2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
wykonywane przez Podatnika usługi związane z leśnictwem są usługami związanymi z nieruchomościami, a zgodnie z treścią przepisu 28e ustawy o podatku od towarów i usług, miejscem świadczenia tych usług jest terytorium Niemiec, gdyż na jego terytorium znajdują się grunty leśne, w których polski podatnik świadczy usługi. Państwo niemieckie jest tym samym uprawnione do poboru z tego tytułu podatku, co oznacza, że w Polsce świadczenie tych usług nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-38/10-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy cesja (rozchód) wierzytelności na Ubezpieczyciela w wysokości wypłaconego odszkodowania stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych i w jakiej kwocie? /pytanie oznaczone we wniosku nr 2/
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-462/10/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
pomimo braku niektórych pierwotnych faktur i niezwłocznym wystąpieniem o ich duplikaty, w sytuacji gdy Wnioskodawca będzie tymi duplikatami dysponował, zachowa prawo do odliczenia podatku naliczonego w rozliczeniu za miesiąc, w którym ten duplikat faktury otrzymał lub w miesiącu następnym.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-117/09-5/BM/KOM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Zatem, z uwagi na fakt, że efekty realizowanego zadania nie są związane z czynnościami opodatkowanymi, wobec czego nie przysługuje Zainteresowanemu prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony zawarty w fakturach VAT z tytułu nabycia towarów i usług związanych z opisanym we wniosku zadaniem.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-16/10/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy sprzedaż nieruchomości lub jej części, zwróconej w trybie art. 136 ust. 3 i art. 137 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami, stanowi źródło przychodu w świetle art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych wówczas, gdy sprzedaż ta nie następuje w ramach wykonywania działalności gospodarczej i została dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpił jej zwrot?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1293/09/MMa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy wniesienie przez wnioskodawczynię opisanego powyżej wkładu do spółki jawnej powoduje powstanie po jej stronie na dzień wniesienia przychodu (dochodu) do opodatkowania?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-68/10-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie umów zlecenia
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-787/09-2/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w związku z przeniesieniem ogółu praw i obowiązków wspólnika spółki jawnej na syna wspólnika w drodze umowy darowizny powstanie po stronie wspólnika obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-14/10/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy z perspektywy obowiązujących przepisów o VAT, Spółka będzie zobowiązana do skorygowania wcześniej odliczonego podatku naliczonego z tytułu poniesionych przez nią Wydatków związanych z ulepszeniami Nieruchomości?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-994/08/10-S/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy Spółka powinna stosować zasadę wyrażoną w art. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tzn. proporcjonalne przypisywanie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z udziału w spółce osobowej w przypadku posiadania udziału w holenderskiej spółce osobowej? Czy i w jakim zakresie polskie przepisy podatkowe znajdą zastosowanie do rozliczenia podatkowego transakcji holenderskiej spółki osobowej, przy założeniu, że wspólnikiem tej spółki jest Spółka? Czy z perspektywy Spółki (podatnika podatku dochodowego od osób prawnych), jako wspólnika holenderskiej spółki osobowej transakcja sprzedaży wydzielonych z obligacji kuponów odsetkowych znajdujących się w bilansie spółki osobowej pozwala na przypisanie tej sprzedaży kosztów podatkowych poniesionych przez holenderską spółkę osobową na nabycie przedmiotowych obligacji i jak należy rozpoznać przychód z tej sprzedaży? Czy z perspektywy Spółki (podatnika podatku dochodowego od osób prawnych), jako wspólnika holenderskiej spółki osobowej, transakcja zbycia wydzielonej z obligacji części kapitałowej pozwala na przypisanie przychodowi z tytułu tej sprzedaży całości wydatków poniesionych przez holenderską spółkę osobową na nabycie tej obligacji? Jak określić przychód ze sprzedaży przez Spółkę udziału w holenderskiej spółce osobowej oraz czy wydatki Spółki na nabycie udziału w holenderskiej spółce osobowej, tj. kwota wkładu pieniężnego wniesionego przez Spółkę do holenderskiej spółki osobowej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży udziau w holenderskiej spółce osobowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-949/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy przedstawiony stan faktyczny uprawnia Spółdzielnię do korzystania ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-21/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy otrzymane przez Spółkę odszkodowanie stanowi przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych i w jakiej dacie? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-461/10/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy otrzymane przez Spółkę odszkodowanie stanowi przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych i w jakiej dacie? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1636/09/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy po rozpoczęciu działalności gospodarczej w Polsce Wnioskodawca nadal będzie podlegał w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-139/10-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
zwrot niektórych wydatków związanych z budową domu letniskowego, który będzie służył zaspokojeniu potrzeb rodziny przez cały rok
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-779/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
PIT - w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-70/10-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy transakcja opisana w punkcie 3 i 4 zdarzenia przyszłego tj. przeniesienie aktywów i zobowiązań związanych z działalnością gospodarczą Spółki Zależnej z wyłączeniem udziałów posiadanych przez tę Spółkę Zależną w podmiocie trzecim, będzie stanowiło nabycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 UPodPraw oraz art. 6 pkt 1 Ustawy o VAT? W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 czy transakcja opisana w punkcie 3 i 4 zdarzenia przyszłego tj. przeniesienie aktywów i zobowiązań związanych z działalnością gospodarczą Spółki Zależnej, z wyłączeniem udziałów posiadanych przez tę Spółkę Zależną w podmiocie trzecim, będzie stanowiła nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 UPodPraw oraz art. 6 pkt 1 w związku z art. 2 pkt 27e Ustawy o VAT? Czy -- jeśli zdarzenia opisane w punkcie 3 i 4 zdarzenia przyszłego się ziszczą i przedmiot (przedmioty) transakcji zostanie zaklasyfikowany jako przedsiębiorstwo albo zorganizowana część przedsiębiorstwa -- Spółka (jako spółka reprezentująca Podatkową Grupę Kapitałową) powinna potraktować ustaloną na dzień transakcji -- wartość nominalną środków pieniężnych wchodzących w skład nabywanego przedsiębiorstwa/zorganizowanej części przedsiębiorstwa -- jako koszt uzyskania przychodów Spółki Zależnej (Spółek Zależnych), który -- jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) będącej jedną ze spółek tworzących Podatkową Grupę Kapitałową -- powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej? Czy -- jeśli zdarzenia opisane w punkcie 3 i 4 zdarzenia przyszłego się ziszczą i przedmiot (przedmioty) transakcji zostanie zaklasyfikowany jako przedsiębiorstwo albo zorganizowana część przedsiębiorstwa - Spółka (jako spółka reprezentująca Podatkową Grupę Kapitałową) powinna potraktować ustaloną na dzień transakcji wartość nominalną wierzytelności pieniężnych wchodzących w skład nabywanego przedsiębiorstwa /zorganizowanej części przedsiębiorstwa -- jako koszt uzyskania przychodów Spółki Zależnej (Spółek Zależnych), który -- jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) będącej jedną ze spółek tworzących Podatkową Grupę Kapitałową -- powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej? W jaki sposób należy skalkulować wartość firmy -- podlegającą amortyzacji podatkowej -- w przypadku, gdy przedmiot transakcji zostanie zaklasyfikowany jako przedsiębiorstwo albo zorganizowana część przedsiębiorstwa? Czy w przypadku, gdy przedmiot transakcji opisanej w pkt 3 zdarzenia przyszłego zostanie zaklasyfikowany jako przedsiębiorstwo albo zorganizowana część przedsiębiorstwa, odsetki zapłacone w związku z pożyczkami, kredytami, zobowiązaniami z tytułu umowy cash-pool przejętymi przez Spółkę będą stanowiły koszt podatkowy Spółki w momencie ich zapłaty (lub kapitalizacji) w części dotyczącej odsetek naliczonych za okres od dnia transakcji?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-810/09-4/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
CIT - w zakresie skutków podatkowych związanych z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa bądź też przedsiębiorstwa
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-811/09-4/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
zastosowanie właściwej stawki podatkowej dla usług budowlanych polegających na wybudowaniu budynku sklasyfikowanego pod symbolem PKOB 1110 oraz infrastruktury towarzyszącej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-224/10-2/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w przypadku zakupu i montażu urządzeń na ogólnodostępnym placu zabaw dla dzieci przysługuje Gminie prawo obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od zakupionych urządzeń?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-220/10-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 254| 255| 256| 257| 258| | dalej |