Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy właściwie ujęto w ewidencji środków trwałych jako ujawnione budynek magazynowy, wiatę, utwardzenie placu, ogrodzenie i zastosowano właściwą stawkę amortyzacyjną?,Czy właściwie ujęto baner jako ujawniony środek trwały i ujęto w ewidencji w czerwcu 2010 r. czy zastosowano właściwą stawkę amortyzacyjną?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-715/10-4/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy, na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób prawnych Spółdzielnia w przypadku umorzenia posiadanych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, przeprowadzonego w trybie art. 199 § 3 ustawy Kodeks spółek handlowych, czyli bez wypłaty wynagrodzenia, powinna na moment umarzania tych udziałów zaliczać poniesione przez siebie wcześniej wydatki na nabycie tych udziałów, do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-719/10-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy koszty związane z dostarczeniem bezpośrednio do punktów sprzedaży detalicznej produktów Spółki w celu pokrycia strat takiego punktu z tytułu obniżki cen towarów Spółki w związku ze zbliżającym się upływem terminu ich przydatności jak również koszty związane z wymianą w takich punktach towarów przeterminowanych lub innych nie nadających się do dalszej sprzedaży (np. uszkodzonych) na towary pełnowartościowe, stanowić będą dla Spółki koszty uzyskania przychodów ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-643/10-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy oddział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym podział Spółki przez wydzielenie i przejęcie oddziału przez nabywcę nie powoduje konsekwencji w podatku dochodowym od osób prawnych dla Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-445b/10/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy oddział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym przeniesienie oddziału na rzecz nabywcy aportem nie powoduje konsekwencji w podatku dochodowym od osób prawnych dla Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-446a/10/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy przekazanie całego przedsiębiorstwa przez małżonka pozostającego w ustawowej wspólności majątkowej drugiemu z małżonków, a następnie zakończenie działalności gospodarczej spowoduje konieczność uiszczenia od podatku od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-227/10/ŚS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych umowy pożyczki zwolnionej z VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-161/10/TJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W przypadku, gdy planowana transakcja nabycia Nieruchomości będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność zostanie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Natomiast w przypadku, gdy powyższa transakcja zostanie objęta zakresem podatku od towarów i usług, ale będzie korzystała ze zwolnienia z tego podatku, czynność ta będzie opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Zgodnie z art. 4 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, obowiązek podatkowy, z zastrzeżeniem art. 5, ciąży przy umowie sprzedaży na kupującym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-345/10-5/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychody uzyskane w Polsce przez artystów i agencje artystyczne z krajów: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Stany Zjednoczone Ameryki podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, biorąc pod uwagę opisany powyżej przypadek ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-569/10-3/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka prawidłowo ocenia kwestię obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej z transakcji dokonywanych z jej udziałowcami, wynikającego z art. 9a ust. 1 - 2 w zw. z art. 11 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-431c/10/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1.Czy w momencie wydania przez Wnioskodawczynię firmie K. nośników wytworzonych w ramach opisanej umowy o współpracy następuje dostawa towaru, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy VAT, czy do świadczenia usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy VAT?2.Czy w opisanym stanie faktycznym należy uznać, w celu ustalenia miejsca świadczenia usług wykonywanych przez firmę U. dla K., że firma K. w miejscu wytwarzania przez firmę U. nośników nie posiada stałego miejsca wykonywania działalności w rozumieniu art.28b ust. 2 ustawy VAT, a w konsekwencji miejscem świadczenia usług jest miejsce, w którym K. posiada siedzibę, czyli terytorium Niemiec.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-1434/10-2/EWW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca stosuje prawidłową stawkę dla usług wyciągów nart wodnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-809d/10/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Stawka podatku dla otrzymanych zaliczek na poczet dostawy lokali oraz garaży, znajdujących się w budynkach apartamentowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-885/10/TS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy zbyciu w drodze przetargu działki zabudowanej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-956/10-6/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W niniejszej sprawie nie znajdzie zastosowania wyłączenie z opodatkowania wynikające z art. 6 pkt. 1 ww. ustawy.Z uwagi na fakt, iż strony zamierzają zrezygnować ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 , transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, a do Wnioskodawcy nie będzie miał zastosowania zakaz obniżania podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego, wynikający z art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-885/10-8/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż gruntu rolnego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej podlega przepisom ustawy o podatku od towarów i usług, korzysta jednocześnie ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9. Czynność taka powinna zostać udokumentowana fakturą.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-898/10/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Parafia w związku z realizowaną inwestycją ma prawo do odliczenia podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-846/10/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z publiczną emisją akcji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-857/10/TS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Powiat ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu, w części przypadającej na partnerów projektu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-1197/10/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy łączna sprzedaż Polisy podstawowej i Polisy gratisowej przez Spółkę jako pośrednika ubezpieczeniowego, jest sprzedażą premiową w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji, jeśli wartość świadczenia związanego z wydaniem Polisy gratisowej nie przekracza 760 zł, czy Spółka jest zobowiązana jako płatnik do pobrania zryczałtowanego podatku zgodnie z art. 41 ust. 4 w związku z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych albo sporządzenia informacji PIT-8C zgodnie z art. 42a tej ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-825a/10/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

20| 21| 22| 23| 24|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY