008/08-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca jako realizator projektu ma obowiązek odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od kwot stypendiów wypłacanych uczestnikom projektu (za każdą godzinę szkoleń oraz za czas odbywania przygotowania zawodowego)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-871/08/ENB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Obowiązujące przepisy prawa podatkowego nie dają możliwości, aby podatnicy prowadzący pozarolniczą działalność w formie spółki cywilnej osób fizycznych mogli dla siebie wybrać odmienne zasady opodatkowania. Z uwagi na fakt, iż w stanie faktycznym opisanym we wniosku, spółka cywilna w zgłoszeniu identyfikacyjnym NIP-2 zadeklarowała opodatkowanie dochodu na zasadach ogólnych, co jest jednoznaczne z prowadzeniem przez spółkę cywilną podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz w związku z tym, iż jeden ze wspólników spółki cywilnej w terminie wynikającym z art. 9 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne nie złożył naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu według miejsca zamieszkania podatnika, pisemnego oświadczenia o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za dany rok podatkowy to wspólnicy spółki cywilnej zobowiązani są do odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy na zasadach ogólnych. W powyższej sytuacji złożone przez jednego ze wspólników spółki cywilnej oświadczenia o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nie wywołuje żadnych skutków prawnych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1066/08-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy opisane we wniosku usługi świadczone na rzecz zagranicznego dostawcy towaru z siedzibą w Szwajcarii, są opodatkowane w Polsce podatkiem od towarów i usług?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-741/08/BW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Jeśli zryczałtowany podatek dochodowy ma być pobrany przez Spółkę po odliczeniu kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to czy Spółka ma ustalić poniesione przez wspólników koszty nabycia umorzonych udziałów na podstawie złożonego przez nich w tym zakresie oświadczenia?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-647/08-3/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy spółka zobowiązana na mocy art. 41 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego 19% powinna pobrać go od przychodu uzyskanego przez wspólnika Spółki z tytułu umorzenia jego udziałów czy od dochodu obliczonego zgodnie z przepisem art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-647/08-2/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy opisana powyżej usługa Cash poolingu świadczona na rzecz Spółki nie podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-335/08-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
PCC- w zakresie umowy o świadczenie kompleksowych usług zarządzania płynnością finansową cash-pooling
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-336/08-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Umowa cash-poolingu nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 upcc
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-352/08-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Wyższe kwasy tłuszczowe produkowane do celów spożywczych i przemysłowych nie muszą być produkowane w składzie podatkowym.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-192/08/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy w świetle art. 4a pkt 4 ustawy o CIT zarówno majątek przejmowany (w Spółce Wydzielonej) oraz majątek pozostający w Spółce stanowią ,,zorganizowaną część przedsiębiorstwa"? Czy w świetle art. 24 ust. 5, ust. 5 pkt 7, art. 30a ust. 1 pkt 4 i art. 41 ust. 4 ustawy o PIT, w razie, gdy w wyniku podziału przez wydzielenie zarówno majątek przejmowany w Spółce wydzielonej i majątek pozostający w Spółce stanowią ,,zorganizowaną część przedsiębiorstwa", w Spółce i w Spółce Wydzielonej nie powstanie obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od dochodu z udziału w zyskach osób prawnych? Czy w świetle art. 16g ust. 9 w zw. z art. 16g ust. 19 oraz art. 16h ust. 3 ustawy o CIT, w razie, gdy w wyniku podziału przez wydzielenie zarówno majątek przejmowany w Spółce Wydzielonej i majątek pozostający w Spółce stanowią ,,zorganizowaną część przedsiębiorstwa", spółka dzielona (Spółka) i spółka powstała w wyniku podziału (Spółka Wydzielona) powinny dokonywać odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, ustalonej w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, o której mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o CIT, spółki dzielonej, z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów oraz kontynuować metody amortyzacji przyjęte przez podmiot dzielony? Czy w świetle art. 7 oraz art. 8 ustawy o VAT, podział Spółki przez wydzielenie Spółki Wydzielonej nie stanowi ,,dostawy towarów" ani ,,świadczenia usług", w związku z czym nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Czy spółce dzielonej i spółce powstałej w wyniku podziału przysługuje zgodnie z planem podziału, prawo do rozliczenia podatku naliczonego VAT z podatkiem należnym VAT przysługujące uprzednio podzielonej spółce z o.o. pozostające w związku z przydzielonymi im w planie podziału składnikami majątku? Czy istnieje obowiązek dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT związanego ze składnikami majątku, które są przenoszone w wyniku podziału ze Spółki do Spółki Wydzielonej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1271/08-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Spółce w przypadku rozpoczęcia prowadzenia sprzedaży podlegającej obowiązkowej ewidencji przy pomocy kas rejestrujących i zakupu nowych kas będzie przysługiwała ulga określona w art. 111 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-775/08-2/EN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy słusznym jest, iż Spółka, mając na uwadze charakter i zakres ich działalności jak i ustalone zasady współpracy z Dystrybutorami, nie będzie posiadała na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zakładu w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o PDOP, w powiązaniu z art. 6 umowy polsko - amerykańskiej ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-22/08-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy od naliczonego ekwiwalentu za materiały biurowe należy naliczać i potrącać podatek dochodowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-675/08-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
opodatkowania sprzedaży działek budowlanych oraz zwrotu zapłaconego podatku poprzez korektę deklaracji VAT-7
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1592/08-2/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Spółka wykonując na rzecz Wspólnot Mieszkaniowych czynności związane z wymianą skrzynek pocztowych, tzn. dokonując demontażu starych skrzynek, przygotowania ścian oraz montażu nowych skrzynek, świadczy usługi, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy; Świadczenie przedmiotowych usług winno być dokumentowane przez Spółkę fakturami VAT
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1601/08-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w odniesieniu do inwestycji współfinansowanej ze środków EFRR w ramach ZPORR pn. ,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. C - etap II", Gmina X, jako beneficjent inwestycji ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub części?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1751/08-3/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 167| 168| 169| 170| 171| | dalej |