Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy wpłaty na PFRON są wydatkiem statutowym instytucji kultury i w związku z tym nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB3/423-860/08/NG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Spółka może dochody ze sprzedaży lokali mieszkalnych w formie ustanowienia odrębnej własności uznać za pochodzące z gospodarki zasobem mieszkaniowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1450/08-2/ECH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    (3) Czy wniesienie aportem przez Spółkę nieruchomości (pr. wieczystego użytkowania gruntu i własności budynku posadowionego na tej nieruchomości) stanowiącej składnik majątku Spółki do spółki komandytowej skutkuje powstaniem przychodu, ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i nas jakiej podstawie? (4) Czy jeżeli w późniejszym terminie Spółka będzie chciała sprzedawać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej w trybie art. 10 KSH to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów? (5) Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej w pkt 4 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów, a jeżeli tak to czy w wysokości wartości wkładów do spółki w wysokości określonej w akcie notarialnym, w którym zawiązano spółkę komandytową i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzono do spółki dodatkowe wkłady czy też we innej wysokości? (6) Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek od ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej? (7) Jeżeli spółka komandytowa potraktuje otrzymany aport jako środek trwały to jaka będzie wartość początkowa tej nieruchomości (pr. wieczystego użytkowania gruntu i własność budynku położonego na tym gruncie) wniesionej do spółki komandytowej? (8) Czy w sytuacji jeżeli nieruchomość ( pr. wieczystego użytkowania gruntu i własności budynku położonego na tym gruncie) wniesiona do spółki komandytowej zostanie przez tę spółkę sprzedana to dla wspólników tej spółki komandytowej kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży takiej nieruchomości będzie jej wartość rynkowa z dnia wniesienia aportu i ustalona w akcie notarialnym o powołaniu spółki komandytowej? (9) Jeżeli spółka komandytowa będzie w przyszłości sprzedawała lokale stanowiące odrębny przedmiot własności (samodzielny lokal) wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej w wybudowanym na tej aportowanej nieruchomości budynku i z udziałem w samej nieruchomości to co będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów z tej sprzedaży dla wspólników spółki komandytowej? (10) Jeżeli spółka komandytowa będzie w przyszłości sprzedawała nieruchomości w całości lub udział we współwłasności tej nieruchomości to co będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów z tej sprzedaży dla wspólników spółki komandytowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1527/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Kiedy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych należy rozpoznać przychody i koszty podatkowe związane z instrumentem pochodnym w postaci tzw. ,,korytarza" (r r lub c), czy powstają one w dniu zawarcia kontraktu, czy w dniu jego rozliczenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1490/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z nabyciem bazy danych wraz z licencją na jej użytkowanie po stronie Wnioskodawcy powstał obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług? W którym momencie powstaje obowiązek podatkowy podatku od towarów i usług z tytułu nabycia bazy danych wraz z licencją na korzystanie z niej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-7/08-4/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie otrzymanego dofinansowania w ramach projektu. Dokumentowanie otrzymanego dofinansowania. Wystawianie faktur dla ostatecznych beneficjentów projektu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1508/08/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    umieszczenie przez Gminę na wystawionej fakturze, obok danych sprzedawcy i nabywcy, również swoich danych - jako płatnika dokonanych zakupów, uznaje się za prawidłowe. Brak kompetencji organu podatkowego do rozstrzygnięcia w sprawie prawidłowości zawierania porozumień pomiędzy Gminą a O o współfinansowanie zakupów towarów przeznaczonych dla ochrony przeciwpożarowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-126/08-3/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy grunt zakupiony od Gminy wchodzący w skład zasobów mieszkaniowych, a następnie odsprzedany w ramach pierwokupu przez Gminę, z którego dochód przeznaczono na potrzeby utrzymania budynku (remont) podlega zwolnieniu w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1451/08-4/ECH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jakiej dacie Spółka powinna rozpoznać przychód należny z tytułu sprzedaży lokali?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-100/08-2/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Brak obowiązku zapłaty podatku związanego z przekształceniem spółki akcyjnej w spółkę komandytowo-akcyjną.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-923/08-4/BP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy opłatę wstępną w leasingu należy ująć w kosztach w całości, w momencie jej powstania, czy też podzielić proporcjonalnie do długości okresu którego będzie ona dotyczyć, a więc okresu trwania umowy leasingowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-789/08/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy koszt abonamentu dla właściciela oraz koszty pakietów w części dotyczącej rodziny pracowników stanowią koszty uzyskania przychodów?Czy usługi takie stanowią przychód pracownika?Czy abonamenty zakupione dla pracowników nie zatrudnionych na podstawie umowy o pracę tylko na podstawie umowy zlecenia oraz umów o świadczenie usług pracy tymczasowej stanowią koszty uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-780/08-6/RP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy nieodpłatne przekazanie materiałów reklamowych, nagród i produktów Spółki w ramach sprzedaży premiowej jako związane bezpośrednio z działalnością przedsiębiorstwa nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Czy mimo nieodpłatnego przekazania tych towarów Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu tych towarów gdy ich zakup stanowi koszt uzyskania przychodu, związany z całokształtem prowadzonej działalności gospodarczej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-62/08-4/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Kwestia opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży przez Gminę przedmiotowego gruntu będzie uzależniona od jego przeznaczenia w wyniku sprzedaży. To Gmina jako obecny właściciel tej nieruchomości - dokonując jej sprzedaży określonemu nabywcy - zdecyduje o przeznaczeniu tego gruntu i wywoła określone skutki w podatku VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1818/08-5/JL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zabudowanej - bez względu na jej późniejsze przeznaczenie - będzie objęta zwolnieniem, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług. Ze zwolnienia tego korzystają bowiem budynki posadowione na omawianej działce, a w myśl art. 29 ust. 5 cyt. ustawy, powyższe zwolnienie dotyczy również gruntu wchodzącego w skład omawianej nieruchomości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1818/08-6/JL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu dopłat wniesionych do Spółki oraz związane z tym wydatki (obsługa prawna) stanowią koszt uzyskania przychodu)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB3/423-863/08/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wydatki poniesione na wypłatę premii pieniężnych Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w roku podatkowym, w którym zostały faktycznie poniesione, jeżeli ustalenie przychodu u uczestnika z tego źródła oraz spełnienie warunków akcji promocyjnej określonych w regulaminie (wykonanie umowy), następuje dopiero w następnym roku podatkowym (dotyczy akcji prowadzonej w listopadzie - grudniu)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-633/08-2/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    CIT w zakresie zasad ustalania wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych stanowiących elementy składowe aportu wniesionego tytułem wkładu niepieniężnego do spółki osobowej oraz zasad określania przychodów w związku z wniesieniem ww. aportu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1484/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w sytuacji objęcia akcji w podwyższonym kapitale Spółki A wobec konwersji wierzytelności na akcje, u Wnioskodawcy powstaje w momencie objęcia akcji obowiązek opodatkowania dochodu podatkowego, a jeśli tak, to czy dochodem tym jest wartość nominalna objętych akcji czy też wartość rynkowa (od 08 września 2008 r. akcje są notowane na giełdzie), czy też z tego tytułu należą się koszty uzyskania przychodu w wysokości wartości nominalnej wnoszonej wierzytelności? 2. Czy zapis w uchwale nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki A w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego, że akcje VII emisji serii B" zostaną pokryte wkładami pieniężnymi w postaci wierzytelności" wskazuje, że konwersja wierzytelności odbywać się będzie na zasadzie potrącenia, a to stanowi że ze strony Spółki jest to wkład pieniężny, który nie generuje obowiązku podatkowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB3/423-851/08/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w opisanej sytuacji przekazane środki na pokrycie zobowiązania kupującego wobec Poczty Polskiej stanowią podstawę opodatkowania podatkiem VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-916/08-4/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

26| 27| 28| 29| 30|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY