2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy Wnioskodawca, po przejęciu majątku spółki jawnej, będzie sukcesorem wszystkich uprawnień i obowiązków podatkowych spółki jawnej, w tym także uprawnienia do odliczenia podatku naliczonego, gdyby taki wystąpił w spółce jawnej do zwrotu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-660/09/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Zwolnienie od podatku sprzedaży artykułów rolnych pochodzących z własnego gospodarstwa.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1043/09/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na zasadach określonych w art. 86 ust. 1 ustawy, przysługuje pod warunkiem, że wydatki poniesione na zakup energii elektrycznej są związane wyłącznie z wykonywaniem czynności opodatkowanych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1002/09/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Prawo do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania związanego z wyposażeniem sal informatycznych w szkołach.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-927/09/EŁ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Wnioskodawca może sprzedać wspomniane wcześniej mieszkanie korzystając ze zwolnienia z obowiązku zapłaty podatku dochodowego od różnicy między ceną zakupu i sprzedaży (określonego ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych) jeśli sprzedaż nastąpi po październiku 2010 r., czyli po okresie, w którym sprzedający będzie w nim zameldowany powyżej 12 miesięcy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-660/09-4/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Zwolnienie od podatku dochodowego wartości świadczeń poniesionych na rzecz pracownika na podnoszenie jego kwalifikacji zawodowych zarówno w ramach aplikacji radcowskiej jak i adwokackiej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-691/09-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1.Czy dodatek za rozłąkę w wysokości diety za czas podróży służbowej na obszarze kraju za każdy dzień dla osób oddelegowanych, którym pracodawca finansuje koszt zakwaterowania i którzy nie mają możliwości codziennego powrotu do miejsca zamieszkania, korzysta na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ze zwolnienia opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2.Czy zwrot kosztów przejazdu w dniu wolnym od pracy, środkiem transportu, określonym przez pracodawcę, do miejscowości pobytu stałego lub czasowego i z powrotem będzie zwolniona z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16?3.Czy przedłużenie okresu trwania czasowego przeniesienia spowoduje utratę zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 18?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-709/09-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wniesienie przez osobę nieprowadzącą działalności gospodarczej aportem nieruchomości do spółki komandytowej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-841/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wydanie przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w związku z art. 7 ust. 1 i 2 Dekretu decyzji administracyjnej ustanawiającej na rzecz Wnioskodawczyni, jako spadkobiercy prawnego właścicielki nieruchomości objętej działaniem Dekretu, udział w prawie użytkowania wieczystego gruntu oraz udział w prawie współwłasności posadowionego na nieruchomości budynku oraz zawarcie z Wnioskodawczynią w formie aktu notarialnego umowy ustanawiającej na 99 lat prawo użytkowania wieczystego gruntu oraz prawo odrębnej własności budynku, a obecnie zbycie udziału w użytkowaniu wieczystym oraz we współwłasności budynku będzie źródłem przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i będzie podlegało opodatkowaniu tym podatkiem, w sytuacji gdy zbycie zostanie dokonane przed upływem 5 lat od wydania decyzji administracyjnej o zwrocie nieruchomości oraz przed upływem 5 lat od zawarcia umowy ustanawiającej użytkowanie wieczyste?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-717/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wydanie przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w związku z art. 7 ust. 1 i 2 Dekretu decyzji administracyjnej ustanawiającej na rzecz Wnioskodawcy, jako spadkobiercy prawnego właścicielki nieruchomości objętej działaniem Dekretu, udział w prawie użytkowania wieczystego gruntu oraz udział w prawie współwłasności posadowionego na nieruchomości budynku oraz zawarcie z Wnioskodawcą w formie aktu notarialnego umowy ustanawiającej na 99 lat prawo użytkowania wieczystego gruntu oraz prawo odrębnej własności budynku, a obecnie zbycie udziału w użytkowaniu wieczystym oraz we współwłasności budynku będzie źródłem przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i będzie podlegało opodatkowaniu tym podatkiem, w sytuacji gdy zbycie zostanie dokonane przed upływem 5 lat od wydania decyzji administracyjnej o zwrocie nieruchomości oraz przed upływem 5 lat od zawarcia umowy ustanawiającej użytkowanie wieczyste?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-731/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy uzyskany dochód ze sprzedaży udziałów w Spółce z o.o. powoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, skoro udziały objęte zostały przed rokiem 2004. Jeśli wystąpi obowiązek zapłaty podatku, to kiedy Wnioskodawca powinien uregulować podatek od dodatkowej zapłaty uzyskanej w dniu 27 maja 2009 r.?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-652/09-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy koszty związane z przyjazdem i pobytem zapraszanych zarówno klientów jak i specjalistów zagranicznych w zakresie merytorycznym opisanym powyżej stanowią koszty uzyskania przychodu w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-787/09-2/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Uznawanie faktur wystawianych przez nabywcę towarów za dokumenty podlegające zaewidencjonowaniu dla celów opodatkowania tym podatkiem.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-888a/09/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Wnioskodawca przyjmując do firmowej kasy walutowej 1000 Euro, wypłacone z walutowego rachunku osobistego, które były uprzednio przelane z firmowego rachunku walutowego, słusznie przyjmuje, że kursem faktycznie ustalonym jest kurs kupna banku, w którym posiada firmowy rachunek walutowy w związku z otrzymaniem zapłaty należności wyrażonej w Euro, np. 4,2942 PLN/1 EURO? Czy Wnioskodawca słusznie uważa, ze rozliczając z firmowej kasy walutowej wydatek w wysokości 400 EURO, związany z rozliczeniem zagranicznej podróży służbowej przyjmuje kurs 4,2942 PLN/1 EURO tj. kurs kupna banku, w którym posiada firmowy rachunek walutowy w związku z otrzymaniem zapłaty należności wyrażonej w Euro? Czy Wnioskodawca słusznie uważa, że wypłacona z firmowej kasy walutowej pracownikowi kwota 400 EURO stanowi w dniu wypłaty koszt uzyskania w wysokości 1 717,68 PLN (według kursu 4,2942 PLN/1 EURO)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-780/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ponosi skutki podatkowe związane z udzieleniem nieoprocentowanej pożyczki Stoczni, a jeśli tak - to kiedy powstaje obowiązek podatkowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-679/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wartość akcji z dnia ich nabycia w drodze darowizny będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego umorzenia tych akcji? oraz Czy zryczałtowany podatek dochodowy 19% zostanie pobrany od nadwyżki przychodu otrzymanego w związku z umorzeniem nad kosztami uzyskania przychodu w wysokości wartości akcji z dnia ich darowizny?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-702/09-5/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1.W jaki sposób w świetle zacytowanych postanowień umowy spółki oraz przepisów art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Komandytariusz powinien opodatkować podatkiem dochodowym dochód z tytułu udziału w Spółce Komandytowej? 2.W jaki sposób należy dokonać podziału kosztów wygenerowanych przez spółkę komandytową pomiędzy jej wspólników w przypadku wystąpienia straty w spółce komandytowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-850/09-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. W jaki sposób w świetle zacytowanych postanowień umowy spółki oraz przepisów art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Komandytariusz powinien opodatkować podatkiem dochodowym dochód z tytułu udziału w Spółce Komandytowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-850/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
wniesienie przez Spółkę znaków towarowych w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej lub Jawnej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-435/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Usługa kompleksowego zarządzania płynnością finansową cash pooling
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-411/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 302| 303| 304| 305| 306| | dalej |