Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    ustalenie wysokości kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o. o z siedzibą na Cyprze objętych w zamian za wkład niepieniężny

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-100/10-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    3. Czy samo wniesienie wkładu niepieniężnego przez wspólnika cichego do powyżej opisanej spółki powoduje powstanie dochodu po stronie drugiego wspólnika ? 5. Czy wypłata zysku wspólnikowi cichemu stanowi koszt uzyskania przychodu dla przedsiębiorcy będącego osobą prawną ? 6. Czy zwrot wspólnikowi cichemu należnego mu w przypadku rozwiązaniu umowy spółki majątku (lit. e) opisanych powyżej postanowień umowy spółki) stanowi koszt uzyskania przychodu dla przedsiębiorcy będącego osobą prawną ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-21/10-7/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku braku potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez kontrahenta Spółka może pomniejszyć obrót (podstawę opodatkowania) oraz kwotę podatku należnego w rozliczeniu za miesiąc wystawienia faktury korygującej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-161/10/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Uznanie za prawidłowe dokonywanie elektronicznej wymiany danych z wykorzystaniem standardów innych niż EDIFACT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-101/10/ICz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Przychód uzyskany z tytułu nieodpłatnego przekazania pomieszczenia kotłowni może zostać zaliczony do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych, pod warunkiem przeznaczenia go na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-76/10-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego, w stosunku do którego zostanie ustanowiona odrębna własność lokalu w wyniku przekształcenia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu nabytego w 1999r., dokonane przed upływem 5 lat od końca roku przekształcenia prawa, będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeżeli zbycie lokalu nie nastąpi w wykonaniu działalności gospodarczej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-169/10/ŁCz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1. Czy prawidłowo dokonywana jest amortyzacja majątku używanego w działalności gospodarczej od wartości początkowej majątku w części 4/6 własności? 2. Czy z tytułu używania do działalności obiektów, których właścicielami w 2/6 części są inne osoby uzyskuje Pan nieodpłatny przychód w tej działalności?3. Czy prawidłowo nie dokonuje Pan amortyzacji od obiektów, których jest współwłaścicielem, ale nie użytkuje ich w prowadzonej przez siebie działalności? 4. Czy prawidłowo stosuje Pan takie same stawki amortyzacji jakie były zastosowane przy przyjęciu środków trwałych po raz pierwszy do użytkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-97a/10/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Ustalenie wartości początkowej praw do zarejestrowanych znaków towarowych wchodzących w skład wnoszonego do spółki komandytowej przedsiębiorstwa.2. Odpisy amortyzacyjne od znaków towarowych jako koszt uzyskania przychodów dla spółki komandytowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-108/10/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy rozliczając przypadające na Wnioskodawcę przychody i koszty spółki komandytowej, będzie miał on prawo do uznania za koszty uzyskania przychodu odsetek od kredytu otrzymanego w ramach aportu, naliczonych za okres od dnia sądowej rejestracji wniesienia aportu i zapłaconych przez spółkę komandytową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-109/10/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1) Na podstawie art. 16g ust. 9 w związku z art. 16g ust 10a Ustawy o CIT N. będzie zobowiązana do ustalenia wartości początkowej otrzymanych aportem w ramach przedsiębiorstwa środków trwałych w wartości wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki i zgodnie z art. 16h ust. 3a w związku z art. 16h ust. 3 Ustawy o CIT do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tak ustalonej wartości początkowej z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów oraz zasad amortyzacji przyjętych przez Spółkę (przy założeniu, że środki trwałe są ujęte w ewidencji środków trwałych Spółki)?2) Odpowiednio do treści art. 16g ust. 10 Ustawy o CIT w związku z art. 16g ust. 10a oraz art. 16g ust. 2 Ustawy o CIT N. będzie miała obowiązek wykazać zapasy, w tym grunt wchodzący w skład przedsiębiorstwa otrzymanego przez N. w drodze aportu (dalej ,,nieruchomość") dla celów podatku CIT w wartości rynkowej z dnia aportu przedsiębiorstwa, która to nieruchomość nie była przez Spółkę, ani nie będzie przez N. wykazana w rejestrze środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, zarówno w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy, jak i w przypadku niewystapienia dodatniej wartości firmy?3) W związku z powyższym w przypadku sprzedaży przez N. gotowych lokali mieszkalnych lub całego Projektu (lub jego części) wraz z odpowiadającym im udziałom w nieruchomości, na podstawie art. 15 ust. 1 oraz ust. 4 Ustawy o CIT, wartość rynkowa nieruchomości z dnia aportu w części przypadającej na sprzedawane lokale mieszkalne lub cały Projekt (lub jego część) będzie uwzględniana przy ustaleniu kosztu uzyskania przychodu ze sprzedaży?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-106/10-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy wymienione w poz. 54 opłaty uiszczane przez Spółdzielnię dotyczące opłaty za centralne ogrzewanie, ciepłą wodę, wywóz nieczystości oraz energię elektryczną, w części dotyczącej lokali użytkowych, można w całości traktować jako koszt uzyskania przychodu z tytułu najmu lokali użytkowych i uwzględnić je przy obliczeniu dochodu z tej działalności za lata 2007, 2008, 2009 oraz następne?2. Czy opłatę za wieczyste użytkowanie gruntu oraz podatek od nieruchomości mogą być zaliczone w ciężar kosztów uzyskania przychodu z tytułu najmu lokali użytkowych, proporcjonalnie do udziału powierzchni tych lokali do całkowitej powierzchni budynku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-74/10-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka prawidłowo uznaje za ,,dzień poniesienia kosztu", w przypadku kosztów pośrednich, dzień, na jaki faktycznie ujmowane są przedmiotowe koszty w księgach rachunkowych na podstawie faktury i rozpoznaje koszt dla celów podatkowych w dniu poniesienia kosztu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-141/10-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy na podstawie art. 16g ust. 9 w związku z art. 16g ust. 10a Ustawy o CIT N. będzie zobowiązana do ustalenia wartości początkowej otrzymanych aportem w ramach przedsiębiorstwa środków trwałych w wartości wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki i zgodnie z art. 16h ust. 3a w związku z art. 16h ust. 3 Ustawy o CIT do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tak ustalonej wartości początkowej z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów oraz zasad amortyzacji przyjętych przez Spółkę (przy założeniu, że środki trwałe są ujęte w ewidencji środków trwałych Spółki)?2) Czy odpowiednio do treści art. 16g ust. 10 Ustawy o CIT w związku z art. 16g ust. 10a oraz art. 16g ust. 2 Ustawy o CIT N. będzie miała obowiązek wykazać zapasy, w tym grunty wraz z prowadzonymi na nich pracami budowlanymi / wybudowanymi domami, wchodzące w skład przedsiębiorstwa otrzymanego przez N. w drodze aportu (dalej ,,nieruchomość") dla celów podatku CIT w wartości rynkowej z dnia aportu przedsiębiorstwa, która to nieruchomość nie była przez Spółkę, ani nie będzie przez N. wykazana w rejestrze środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, zarówno w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy, jak i w przypadku niewystąpienia dodatniej wartości firmy?3) Czy w związku z powyższym w przypadku sprzedaży przez N. gotowych domów w zabudowie bliźniaczej lub całego Projektu (lub jego części) wraz z odpowiadającym im udziałom w nieruchomości, na podstawie art. 15 ust. 1 oraz ust. 4 Ustawy o CIT, wartość rynkowa nieruchomości z dnia aportu w części przypadającej na sprzedawane domy w zabudowie bliźniaczej lub cały Projekt (lub jego część) będzie uwzględniana przy ustaleniu kosztu uzyskania przychodu ze sprzedaży?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-103/10-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Na podstawie art. 16g ust. 9 w związku z art. 16g ust 10a Ustawy o CIT N. będzie zobowiązana do ustalenia wartości początkowej otrzymanych aportem w ramach przedsiębiorstwa środków trwałych w wartości wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki i zgodnie z art. 16h ust. 3a w związku z art. 16h ust. 3 Ustawy o CIT do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tak ustalonej wartości początkowej z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów oraz zasad amortyzacji przyjętych przez Spółkę (przy założeniu, że środki trwałe są ujęte w ewidencji środków trwałych Spółki)?2) Odpowiednio do treści art. 16g ust. 10 Ustawy o CIT w związku z art. 16g ust. 10a oraz art. 16g ust. 2 Ustawy o CIT N. będzie miała obowiązek wykazać zapasy, w tym grunt wchodzący w skład przedsiębiorstwa otrzymanego przez N. w drodze aportu (dalej ,,nieruchomość") dla celów podatku CIT w wartości rynkowej z dnia aportu przedsiębiorstwa, która to nieruchomość nie była przez Spółkę, ani nie będzie przez N. wykazana w rejestrze środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, zarówno w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy, jak i w przypadku niewystapienia dodatniej wartości firmy?3) W związku z powyższym w przypadku sprzedaży przez N. gotowych lokali mieszkalnych lub całego Projektu (lub jego części) wraz z odpowiadającym im udziałom w nieruchomości, na podstawie art. 15 ust. 1 oraz ust. 4 Ustawy o CIT, wartość rynkowa nieruchomości z dnia aportu w części przypadającej na sprzedawane lokale mieszkalne lub cały Projekt (lub jego część) będzie uwzględniana przy ustaleniu kosztu uzyskania przychodu ze sprzedaży.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-101/10-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku umorzenia należności czynszowych dotyczących podnajmowanych lokali socjalnych wnioskodawca zobowiązany będzie wystawić dłużnikowi, któremu umorzy ww. zaległości, informację o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych PIT--8C, zgodnie z art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-144/10/HK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy po skróceniu czasu trwania umowy leasingu Spółka zachowa uprawnienie wynikające z art. 17g ust. 1 pkt 1 ustawy, tj. prawo sprzedaży korzystającemu przedmiotu umowy po jej zakończeniu za cenę określoną w umowie sprzedaży, także wtedy, gdy będzie ona odbiegać znacznie od wartości rynkowej przedmiotu leasingu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-137/10-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zbiorniki, z których nie jest dokonywane wydanie/sprzedaż wyrobów na rzecz odbiorców - dopuszczające jedynie wydania i przesunięcia wyrobów do innych własnych składów podatkowych podlegają prawnej kontroli metrologicznej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-106/10-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy na spadkobiercy, który stosownie do przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn zakwalifikowany został do I grupy pokrewieństwa, jako zstępny spadkodawcy, obowiązek podatkowy ciąży od dnia śmierci spadkodawcy na podstawie domniemania bycia spadkobiercą, czy też jego powstanie opiera się na dokumentach prawnych, np. na mocy postanowienia o nabyciu spadku?2. Czy nabywca (spadkobierca), określony w art. 4a ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn został zdefiniowany przez ustawodawcę?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-45a/10/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy dokonując wspólnego rozliczenia Wnioskodawca wraz z małżonką mogą korzystać z ulgi na dwoje dzieci w pełnym wymiarze, jeśli jedno z nich jest z poprzedniego nieformalnego związku żony?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-106/10/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W przedstawionym opisie stanu faktycznego Wnioskodawca nie będzie podatnikiem podatku akcyzowego od sprzedanej energii elektrycznej, ponieważ nabywca przedmiotowej energii elektrycznej nie jest nabywcą końcowym w myśl art. 2 pkt 19 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-34/10/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

190| 191| 192| 193| 194|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY