Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy z uwagi na fakt co miesięcznych szkoleń i dokonywanych wpłat, które nie podlegają zwrotowi i są w całości wymagane, Wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wpłacone kwoty w dacie dokonania wpłaty na konto Instytutu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-870/09-7/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy opłaty ustalone i opłacone w 2009 r. na podstawie ugody pozasądowej (naliczone przez firmę leasingową w oparciu o postanowienia umów leasingu operacyjnego zawartych w 2006 r.) stanowią koszty uzyskania przychodów? Czy wydatki te winny być odniesione w koszty jednorazowo w dniu obciążenia bądź zapłaty, czy może rozliczone proporcjonalnie do okresu trwania umów leasingowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-946/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku wniesienia przez Spółkę w formie aportu znaków towarowych nie zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym, a zgłoszonych do rejestracji, Spółka ma prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej znaków towarowych wniesionych aportem do SpK a odpisy takie będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu tych znaków aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK? Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej zarejestrowanego znaku towarowego wniesionego aportem do SpK będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału ), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu tego znaku aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK? W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość wniesionych do SpK poszczególnych znaków towarowych dla potrzeb amortyzacji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-795/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    4. W jaki sposób powinien zostać ustalony dochód (przychód i koszt) w przypadku późniejszej ewentualnej sprzedaży przez SpK wniesionych do niej znaków towarowych, w szczególności, w jaki sposób powinny zostać w takim przypadku ustalone koszty uzyskania przychodu?5. Czy przy zbyciu znaku towarowego przez SpK, w przypadku gdyby nie stanowił on wartości niematerialnej i prawnej, kosztem uzyskania przychodu Spółki (jako wspólnika SpK) ze zbycia znaku towarowego będzie wartość znaku towarowego określona w umowie spółki SpK/uchwale aportowej, pomniejszona o odliczalny podatek VAT, jeśli wystąpił (tj. wartość netto), nie wyższa jednak niż wartość rynkowa tego znaku towarowego z dnia wniesienia wkładu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-799/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    2. Czy stanowiący przedmiot prawa autorskiego znak towarowy niezarejestrowany w Urzędzie Patentowym, w stosunku do którego Spółka nie występowała o objęcie go prawami ochronnymi w rozumieniu Prawa własności przemysłowej stanowi wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji?3.W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość wniesionego do SpK znaku towarowego dla potrzeb amortyzacji?4. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej znaku towarowego wniesionego aportem do SpK będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu znaku aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-798/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jaki sposób powinien zostać ustalony dochód (przychód i koszt) w przypadku późniejszej ewentualnej sprzedaży przez SpK wniesionego do niej znaku towarowego, w szczególności, w jaki sposób powinny zostać w takim przypadku ustalone koszty uzyskania przychodu? Czy przy zbyciu znaku towarowego przez SpK, w przypadku gdyby nie stanowił on wartości niematerialnej i prawnej, kosztem uzyskania przychodu Spółki jako wspólnika SpK) ze zbycia znaku towarowego będzie wartość znaku towarowego określona w umowie spółki SpK/uchwale aportowej, pomniejszona o odliczalny podatek VAT, jeśli wystąpił (tj. wartość netto), nie wyższa jednak niż wartość rynkowa tego znaku towarowego z dnia wniesienia wkładu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-798/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wniesienie do spółki prawa handlowego aportu niepieniężnego, któremu towarzyszy świadczenie zwrotne otrzymane od drugiej strony - stanowi odpłatną dostawę towarów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1051/09/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Obowiązek stosowania kas rejestrujących przy sprzedaży gazu płynnego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1070/09/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków wypłacanych zgodnie z Regulaminem Wynagradzania

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-728/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    7. Czy w przypadku otrzymania środków ze SpK przez wspólnika w następstwie obniżenia wartości wkładów w SpK środki te będą stanowiły dla niego przychód podatkowy? W jaki sposób powinny zostać ustalone koszty uzyskania tego przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-799/09-6MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    5. W jaki sposób powinien zostać ustalony dochód (przychód i koszt) w przypadku późniejszej ewentualnej sprzedaży przez SpK wniesionych do niej znaków towarowych, w szczególności, w jaki sposób powinny zostać w takim przypadku ustalone koszty uzyskania przychodu?6. Czy przy zbyciu znaku towarowego przez SpK, w przypadku gdyby nie stanowił on wartości niematerialnej i prawnej, kosztem uzyskania przychodu Spółki (jako wspólnika SpK) ze zbycia znaku towarowego będzie wartość znaku towarowego określona w umowie spółki SpK/uchwale aportowej, pomniejszona o odliczalny podatek VAT jeśli wystąpił (tj. wartość netto), nie wyższa jednak niż wartość rynkowa tego znaku towarowego z dnia wniesienia wkładu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-795/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku odstąpienia od Umowy, z którą wiąże się skutek w postaci zwrotu wzajemnych świadczeń stron, Spółka jest uprawniona do dokonania korekty kwoty przychodu do opodatkowania o wartość wykazanego wcześniej przychodu w dacie odstąpienia i dokonania zwrotu sprzętu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-716/09-2/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Spółkę znaku towarowego jako wkładu niepieniężnego do SpK spowoduje powstanie po stronie Spółki obowiązku zapłaty PDOP z tytułu dokonania tej czynności?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-798/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    6. Czy w przypadku ewentualnej przyszłej likwidacji SpK w sytuacji, gdy majątek SpK stanowić będą wyłącznie środki pieniężne, przekazanie Spółce przypadającej jej części majątku stanowiło będzie po stronie Spółki jej przychód, a jeżeli tak, to w jaki sposób należy obliczyć dochód Spółki z tego tytułu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-799/09-5/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku ewentualnej przyszłej likwidacji SpK w sytuacji, gdy majątek SpK stanowić będą wyłącznie środki pieniężne, przekazane Spółce przypadającej jej części majątku stanowiło będzie po stronie Spółki jej przychód, a jeżeli tak, to w jaki sposób należy obliczyć dochód Spółki z tego tytułu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-798/09-5/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, SpK uprawniona będzie do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z wystawionej przez Spółkę faktury VAT dokumentującej transakcję wniesienia do SpK przedmiotu aportu (tj. świadczenie usług przez Spółkę)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-799/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy po uzyskaniu karty stałego pobytu na terenie USA miejscem opodatkowania całości dochodów Wnioskodawcy pozostanie Polska, jeżeli przedstawione wyżej okoliczności nie zmienią się, czyli centrum interesów życiowych pozostanie Polska?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-965/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    prawidłowości opodatkowania środków pieniężnych wypłacanych z tytułu zasiadania w Zarządzie Spółki mającej siedzibę na terytorium Cypru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-691/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC - objęcie certyfikatów inwestycyjnych funduszu inwestycyjnego zamkniętego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-452/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zwolnienie z podatku umowy zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-429/09-5/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

292| 293| 294| 295| 296|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY