2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Nieodpłatne przekazanie towarów przez Spółkę stanowi dostawę towarów i podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, gdyż Wnioskodawcy przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego przy ich nabyciu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-16/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
skutki podatkowe po stronie pracownika z tytułu udostępnienia samochodu służbowego do celów prywatnych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-666/09-4/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wniesienie przez Spółkę prawa do znaku towarowego tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej będzie skutkowało powstaniem dla Spółki przychodu podatkowego? W jaki sposób należy ustalić wartość początkową prawa do zarejestrowanego znaku towarowego nabytego przez Spółkę Osobową będącą podstawą do naliczania odpisów amortyzacyjnych? Czy w odniesieniu do zarejestrowanego znaku towarowego nabytego przez Spółkę Osobową, Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów wynikających z naliczenia odpisów amortyzacyjnych od tego znaku towarowego począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawo do znaku towarowego zostanie wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych Spółki Osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do Spółki Osobowej)? Czy przychody z tytułu udziału Spółki w Spółce Osobowej (w tym wynagrodzenie z tytułu korzystania przez Spółkę ze znaku towarowego wniesionego aportem) i koszty uzyskania przychodów z tytułu udziału Spółki w Spółce Osobowej (w tym odpisy amortyzacyjne od wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji wniesionych aportem przez Spółkę do Spółki Osobowej) alokowane proporcjonalnie do udziału Spółki w zysku Spółki Osobowej łączą się z innymi przychodami i kosztami uzyskania przychodów Spółki? Czy Spółka ma prawo rozpoznawać ponoszone wydatki z tytułu korzystania przez Spółkę ze znaku towarowego stanowiącego własność Spółki Osobowej jako koszty uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-797/09-5/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Zaproponowany system wystawiania, przesyłania oraz udostępniania faktur elektronicznych spełnia wymogi zawarte w zaprezentowanych przepisach i jest zgodny z zasadami obrotu faktur wystawionych w formie elektronicznej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-169/09/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy przychody z tytułu udziału Spółki w Spółce Osobowej (w tym wynagrodzenie z tytułu korzystania przez Spółkę ze znaku towarowego wniesionego aportem) i koszty uzyskania przychodów z tytułu udziału Spółki w Spółce Osobowej (w tym odpisy amortyzacyjne od wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji wniesionych aportem przez Spółkę do Spółki Osobowej) alokowane proporcjonalnie do udziału Spółki w zysku Spółki Osobowej łączą się z innymi przychodami i kosztami uzyskania przychodów Spółki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-797/09-6/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Stosowanie stawki podatku VAT w związku z dostawą paliwa lotniczego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-167/09/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
w zakresie opodatkowania wynagrodzenia za wyrażenie zgody na wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu i prawa do odliczenia z faktury dokumentującej tę czynność
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-1080/09-2/KC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Prawo do zwiększenia podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1036/09/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Odliczenia podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków związanych z realizacją inwestycji wniesionej następnie aportem do spółki prawa handlowego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-998a/09/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy po zbyciu lokalu Wnioskodawca ma prawo skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego jeśli w przeciągu 2 lat zainwestuje w 100 % uzyskane środki na zakup lub wybudowanie nieruchomości mieszkalnej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-726/09-5/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Urząd Gminy jako płatnik stypendiów i zasiłków szkolnych jest obowiązany do sporządzenia PIT-8S? Czy wypłacane przez Urząd Gminy stypendia i zasiłki szkolne są zwolnione z opodatkowania i czy zwolnienie jest ograniczone kwotą 380,00 zł?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-725/09-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy zbywając w 2010 r. mieszkanie zakupione w 2006 r. Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty 10% zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, jeżeli przychód uzyskany ze zbycia ww. nieruchomości przeznaczy na nabycie mieszkania w 2009 r., spłatę kredytu hipotecznego tego mieszkania oraz remont tego mieszkania?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-891/09-5/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Koszty poniesione przez Wnioskodawczynię w okresie, w którym nie była właścicielem przedmiotowej działki, nie stanowią wydatków przysługujących do odliczenia w świetle art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-727/09-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
W przypadku, gdy zlecenie wykonania określonych czynności nie zwiera określonej miesięcznie kwoty nieprzekraczającej 200 zł, to płatnik powinien pobrać zaliczkę na podatek, nawet wówczas, gdy ostatecznie należność za miesiąc byłaby niższa.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-675/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w zaistniałej sytuacji, kiedy umowa zakupu mieszkania została zawarta w 2000 r., a ostateczna zapłata i odbiór mieszkania w 2001 r. małżonkowie są zobowiązani do zapłaty podatku dochodowego od sprzedaży tego mieszkania?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-924/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia części mieszkania otrzymanego w spadku
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-747/09-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Zgodnie z przepisem art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym na dzień 31 grudnia 2006 r., przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości w części odpowiadającej udziałowi nabytemu w drodze spadku (tj. w 1994 r.) nie podlega opodatkowaniu z uwagi na upływ 5 lat od końca roku, w którym nastąpiło nabycie, Natomiast sprzedaż nieruchomości w części odpowiadającej udziałowi nabytemu w drodze zniesienia współwłasności (tj. w 2009 r.), dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym 19% podatkiem dochodowym, według zasad określonych w art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Fakt rozliczenia się, z pozostałymi spadkobiercami, pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, proporcjonalnie do udziałów otrzymanych przez tych spadkobierców w drodze spadku, nie zwalnia Wnioskodawcy od obowiązku zapłaty podatku z tytułu sprzedaży ww. nieruchomości. Należy zauważyć, iż dochody uzyskane ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości mogą korzystać ze zwolnienia, przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 28 i w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jednakże tylko wyłącznie w przypadku zachowania wszystkich warunków, uprawniających do tego zwolnienia.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-732/09-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy prawidłowe jest stanowisko podatnika, w którym koszty opisane powyżej stanowią koszty uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-854/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 52 do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawczyni może zaliczyć diety z tytułu podróży służbowych za każdy dzień pracy męża jako kierowcy poza siedzibą firmy do wysokości diet przysługujących pracownikom (określonej w odrębnych przepisach)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-910/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne Banku w związku z wykonywaniem poleceń przelewu zleconych przez fundusz inwestycyjny w zakresie dokonywania wypłat na rzecz jego uczestników w tym zagranicznych osób fizycznych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-667/09-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 295| 296| 297| 298| 299| | dalej |