Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    W związku z otrzymaniem w dniu 02.02.2009 r. od nabywcy udziałów umówionej zapłaty ceny sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, zakładając, że z tym dniem doszło do przeniesienia własności udziałów na nabywcę, Wnioskodawca był zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego, zgodnie z treścią art. 30b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. w wysokości 19% uzyskanego dochodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-202/10-4/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w sprawie zwrotu nienależnej części premii akwizycyjnej były pracownik winien skorygować zeznanie podatkowe za 2007r. tj. w dacie jej otrzymania czy też w 2009r. tj. w dacie jej zwrotu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-314/10/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku dokonywania przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych od samochodów osobowych oddanych korzystającym do używania na podstawie umowy leasingu operacyjnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów pełną wysokość odpisów amortyzacyjnych do momentu, gdy suma zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych wyniesie równowartość 20 000 EURO po przeliczeniu na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z dnia przekazania samochodu do używania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-317/10-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podstawę opodatkowania Banku z tytułu objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki stanowić będzie różnica między wartością nominalną objętych udziałów a wartością nominalną wnoszonych wierzytelności równą poniesionym przez Bank wydatkom na wykup wierzytelności od faktorantów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-152/10-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanym stanie faktycznym, P. może zaliczyć koszty poniesione w związku z przygotowaniem, podpisaniem i wykonaniem zobowiązań wynikających z umowy do kosztów uzyskania przychodów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącanych w dacie ich poniesienia, tj. w dniu, w którym ujęto koszt w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury VAT lub innego dokumentu księgowego w przypadku braku faktury VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-174/10-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w dniu zapłaty naliczonych odsetek na rzecz P., Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczenia ich do kosztów uzyskania przychodów biorąc pod uwagę, iż w dniu ich zapłaty kapitał zakładowy Wnioskodawcy wynosić będzie 50.000 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) a wartość zadłużenia wobec P. z tytułu udzielonej pożyczki 150.000 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-151/10-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy moment wykreślenia z majątku Spółki zaniechanej (wstrzymanej) inwestycji powinien być rozpoznany, jako moment poniesienia kosztu w rozumieniu art. 15 ust. 4f UPDOP (pytanie dotyczy zarówno zaistniałego stanu faktycznego, jak i przyszłości)?Czy moment wykreślenia z majątku spółki likwidowanych aktywów (środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych) jest momentem, w którym Spółka jest uprawniona do zaliczenia ich niezmożonych podatkowo wartości do kosztów uzyskania przychodów (pytanie dotyczy zarówno zaistniałego stanu faktycznego, jak i przyszłości)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-184/10-4/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca miał prawo, od dnia 1 stycznia 2005 r. do chwili obecnej, naliczania odpisów amortyzacyjnych według stawki amortyzacyjnej w wysokości 10%, od wartości początkowej przyjętych do użytkowania przedmiotowych pawilonów handlowych nietrwale związanych z gruntem, ewidencjowania ich w podatkowej księdze przychodów i rozchodów i zaliczania do kosztów uzyskania przychodu danego okresu rozliczeniowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-277/10/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z ponoszeniem opłaty rocznej z tytułu użytkowania na cele nierolnicze gruntów wyłączonych z produkcji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-399/10-2/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków poniesionych w związku z najmem lokali mieszkalnych dla pracowników obcokrajowców na cele mieszkaniowe.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-189/10-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychód z tytułu odsetek w zmienionej wysokości uwzględniających czynnik rekompensujący brak kapitalizacji Spółka powinna rozpoznać w momencie otrzymania tych odsetek?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-153/10-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wkłady własne pracodawcy, którego pracownicy uczestniczą w szkoleniach są związane z konkretnym konsumentem w celu realizacji konkretnego programu szkoleniowego, w związku z czym są bezpośrednio związane ze świadczeniem usług szkoleniowych. Tym samym zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, otrzymany wkład własny stanowi obrót podlegający opodatkowaniu według właściwej stawki VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-734/10/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    dotacja (tj. środki pozyskane w ramach PKOL a przekazane Wnioskodawcy przez Lidera) otrzymana na realizację ww. projektu nie stanowi dla Wnioskodawcy obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, zatem nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-733/10/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wkłady własne pracodawcy, którego pracownicy uczestniczą w szkoleniach są związane z konkretnym konsumentem w celu realizacji konkretnego programu szkoleniowego, w związku z czym są bezpośrednio związane ze świadczeniem usług szkoleniowych. Tym samym zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, otrzymany wkład własny stanowi obrót podlegający opodatkowaniu według właściwej stawki VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-716/10/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    dotacja (tj. środki pozyskane w ramach PKOL a przekazane Wnioskodawcy przez Lidera) otrzymana na realizację ww. projektu nie stanowi dla Wnioskodawcy obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, zatem nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-421/10/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    opodatkowanie wartości świadczeń przyznanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w postaci kart przepłaconych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-220/10-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie przychodu uzyskanego przez akcjonariusza w spółce komandytowo-akcyjnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-359/10-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Środki pieniężne otrzymane przez pracownika nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o ile ze sporządzonej umowy wynika, że środki te zostały przekazane w formie darowizny i podlegają przepisom ustawy o podatku od spadków i darowizn.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-233/10-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, że jeżeli czynność umowy pożyczki zawartej w czerwcu 2009 r. była objęta zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, powyższa czynność została wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Powyższe oznacza, że jeżeli K Sp. z o.o. otrzyma interpretację w zakresie podatku od towarów i usług, z której będzie wynikało, że czynność umowy pożyczki zawartej w czerwcu 2009 roku z Wnioskodawcą objęta była zakresem ustawy o podatku od towarów i usług (opodatkowana lub zwolniona z opodatkowania) wówczas zapłacony przez Wnioskodawcę podatek od czynności cywilnoprawnych stanowi nadpłatę. W przeciwnym przypadku umowa pożyczki zawarta w czerwcu 2009 r. podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-95/10-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy istnieje obowiązek rozliczenia stypendium post-doktoranckiego otrzymanego ze środków izraelsko-amerykańskiej fundacji Centrum Studiów Zaawansowanych (Matematycznych)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-315/10/HK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

123| 124| 125| 126| 127|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY