2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy w przypadku zawarcia umowy leasingu operacyjnego samochodu osobowego, mając na uwadze jednoczesne wykorzystywanie w działalności gospodarczej środka trwałego w postaci motocykla, będzie mi przysługiwało prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na paliwo oraz wydatków związanych z leasingiem samochodu (tj. raty i opłaty leasingowe, koszty ubezpieczenia, przeglądów, serwisu oraz napraw itp.) oraz podatku od towarów i usług w związku z zakupem paliwa do tego samochodu, a także podatku od towarów i usług od rat i opłat leasingowych, w części co do której nie będzie mi przysługiwać prawo do pełnego odliczenia podatku od towarów i usług zgodnie z właściwymi przepisami uptu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-251/10-5/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowania napiwków
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-68/10-4/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy zlikwidowana w wyniku opuszczenia przez firmę lokalu (ze względu na pogorszenie sytuacji finansowej, a nie zmianę profilu działalności) inwestycja w obcym obiekcie może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-64/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Prawo do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu dofinansowanego z funduszu unijnego, polegającego na zagospodarowaniu terenu wokół kościoła.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-75/10/KT;ITPB3/423-72/10/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
3. Czy dla uczestników cash poolingu nie będących bankiem przychodem są kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w cash poolingu, a kosztem uzyskania przychodu wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek oraz prowizja zapłacona bankowi za świadczenie usługi cash poolingu, natomiast pozostałe środki finansowe przelewane pomiędzy uczestnikami cash poolingu nie będącymi bankiem, nie stanowią dla tych uczestników przychodów, ani kosztów ich uzyskania?4. Czy w przypadku, gdy wypłata odsetek w ramach cash poolingu dokonywana jest na rzecz posiadacza salda dodatniego, nie będącego polskim rezydentem podatkowym, do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) od dochodu z tytułu odsetek osiąganego przez tego nierezydenta w wyniku uczestnictwa w cash poolingu, zobowiązany jest bank oferujący usługę cash poolingu, czy też posiadacz ujemny, od którego odsetki przysługują posiadaczowi dodatniemu?5. Czy w stosunku do odsetek wypłacanych przez uczestnika cash poolingu będącego posiadaczem salda ujemnego, uczestnikowi cash poolingu będącemu posiadaczem salda dodatniego, znajdują zastosowanie ograniczenia w zakresie uznawania odsetek za koszty uzyskania przychodu, wynikające z przepisów o niedostatecznej kapitalizacji zawartych w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-65/10-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy jako wartość początkową poszczególnych środków trwałych składających się na Nieruchomość (tj. Nieruchomości Gruntowej, Hoteli, wyposażenia oraz budowli) wniesionych do I. SKA w formie wkładu niepieniężnego należy przyjąć wartość określoną przez wspólników w akcie notarialnym, na podstawie którego Nieruchomość zostanie wniesiona przez P. jako aport do I.SKA, jednakże nie większej niż wartość rynkowa poszczególnych środków trwałych na dzień wniesienia aportu?2. Czy odpisy amortyzacyjne od Hoteli, wyposażenia oraz budowli będą mogły być dokonywane zgodnie z art. 16j ust. 1 updop, tj. na podstawie indywidualnie ustalonych stawek amortyzacyjnych dla używanych środków trwałych?3. Czy odpisy amortyzacyjne obliczone od wartości początkowej ujawnionej w księgach według zasad określonych w punkcie 1 powyżej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu P., proporcjonalnie do posiadanego udziału w zyskach I.SKA?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-64/10-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Spółka może zaliczyć wydatek na karę umowną do kosztów uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-134/10-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
obowiązku podatkowego z tytułu importu usług
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-254/10/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy dotacja stanowi przychód wolny od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-49/10-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wydatki i koszty sfinansowane w całości z dotacji nie uważa się za koszty uzyskania przychodów, przy jednoczesnym podejściu, iż otrzymana dotacja jest wolna od podatku dochodowego od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-63/10/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy wydatek poniesiony na zakup golarki męskiej (elektrycznej) może być uznany za wydatek ułatwiający wykonywanie czynności życiowych podatnika, który jest osobą niepełnosprawną?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-91/10/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
ustalenie kosztów odpłatnego zbycia nieruchomości
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-223/10-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Należy stwierdzić, iż faktycznie poniesione i właściwie udokumentowane, a także spełniające podstawowe przesłanki określone w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wydatki związane z eksploatacją motocykla, tj. koszty ubezpieczenia, przeglądów, serwisu oraz napraw, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia (wystawienia faktury). Natomiast nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z zakupem odzieży do jazdy motocyklem oraz kasku, gdyż nie mają one bezpośredniego związku z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą, a ich poniesienie nie ma wpływu na wielkość osiąganego przychodu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-251/10-3/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy po wpisaniu motocykla do ewidencji środków trwałych, jako ,,mały podatnik" w rozumieniu przepisów updof, będę uprawniony do skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od jego wartości początkowej, na podstawie art. 22k ust. 7 updof?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-251/10-4/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w przypadku umowy użyczenia samochodu osobowego, mając na uwadze jednoczesne wykorzystywanie w działalności gospodarczej środka trwałego w postaci motocykla, będzie mi przysługiwało prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na paliwo oraz wydatków związanych z eksploatacją samochodu (tj. koszty ubezpieczenia, przeglądów, serwisu oraz napraw itp.) oraz podatku od towarów i usług w związku z zakupem paliwa do tego samochodu, do wysokości limitu przewidzianego art. 23 ust. 1 pkt 46 updof (tzw. ,,kilometrówki"), określonego na podstawie prowadzonej ewidencji przebiegu pojazdu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-251/10-6/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy zobowiązana jest Pani do sporządzania ewidencji przebiegu pojazdu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-164/10/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy część niezamortyzowana środków trwałych będzie stanowiła koszt uzyskania i czy będzie można kontynuować amortyzację?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-65b/10/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy część niezamortyzowana środków trwałych będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu i czy będzie można kontynuować amortyzację?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-77b/10/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kas rejestrujących.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-80b/10/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy korekty kosztów sfinansowanych z dotacji zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów dokonuje się jednorazowo w miesiącu otrzymania dotacji, czy może należy dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów od pierwszego miesiąca dokonywania księgowania kosztów do miesiąca w którym dotację otrzymano? Czy należy dokonać korekty deklaracji CIT-8 za rok 2009, jeśli wydatki były poniesione w 2009 roku, a wpływ dotacji będzie miał miejsce w 2010 roku?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-49/10-9/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 212| 213| 214| 215| 216| | dalej |