Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dostawy gruntów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-901/08-2/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wydatki poniesione przez Spółkę na nabycie akcji spółki zagranicznej w celu zbycia tych akcji na rzecz pracowników Spółki w ramach realizacji pracowniczego programu akcjonariatu będą mogły zostać przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1521/08-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy umowa leasingu po dokonanej cesji będzie nadal umową leasingu (zarówno cywilnie jak i podatkowo), czy też umową podobną do najmu i nie będzie spełniać kryteriów określonych w ustawowej definicji leasingu?2. Czy niezbędne będzie prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu pod rygorem utraty prawa zaliczenia wydatków z tytułu eksploatacji pojazdu do kosztów uzyskania przychodów?3. Czy całość dokonanej opłaty za przejęcie leasingu na rzecz ,,przekazującego leasing - dotychczasowego leasingobiorcy" stanowi koszt uzyskania przychodów w dacie poniesienia wydatku, czy też opłata ta winna zostać rozliczona proporcjonalnie do czasu trwania przejętego leasingu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-594/08-5/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1) Jak należy określić wartość programu komputerowego, aby wprowadzić go do ewidencji jako wartość niematerialną i prawną? 2) Jak należałoby traktować szkolenia pracowników przeprowadzone przed instalacją systemu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-613/08-2/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Spółka prawidłowo zaklasyfikowała pozostające na jej stanie przyłącza instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i sanitarnej jako zwiększenie wartości istniejących środków trwałych i odpisy amortyzacyjne stanowią koszty uzyskania przychodu? Czy Spółka powinna wartość wykonanych przyłączy pozostających na jej majątku jednorazowo wpisać w koszty uzyskania przychodu w momencie przyjęcia do użytkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-572/08/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy ponosząc wydatki na nabycie towarów i usług, które nie mogą być w wartości netto bez podatku VAT zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w szczególności ponosząc koszty na cele reprezentacji, Bankowi przysługuje uprawnienie do zaliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu tego rodzaju towarów i usług do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli nie przysługuje mu uprawnienie do pomniejszenia podatku VAT należnego o ten podatek naliczony?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1468/08-2/KR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy wartość złotówkowa nowej pożyczki dla celów podatkowych powinna zostać ustalona w oparciu o kurs kompensaty?2. Czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części nowej pożyczki w dniu jej otrzymania (ustalonej na podstawie kursu kompensaty) będzie wyższa od złotówkowej wartości niespłaconej części pożyczki w dniu jej spłaty (obliczonej przy zastosowaniu kursu z dnia spłaty), należy rozpoznać kiedykolwiek wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy?3. Czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części nowej pożyczki w dniu jej otrzymania (ustalonej na podstawie kursu kompensaty) będzie niższa od złotówkowej wartości niespłaconej części pożyczki w dniu jej spłaty (obliczonej przy zastosowaniu kursu z dnia spłaty), należy rozpoznać kiedykolwiek wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-546b/08/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa od złotówkowej wartości niespłaconej części starej pożyczki w dniu jej przewalutowania (zniesienia denominacji) - obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania (zniesienia denominacji) - Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy?2. Czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa od złotówkowej wartości niespłaconej części starej pożyczki w dniu jej przewalutowania (zniesienia denominacji) - obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania (zniesienia denominacji) - Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-546a/08/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość nowej pożyczki w dniu jej otrzymania (obliczona przy zastosowaniu kursu kompensaty) będzie wyższa od złotówkowej wartości nowej pożyczki w dniu jej spłaty (obliczonej przy zastosowaniu kursu z dnia spłaty), należy rozpoznać wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy w momencie spłaty nowej pożyczki w walucie obcej?2. Czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość nowej pożyczki w dniu jej otrzymania (obliczona przy zastosowaniu kursu kompensaty) będzie niższa od złotówkowej wartości nowej pożyczki w dniu jej spłaty (obliczonej przy zastosowaniu kursu z dnia spłaty), należy rozpoznać wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy w momencie spłaty nowej pożyczki w walucie obcej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-545b/08/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa od złotówkowej wartości niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy?2. Czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa od złotówkowej wartości niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-545a/08/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wydatki związane z wniesieniem przedsiębiorstwa osoby fizycznej jako wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej poniesione przez tę spółkę na usługi konsultingowe i doradcze oraz na opłaty sądowe, administracyjne, notarialne i podatek od czynności cywilnoprawnych stanowić będą koszty uzyskania przychodów wspólnika komplementariusza będącego osobą prawną?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-561/08/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy koszt abonamentu w części dotyczącej rodziny pracowników stanowi koszt uzyskania przychodów dla Spółki?2. Czy abonament zakupiony dla studentki pracującej w Spółce na podstawie umowy-zlecenia stanowi także koszt uzyskania przychodów dla Spółki jak w przypadku abonamentów pracowniczych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-620/08-5/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W jakim okresie koszty z tytułu wystawionej faktury należy zaliczyć podatkowo do kosztów uzyskania przychodu: - do roku 2003 jako bezpośrednio związane z osiągniętym przychodem, - do roku 2007 (ujęcie w księgach grudnia 2007 r. na podstawie wyroku Sądu) na podstawie art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też - w miesiącu sierpniu 2008 r., czyli na podstawie otrzymanej faktury?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-627/08-2/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W którym momencie, w przypadku premii pieniężnych otrzymanych przez Spółkę od dostawców mediów, dokumentowanych poprzez wystawienie faktur VAT przez Spółkę na dostawców mediów, Spółka powinna rozpoznawać przychód podatkowy?W którym momencie, w przypadku otrzymania rabatów od dostawców mediów, Spółka powinna pomniejszać koszty podatkowe?W którym momencie Spółka powinna uznawać za koszty uzyskania przychodu koszty z tytułu przekazania świadczeń klientom dokumentowanych poprzez wystawienie faktur VAT przez klientów na Spółkę? W którym momencie, w przypadku rabatów udzielonych przez Spółkę klientom, dokumentowanych poprzez wystawienie faktur korygujących przez Spółkę, Spółka powinna pomniejszać przychód podatkowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-55/08-2/MŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wynagrodzenie dla Wspólnoty w postaci ww odsetek nie stanowi przychodu z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, a ewentualny dochód z tego tytułu będzie podlegał opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 7 ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych . Należy bowiem przypomnieć, że dla zwolnienia z podatku istotny jest nie tylko cel, na jaki ma być przeznaczony dochód, ale również źródło pochodzenia tego dochodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD6/8213/230/MNX/08/PK-621 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    prawidłowe jest stanowisko Spółki iż z przepisów ustawy dnia 15 lutego 1992 o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) nie wynika wymóg podawania na dokumentach stwierdzających poniesiony wydatek (faktura, rachunek, paragon) numerów rejestracyjnych samochodów stanowiących majątek podatnika. Spółka musi mieć jednak na względzie konieczność wykazania w tym przypadku, w sposób nie budzący wątpliwości, że dana faktura, rachunek, paragon dokumentuje poniesienie kosztu, który może być uznany za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3-423-509/08-2/KR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wydatki związane z przygotowaniem złoża do eksploatacji a także wydatki na przebudowę odcinka sieci wodociągu gminnego bezpośrednio kolidującego ze złożem należy zaliczyć do kosztów pośrednich potrącanych zgodnie z art. 15 ust. 4d.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-76/08-4/MŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki poniesione przez Spółkę w opisanym stanie faktycznym stanowią koszt uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-128/08-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy poręczenia spłaty kredytów bankowych udzielone Spółce przez spółki zależne, bez wynagrodzenia, stanowi przychód podatkowy z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia dla podatnika (kredytobiorcy), w myśl art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-569/08/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W którym momencie Spółka powinna ująć przychód dla potrzeb rozliczeń z tytułu podatku dochodowego? Czy należy skorygować pierwotną fakturę cofając się wstecz, czy wystawić korektę w dacie otrzymania aneksu i w tym miesiącu zwiększyć przychód podatkowy, czy też należy wystawić normalną fakturę VAT w dacie otrzymania aneksu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-563/08/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

38| 39| 40| 41| 42|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY