2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Interpretacja ogólna sygnatura: DD6/8213/165/KWW/09/BMI9/11871 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
Brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2-443-10/10-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do samochodu ciężarowego o dopuszczalnej ładowności większej niż 500 kg.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1328/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do obliczenia pobrania zaliczki na podatek dochodowy Pracownika od kwoty, którą Wnioskodawca zapłaci za odbycie aplikacji adwokackiej przez Pracownika, czy kwota zapłacona przez Wnioskodawcę na pokrycie kosztów aplikacji adwokackiej Pracownika stanowi przychód Pracownika zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy i z tego tytułu Wnioskodawca nie jest zobowiązany do obliczenia i pobrania od tej kwoty zaliczki na podatek dochodowy Pracownika?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-850/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
w związku z faktem, iż przemieszczenie towarów przez Spółkę z terytorium Litwy na terytorium Polski dokonywane jest wyłącznie w celu tymczasowego przechowania tych towarów w Polsce przed dostawą tych towarów na rzecz odbiorców w innych państwach członkowskich UE, po stronie Spółki nie powstanie obowiązek podatkowy w zakresie WNT
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1321/09-3/IZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Interpretacja ogólna sygnatura: DD6/8213/165/KWW/09/BMI9/11871 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
skutki podatkowe opłacenia przez Spółkę składek na ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej członków organów statutowych, pracowników pełniących funkcje kierownicze oraz pracowników współpozwanych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-851/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie dochodów z tytułu pełnienia funkcji dyrektora spółki mającej siedzibę na terytorium Cypru
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-865/09-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu wypłaty dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz (z umorzenia certyfikatów) będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?3. Czy uzyskane przez Spółkę przychody z tytułu likwidacji Funduszu będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?4. Czy przychody z tytułu odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez Fundusz będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-938/09-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy uzyskiwane przez Spółkę 1 lub Spółkę 2 przychody z tytułu wypłaty dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat?2. Czy uzyskiwane przez Spółkę 1 lub Spółkę 2 przychody z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz (z umorzenia certyfikatów) będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat z tytułu wykupu certyfikatów?3. Czy uzyskane przez Spółkę 1 lub Spółkę 2 przychody z tytułu likwidacji Funduszu będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat z tego tytułu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-937/09-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu wypłaty dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat?2. Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz (z umorzenia certyfikatów) będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat z tytułu wykupu certyfikatów?3. Czy uzyskane przez Spółkę przychody z tytułu likwidacji Funduszu będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat z tego tytułu? 4. Czy przychody z tytułu odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez Fundusz będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-936/09-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie dochodów z tytułu pełnienia funkcji dyrektora spółki mającej siedzibę na terytorium Cypru
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-868/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie dochodów z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-855/09-3/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie dochodów z tytułu wypłaty dywidendy w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-855/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy tłuszcz utylizacyjny oraz mączka mięsno-kostna są wyrobami akcyzowymi w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r.?2. Czy przeznaczanie do użycia, oferowanie na sprzedaż lub używanie tłuszczu utylizacyjnego oraz mączki mięsno kostnej w celach utylizacji oraz jako dodatku do produkcji paliwa biodiesel podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP3/443-8/09/10-S/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
opodatkowanie dochodów z tytułu pełnienia funkcji dyrektora spółki mającej siedzibę na terytorium Cypru
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-855/09-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
W przypadku, gdy ceny Produktów pierwotnie zastosowane przez Spółkę w poszczególnych transakcjach sprzedaży/dostawy zostały ustalone i zafakturowane w walutach obcych (np. DKK, SEK) - czy Spółka, dla celów odpowiedniego rozliczenia Końcowej Całorocznej Korekty Cen (i - odpowiednio -Śródrocznej Korekty Cen) powinna dokonać przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych wynikających każdorazowo ze zbiorczych faktur korygujących zastosowaniem kursu wymiany walut: dla celów podatku dochodowego od osób prawnych - średniego kursu wymiany waluty ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień wystawienia przez Spółkę zbiorczej faktury korygującej dokumentującej Końcową Całoroczną Korektę Cen (i - odpowiednio - Śródroczną Korektę Cen)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-790b/09/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Spółka powinna ująć przedmiotową korektę cen Produktów, wynikającą z Końcowej Całorocznej Korekty Cen (i odpowiednio - ze Śródrocznej Korekty Cen) w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych za rok podatkowy, w którym miała miejsce sprzedaż udokumentowana pierwotnymi fakturami, które są następnie przedmiotem korekty? Przez ujęcie korekty dla celów podatku dochodowego od osób prawnych Spółka rozumie uwzględnienie tej korekty jako odpowiednio: zmniejszenia przychodów podatkowych Spółki (w przypadku, gdy Końcowa Całoroczna Korekta Cen/Śródroczna Korekta Cen polega na obniżeniu cen Produktów pierwotnie zastosowanych przez Spółkę w poszczególnych transakcjach sprzedaży/dostawy) bądź jako zwiększenie przychodów podatkowych Spółki (w przypadku, gdy Końcowa Całoroczna Korekta Cen/Śródroczna Korekta Cen polega na podwyższeniu cen Produktów pierwotnie zastosowanych przez Spółkę w poszczególnych transakcjach sprzedaży) roku podatkowego, w którym miała miejsce sprzedaż udokumentowana pierwotnymi fakturami, które są następnie przedmiotem korekty. Dodatkowo, czy Spółka powinna ująć korektę cen Produktów, wynikającą ze Śródrocznej Korekty Cen, w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych za miesiąc, w którym została wystawiona zbiorcza faktura korygująca dokumentująca Śródroczną Korektę Cen?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-790a/09/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy od zasądzonej wyrokiem sądu kwoty, Wnioskodawca obowiązany jest do zapłaty podatku dochodowego oraz czy przysługują 50% koszty uzyskania przychodu dla twórcy patentu na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-10/07/10-S-1/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
1) Czy po odpłatnym zbyciu nieruchomości Nr 1 i wydatkowaniu w ciągu dwóch lat całości przychodu uzyskanego ze sprzedaży na spłatę kredytu zaciągniętego w maju 2009 r. pod zakup nieruchomości Nr 2 oraz złożeniu oświadczenia o przeznaczeniu przychodu na spłatę wspomnianego kredytu Wnioskodawczyni będzie zwolniona z obowiązku zapłaty podatku dochodowego od całości przychodu odpowiadającego cenie nieruchomości bez garażu ? 2) Czy fakt, że Wnioskodawczyni jest jedyną właścicielką nieruchomości Nr 1, natomiast kredyt pod zakup nieruchomości Nr 2 zaciągnęła wspólnie z mężem nie wyklucza możliwości skorzystania ze zwolnienia ?3) Czy dochód ze sprzedaży garażu, który został nabyty w 2007 r. będzie podlegał opodatkowaniu i czy w związku z tym w akcie notarialnym przenoszącym własność nieruchomości Nr 1 łącznie z garażem, cena garażu powinna zostać wyodrębniona ?4) Czy fakt, że Wnioskodawczyni korzysta z tzw. ulgi odsetkowej w stosunku do kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości Nr 1 nie wyklucza możliwości skorzystania ze zwolnienia w stosunku do całości przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-835/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 265| 266| 267| 268| 269| | dalej |