2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy firma w Polsce, która w imieniu podatnika-Cudzoziemca cały rok realizuje świadczenia z tytułu zaliczek na podatek dochodowy, a nie jest w świetle przepisów płatnikiem, powinna wykazać na koniec roku PIT ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-190/10/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, odsetek od pożyczki oraz opłat dodatkowych związanych z zakupem akcji innej spółki
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-161/10-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Dot. prawa do skorygowania wystawionej wcześniej faktury wewnętrznej VAT poprzez wystawienie wewnętrznej faktury korygującej VAT i czy wewnętrzna faktura korygująca VAT może obniżyć podatek należny VAT w rozliczeniu za miesiąc, w którym zostanie wystawiona oraz czy Podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego na podstawie zbiorczej wewnętrznej faktury korygującej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-185/10-2/AO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. ,,Czy przychód z dzierżawy gruntu stanowiącego nieruchomość wspólną Wspólnoty mieszkaniowej jest przychodem zwolnionym z podatku dochodowego od osób prawnych?2. Czy dotychczas opłacony podatek może zostać Wspólnocie zwrócony jako nienależny za rok 2007, 2008 i 2009?"
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-318/10/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Zaspokojenie wspólników poprzez przekazanie im majątku likwidowanej spółki nie powiększają aktywa majątkowe tejże spółki. Co za tym idzie przedmiotowego przekazania majątku nie można uznać za przychód który stanowi źródło dochodu będące przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym. A zatem po stronie likwidowanej spółki nie zrodzi się obowiązek zapłaty podatku dochodowego z tytułu przekazania majątku wspólnikowi.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-320/10/PK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy w przypadku spłaty przez dłużnika części lub całości wierzytelności stanowiącej część Aktywów otrzymanych przez Wnioskodawcę w ramach likwidacji SK, powinien on rozpoznać przychód podlegający opodatkowaniu, a jeżeli tak, to w jaki sposób określić koszty uzyskania tego przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-179d/10MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
W jaki sposób obliczyć koszty uzyskania przychodu w związku z odpłatnym zbyciem Aktywów otrzymanych przez Wnioskodawcę w wyniku/w ramach likwidacji SK?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-179c/10/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
W jaki sposób Wnioskodawca ma określić dochód/stratę w związku ze zbyciem przez SK niektórych Aktywów, a w szczególności, jak określić koszty uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-179a/10/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czynność nieodpłatnego przekazania maszyn i urządzeń na cele inne niż związane z prowadzonym przedsiębiorstwem podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, gdyż Wnioskodawcy przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony przy ich nabyciu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-203/10/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czynność nieodpłatnego przekazania maszyn i urządzeń na cele inne niż związane z prowadzonym przedsiębiorstwem podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, gdyż Wnioskodawcy przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony przy ich nabyciu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-218/10/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1. Czy wymienione kategorie kosztów związanych z działalnością deweloperską należy uznać za koszty bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o pdop? 2. Czy koszty bezpośrednio związane z przychodami powinny być uznawane za koszty uzyskania przychodów z chwilą powstania przychodu podatkowego ze sprzedaży lokalu, jeśli koszty te zostały poniesione nie później niż z chwilą osiągnięcia tego przychodu i jeśli zakaz zaliczenia tych kosztów nie wynika wprost z art. 16 ust. 1 ustawy o pdop? 3. Czy koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami, ujmowane dla celów rachunkowych w wartości zapasów, a w kosztach w ujęciu rachunkowym z chwilą powstania przychodu ze sprzedaży lokalu, stanowią koszt uzyskania przychodów z chwilą poniesienia, tj. z chwilą ujęcia wydatku w księgach Spółki, niezależnie od konta księgowego, na którym takie ujęcie następuje?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-96/10-3/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Brak obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej w celu obniżenia kwoty podatku należnego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-92/07/10-S/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Skoro dochody wypłacane Podatnikowi jako akcjonariuszowi przez SKA stanowią przychód z działalności gospodarczej, to nie mogą być traktowane, jako dochody z innych źródeł, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Reasumując, należy stwierdzić iż, dochody wypłacane Podatnikowi jako akcjonariuszowi przez SKA, w części przypadającej proporcjonalnie do prawa udziału w zyskach spółki, stanowią przychód z działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-133/10-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy w zaistniałym stanie faktycznym przychody osiągnięte z tytułu sprzedaży gruntów będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych jako przychód Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w oparciu o art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. nr 54/2000, poz. 654 ze zm.), czy też będą podlegały wyłącznie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w oparciu o art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. nr 14/2000, poz. 176 ze zm.), rozliczonymi przez każdego członka Wspólnoty oddzielnie, po dokonaniu podziału dochodów Wspólnoty z tytułu sprzedaży gruntów i czy Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty będzie płatnikiem tych podatków?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-92/10-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy emerytura otrzymywana z zagranicy (Niemcy) jest zwolniona z podatku dochodowego w Polsce?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-210/10/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
opodatkowanie dochodów uzyskiwanych przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Niemczech z tytułu tłumaczeń na rzecz osób mających miejsce zamieszkania lub siedziby w Polsce
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-146/10-3/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług polegających na udostepnianiiu autostrad i usług parkingowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-172a/10/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Wnioskodawca - jako płatnik - powinien pobierać zryczałtowany podatek dochodowy od wypłat należności dokonywanych na rzecz duńskiej spółki prawa handlowego, będącej duńskim rezydentem podatkowym, z tytułu świadczenia przez nią usług prawnych, wykonywanych na terytorium Danii?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-61/10/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
powstanie obowiązku podatkowego z tytułu udziału w zyskach osób prawnych na dzień przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytowo - akcyjną w związku z przeniesieniem kapitału rezerwowego do spółki komandytowo - akcyjnej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-131/10-2/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy z chwilą rozpoczęcia przez wnioskodawcę sprzedaży ryb patroszonych pochodzących z własnej hodowli będzie miał zastosowanie art. 2 ust. 1 pkt 1 oraz art. 21 ust. 1 pkt 71 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyniąc sprzedaż ryb patroszonych pochodzących z własnej hodowli wolną od podatku dochodowego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-206/10/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
wstercz | 173| 174| 175| 176| 177| | dalej |