Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie paliwa do samochodu osobowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-814b/09/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Brak prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego od rat leasingowych związanych z użytkowaniem samochodu osobowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-814a/09/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    prawo do odliczenia podatku VAT od raty leasingowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-844/09-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymana przez Wnioskodawczynię dotacja na realizację projektu jest opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a koszty kwalifikowane w związku z realizacją projektu stanowią koszty uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-663/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy otrzymana przez Wnioskodawczynię dotacja na realizację projektu jest opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a koszty kwalifikowane w związku z realizacją projektu stanowią koszty uzyskania przychodu?2. Czy wynagrodzenie Wnioskodawczyni na podstawie noty księgowej korzysta w całości ze zwolnienia od podatku dochodowego?3. Czy otrzymana dotacja stanowi podstawę opodatkowania w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-663/09-3/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca koszty budowy tego domu powstałe w działalności gospodarczej może rozliczyć (przedstawić) Urzędowi Skarbowemu, żeby skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego? Jak miałoby to wyglądać w dokumentacji prawnie i technicznie? Czy Wnioskodawca może rozliczyć koszty budowy domu w działalności gospodarczej i przedstawić Urzędowi Skarbowemu poniesione wydatki ze sprzedaży domu w 2007 r., kiedy jeszcze nie prowadził działalności gospodarczej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-658/09-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-821/09-4/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W świetle opisanego powyżej stanu faktycznego i prawnego powstało pytanie, czy przychodem Podatnika z tytułu objęcia udziałów w spółce Y w zamian za aport w postaci akcji spółki X będzie nominalna wartość udziałów spółki Y, czy też rynkowa wartość akcji spółki X?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-527/09-3/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy można zaliczyć koszty wynagrodzeń pracowników tymczasowych z tytułu umów zleceń do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu za który są należne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-542/09-3/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy wydatki poniesione przez pracownika z tytułu opłat za autostrady oraz parkingi stanowią koszt uzyskania przychodów dla Spółki? 2.Czy powyższe wydatki są uznawane za koszty używania przez pracownika samochodu na potrzeby podatnika w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 30 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i konsekwentnie czy uznanie takich wydatków za koszt uzyskania przychodu jest limitowane do wysokości limitu wynikającego z ,,kilometrówki"?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-537/09-4/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    - Czy po zakończeniu postępowania upadłościowego i po otrzymaniu zgody Zarządu na zamknięcie (umorzenie) wierzytelności w księgach, powstanie przychód i następnie koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?- Czy po ustaleniu, że wartości wynikające z wierzytelności, stanowią przychód bądź koszt podatkowy Spółka zobowiązana jest wykazać je w podatkowym rozliczeniu rocznym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-898/09/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    wydatki ponoszone przez Spółkę zakupione na potrzeby sekretariatu i dla swoich pracowników mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, o ile nie mają one charakteru reprezentacyjnego i podatnik wykaże, iż mają one związek z prowadzoną przez niego działalnością.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-648/09-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo przy wprowadzeniu w 2009 r. przedmiotowego samochodu do ewidencji środków trwałych określonego jako wartość początkową w wysokości 50.300 zł (tj. w według ceny zakupu w 2004 r.), od której dokonuje odpisów amortyzacyjnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-687/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca uprawniony był do dokonania jednorazowej amortyzacji zakupionego pojazdu, zgodnie z art. 22k ust. 7-11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-637/09-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może zaliczyć fakturę za kurs językowy w koszty firmowe?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-705/09-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy kwotę opłaty wstępnej należy potrącić jednorazowo w momencie poniesienia, czy należy koszt ten rozliczać proporcjonalnie do czasu trwania umowy leasingu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-599/09-3/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy akcjonariusze Spółki Przekształcanej osiągną przychód, w związku z przekształceniem tej spółki w Spółkę komandytowo-akcyjną i przekazaniem kapitału zapasowego, utworzonego z zysków z lat poprzednich, przekazanych na ten cel stosownymi uchwałami walnego zgromadzenia o podziale zysku za dany rok obrotowy, jeśli cały kapitał zapasowy utworzony w ten sposób stanie się majątkiem Spółki Przekształconej, a wspólnicy nie otrzymają faktycznie żadnych środków; ani też takie środki nie zostaną postawione im do dyspozycji? 2. Czy akcjonariusze Spółki Przekształcanej osiągną przychód w związku z przekształceniem tej spółki w Spółkę komandytowo-akcyjną i przekazaniem niepodzielonego zysku za rok 2009 (walne zgromadzenie nie podjęło żadnej uchwały w tej sprawie), jeśli cały ten zysk stanie się majątkiem Spółki Przekształconej, a wspólnicy nie otrzymają faktycznie żadnych środków, ani też takie środki nie zostaną postawione im do dyspozycji? 3. W razie odpowiedzi twierdzącej na przynajmniej jedno z powyższych pytań, czy spółka osobowa (M. Sp. z o.o. SKA) stanie się wbrew przepisom ustaw o CIT i PIT podatnikiem podatku dochodowego z tytułu przychodu z udziału w zyskach osób prawnych, czy podatnikami tego podatku są wspólnicy i akcjonariusze M. Sp. z o.o. SKA, w szczególności akcjonariusze posiadający np. akcje na okaziciela? 4. Kto będzie płatnikiem podatku z tytułu przychodów z udziału w zyskach osób prawnych? 5. Jeśli płatnikiem będzie Spółka Przekształcona, to na jakiej podstawie prawnej ma ustalić podatników, jeśli mogą nimi być w szczególności akcjonariusze M. SP. z o.o. SKA, którzy posiadają akcje na okaziciela?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-504/09-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Konsekwencją wystawienia faktur korygujących jest dokonanie zmiany rozliczenia podatku należnego w poszczególnych okresach rozliczeniowych, które nie uległy przedawnieniu, w trybie określonym w cytowanych art. 81 i 81b ustawy Ordynacja podatkowa.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-807/09/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy otrzymane towary i materiały reklamowe stanowią przychód należny firmy w rozumieniu art. 11 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-624/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółdzielnia przeznaczając udziały członkowskie na pokrycie straty bilansowej w kwotach, od których nie pobrano w latach 1995-1997 zryczałtowanego podatku dochodowego jest zobowiązana w chwili pokrycia straty pobrać i odprowadzić podatek do urzędu skarbowego zgodnie z art. 18 ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw w wysokości 20% (Dz. U z 2003 r. Nr 202 poz. 1956)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-511/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

32| 33| 34| 35| 36|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY