Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z opisanym stanem faktycznym, wartość świadczeń medycznych, które oferowane są pracownikom stanowi ich przychód mimo, iż poszczególnym pracownikom nie można przypisać konkretnej kwoty przychodu uzyskanego z tego tytułu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-776/08-2/RP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy usługi tego typu stanowią przychód dla pracownika?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-767/08-2/RP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy w przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i osób prawnych kwota umorzonej lub przedawnionej należności głównej z tytułu udzielonych tym podmiotom kredytów (należność kapitałowa) stanowi przychód dłużnika podlegający opodatkowaniu?2. Czy Bank zobowiązany jest do wystawienia informacji PIT-8C lub innej informacji dla dłużnika i urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dłużnika?3. Czy w przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i osób prawnych kwota umorzonych lub przedawnionych należności z tytułu odsetek umownych i karnych, naliczonych od udzielonego tym podmiotom kredytów (należność odsetkowa) oraz dodatkowych kosztów z tytułu windykacji stanowi przychód dłużnika podlegający opodatkowaniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-506b/08/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy odsetki od kredytu bankowego udzielonego na zakup lokalu użytkowego, zapłacone od miesiąca w którym lokal użytkowy wprowadzony zostanie do ewidencji środków trwałych firmy i będzie wykorzystywany dla celów prowadzonej działalności gospodarczej, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu tej działalności?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-624/08/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy oddanie scalonego gruntu w użytkowanie wieczyste podlega opodatkowaniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-839/08/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy tak zawarta umowa pozwala na zaliczenie bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów wszystkich opłat określonych w harmonogramie opłat leasingowych, a w szczególności pierwszej opłaty?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-746/08/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku opodatkowania dochodów z najmu na zasadach ogólnych można uznać za koszt uzyskania przychodu: - odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem, - podatek od nieruchomości,- czynsz administracyjny,płacone przez Wnioskodawczynię za wynajmowane mieszkanie ze środków uzyskanych z tytułu najmu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-772/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy odsetki od kredytu (obrotowego) w rachunku bieżącym, częściowo wykorzystywanego na sfinansowanie inwestycji, rozliczane proporcjonalnie do dnia oddania środka trwałego, zwiększają jego wartość początkową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-592b/08/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wyceniając grunt wpisany do remenentu początkowego w/g cen rynkowych obowiązujących w dniu jego sporządzenia jest prawidłowe?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-635/08/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w związku z poniesionymi kosztami oraz planowanymi wydatkami na cele rehabilitacyjne Wnioskodawca może skorzystać z odliczenia tych wydatków, odliczając w/w wydatki od własnego dochodu i uznać, że żona osiągając dochód podlegający opodatkowaniu w wysokości nie przekraczającej 9.120 zł. pozostaje na utrzymaniu Zainteresowanego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-636/08-4/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową. Wystąpienie wspólnika ze spółki komandytowej powstałej po przekształceniu ze spółki z o.o.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1604/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku przekształcenia spółki z o.o. w spółkę jawną wypracowane i niepodzielone zyski z lat ubiegłych, które zostały przekazane na kapitał zapasowy spółki kapitałowej, stanowią dochód u wspólników spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia? W przypadku opodatkowania, kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tego tytułu, czy w momencie wyjścia wspólnika ze spółki osobowej, czy też w chwili wykreślenia spółki kapitałowej z rejestru przedsiębiorców?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-844/08-3/IM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy umorzenie udziałów w Spółce za wynagrodzeniem w wysokości nominalnej wartości umarzanych udziałów, spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości różnicy pomiędzy otrzymanym wynagrodzeniem oraz kosztem nabycia umarzanych udziałów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-777/08-5/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy umorzenie udziałów w Spółce bez wynagrodzenia, w trybie przewidzianym w art. 199 § 3 Kodeksu spółek handlowych, spowoduje po stronie Wnioskodawcy dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-777/08-4/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy przeniesienie na nowotworzoną - w oparciu o art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych - spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością prawa własności opisanych w zdarzeniu przyszłym składników materialnych i niematerialnych oraz praw i zobowiązań, będzie stanowiło ,,transakcję zbycia", o której mowa w art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług? 2. Czy przeniesienie na nowotworzoną - w oparciu o art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych - spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością opisanych w zdarzeniu przyszłym składników materialnych i niematerialnych oraz praw i zobowiązań, będzie wyłączone z zastosowania przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, na podstawie art. 6 pkt 1 tej ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-829a/08/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy opisane w zdarzeniu przyszłym składniki materialne i niematerialne, wnoszone jako wkład niepieniężny do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, będą stanowiły zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a więc będą zwolnione na mocy art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, z podatku od towarów i usług?2. Czy przyjmując, iż opisane w zdarzeniu przyszłym składniki materialne i niematerialne nie stanowią zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wniesienie ich, jako wkładu niepieniężnego będzie zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonywania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-829b/08/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy koniecznym jest dokonywanie korekt deklaracji PIT-11 za 2007r. skoro pracownicy wnioskodawcy (tymczasowi) wykazali w swoich zeznaniach podatkowych prawidłowe wielkości i otrzymali już zwrot nadpłaconych zaliczek na podatek dochodowy i czy korekty powinny dotyczyć wszystkich wystawionych deklaracji PIT-11 za 2007r.?2. Czy korekty naniesione przez wnioskodawcę na deklaracje PIT-11 za 2007r. są prawidłowe, jeśli nie, to które pozycje powinny zostać dodatkowo skorygowane i w jaki sposób?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1589/08/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w myśl przepisów prawa podatkowego dochód Spółdzielni uzyskany ze sprzedaży lokali usługowych można zaliczyć do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi zwolnionymi z opodatkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-548b/08/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy koszt podatku naliczonego od towarów i usług poniesionego w związku z nabyciem usług i towarów nie stanowiących kosztu uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a tiret drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-447f/08/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy koszt podatku naliczonego od towarów i usług poniesionego w związku z nabyciem usług i towarów nie stanowiących kosztu uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a, tiret drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-447e/08/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

43| 44| 45| 46| 47|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY