Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. Czy w przypadku, gdy Podatnik korzystając z wagonów przemieszczonych na terytorium Polski, będzie wynajmował je w dalszym ciągu polskim podmiotom, po upływie 24 miesięcy od daty ich przemieszczenia - będzie zobowiązany do rozliczenia podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na terytorium Polski?2. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca, to za jaki okres powinno zostać wykazane wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów w Polsce, przy założeniu, że wagony zostały przemieszczone do Polski w dniu 03.07.2007 roku?3. Jaki nr identyfikacyjny dostawcy należy podać w informacji podsumowującej - numer nadany Podatnikowi w przez polskie władze skarbowe czy nadany przez władze słowackie?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-407/09-4/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu równowartości diet z tytułu podróży służbowych do wysokości diet należnych pracownikom sfery budżetowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-400/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka, jako podmiot prowadzący rachunki i rejestry, na których są zapisywane zagraniczne papiery wartościowe nabyte przez jego klientów - polskich rezydentów, jest płatnikiem podatku zryczałtowanego, o którym mowa w art. 30a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu odsetek (dyskonta) i dywidend, w przypadku, kiedy Spółka otrzymuje od Emitenta (podmiotu zagranicznego) należne na rzecz klientów kwoty i zapisuje je na rachunkach tych klientów oraz, czy w świetle art. 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest zobowiązana do składnia informacji lub deklaracji w związku z takimi czynnościami?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-293/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Prawo podatnika do obniżenia dochodu o wysokość straty, jest nierozerwalnie związane ze źródłem pochodzenia tej straty. Odnosząc się do regulacji zawartej w z art. 9 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy zauważyć, iż przepis ten, jak wynika z jego literalnego brzmienia, zezwala w wypadku podatnika na odliczenia w latach następnych straty poniesionej z tytułu zbycia papierów wartościowych tylko od dochodu osiągniętego z tego samego źródła tj., ze zbycia tych samych papierów wartościowych. Nie można w tej sytuacji, odliczyć straty poniesionej w wyniku zbycia papierów wartościowych od przychodu z odsetek. Reasumując, mimo iż, co do zasady dochodem ze źródła przychodów ,,kapitały pieniężne i prawa majątkowe" jest nadwyżka przychodów nad kosztami ich uzyskania osiągnięta w roku podatkowym, a jeżeli koszty uzyskania przekraczają sumę przychodów, różnica jest stratą ze źródła przychodów, to przychody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych i przychód z odsetek stanowią odrębne źródła przychodów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-282/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym dokonanie przez Wnioskodawcę opisanej darowizny Akcji na rzecz Spółki spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu (lub dochodu) w rozumieniu Ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-394/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    czy naliczony podatek VAT wynikający z faktur dokumentujących poniesione wydatki, uzasadnione charakterem prowadzonej działalności, ale niestanowiące kosztów uzyskania przychodów, z uwagi na fakt, że znajdują się w negatywnym katalogu kosztów uzyskania przychodu, zawartym w art. 16 ust 1 updop, stanowił koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust 1 w związku z art. 16 ust 1 pkt 46 litera a tiret drugie updop?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-194/09-5/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy Spółka może zaliczyć wydatki na doradztwo profesjonalnych konsultantów związane z procesem ubiegania się przez Spółkę o dofinansowanie projektu innowacyjnego poniesione dotychczas oraz te, które zostaną poniesione w przyszłości, do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia? 2. Czy Spółka może zaliczyć wydatki na doradztwo profesjonalnych konsultantów związane z procesem ubiegania się przez Spółkę o dofinansowanie projektu szkoleniowego poniesione dotychczas oraz te, które zostaną poniesione w przyszłości, a nie zostaną Spółce zwrócone, do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia? 3. Czy w sytuacji, kiedy Spółka zaliczy do podatkowych kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z rozliczeniem projektu szkoleniowego, a koszty te zostaną Spółce w przyszłości zwrócone w ramach dofinansowania, to czy Spółka powinna rozpoznać taki zwrot kosztów jako przychód podatkowy w momencie jego uzyskania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-290/08-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie podatkowych skutków transakcji wymiany udziałów dla wnioskodawcy, jako spółki nabywającej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-212/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. W jakim okresie rozliczeniowym Spółka powinna rozliczyć podwyższoną kwotę obrotu i należnego podatku VAT?2. Jaki kurs walut, w świetle ustawy o VAT, Spółka powinna zastosować do przeliczenia podwyższonej kwoty obrotu i podatku należnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-469/09-2/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1 ) Czy Wykonawca powinien przeliczać całą kwotę wynagrodzenia EUR według kursu walut zastosowanego z dnia wystawienia faktury końcowej z dnia 05.02.2009 r.?2) Czy kurs waluty powinien być stosowany wyłącznie do różnicy wynikającej z kwoty należnej za wykonanie usługi (w EUR) pomniejszonej o kwotę wcześniej pobranej przyjętej płatności będącej ,,częścią zapłaty" na podstawie faktury sprzedaży z dnia 01.08.2008 r.?3) Kiedy powstaje obowiązek podatkowy jeżeli umowa dotyczy montażu morskiego ramienia przeładunkowego, uruchomienia ramienia przeładunkowego, uzgodnienia dokumentacji technicznej a na fakturze wykazana jest wartość usługi w jednej pozycji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-316/09-2/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    możliwość odliczenie podatku VAT wynikającej z faktury VAT przesyłanej w formie elektronicznej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IP-PP2-443-496/09-2/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wystawianie faktur w formie elektronicznej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-495/09-2/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z płatnościami przekazywanymi przez Oddział z tytułu należności odsetkowych wypłacanych przez Emitentów na rzecz Klientów będących osobami prawnymi (posiadającymi polską lub zagraniczną rezydencję podatkowa), w opisanym stanie faktycznym na Oddziale będą spoczywały obowiązki płatnika wynikające z art. 26 ust. 1 ustawy o PDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-258/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT - w zakresie zastosowania 50% normy kosztów uzyskania przychodów dla instruktorów artystycznych z tytułu umowy zlecenia

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-270/09-4MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Paragon fiskalny powinien zawierać między innymi imię i nazwisko lub nazwę podatnika, adres punktu sprzedaży. Z opisu zdarzenia przyszłego wynika, iż nazwa spółki jest następująca "P. H. U....SPÓŁKA JAWNA", zatem wnioskodawca nie może na wystawionych paragonach umieszczać nazwy spółki, która nie jest zgodna z przepisami kodeksu spółek handlowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-561/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Przepis art. 27 ust. 9 ustawy stanowi, że jeżeli podatnik, o którym mowa w art. 3 ust. 1, osiąga również dochody z tytułu działalności wykonywanej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub ze źródeł przychodów znajdujących się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania nie stanowi o zastosowaniu metody określonej w ust. 8, lub z państwem, w którym dochody są osiągane, Rzeczpospolita Polska nie zawarła umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, dochody te łączy się z dochodami ze źródeł przychodów położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W tym przypadku od podatku obliczonego od łącznej sumy dochodów odlicza się kwotę równą podatkowi dochodowemu zapłaconemu w obcym państwie. Odliczenie to nie może jednak przekroczyć tej części podatku obliczonego przed dokonaniem odliczenia, która proporcjonalnie przypada na dochód uzyskany w państwie obcym. Przepisy art. 11 ust. 3 14 stosuje się odpowiednio.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-345/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w Spółce, które Wnioskodawca uzyska, podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce - zgodnie z zasadami przewidzianymi w art. 16 i art. 24 ust. 1 lit. a i ust. 4 Traktatu (tzw. zwolnienie z progresją), tj. czy jego dochód z tytułu tego wynagrodzenia jest zwolniony w Polsce z podatku dochodowego od osób fizycznych, jednak dochód ten może być wzięty pod uwagę przy obliczaniu stopy procentowej tego podatku od pozostałego dochodu Wnioskodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-380/09-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie zwolnienia alkoholu etylowego skażonego skażalnikami właściwymi dla Łotwy

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-467/09-2/MPe wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W związku z powyższym stanem faktycznym Wnioskodawca chciałby wiedzieć, od której sumy powinien był zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-125/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zastosowanie stawki 0% i dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-474/09-2/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

123| 124| 125| 126| 127|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY