Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Wykonywane w ramach zadania roboty termomodernizacyjne budynku mieszkalnego (PKOB 11) zaklasyfikowane przez Wnioskodawcę w dziale 45 PKWiU, wykonywane w bryle budynku - podlegają opodatkowaniu 7% stawką podatku VAT. Natomiast roboty objęte ww. zadaniem polegające na ,,usuwaniu wierzchniej warstwy gleby" oraz ,,roboty w zakresie przejść dla pieszych" podlegają opodatkowaniu podstawową stawką podatku VAT w wysokości 22% jako wykonane poza bryłą budynku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-624/10/LSz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Parafia ma możliwość odzyskania podatku VAT poniesionego w związku z remontem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-1101/10-4/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    jeżeli nabycie motocykla związane jest z prowadzoną działalnością gospodarczą i jest on w tej działalności wykorzystywany wyłącznie do wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT, wówczas przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu motocykla oraz paliwa do tego motocykla

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-648/10/LSz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie towarów i usług służących w przyszłości czynnościom opodatkowanym w ramach realizowania przedmiotowego projektu pod warunkiem niezaistnienia przesłanek negatywnych, określonych w art. 88 ustawy o VAT

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-1256/10/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia całości podatku VAT naliczonego od zakupu motocykla, jak również paliwa służącego do jego napędu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-667/10/BW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy przychód ze zbycia działki nabytej w 2007 r. będzie korzystał ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-662/10/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych produkcja miodu będzie wyłączona z opodatkowania, przez co nie nastąpi rozpoznanie ani przychodów ani kosztów tej działalności?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-701/10/ZK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż na portalu amerykańskim podlega VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-1032/10-4/JKa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy dochód, jaki uzyskała spółdzielnia mieszkaniowa z tytułu sprzedaży lokali mieszkalnych, lokali użytkowych oraz garaży wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu na którym został zbudowany budynek jest dochodem kwalifikowanym do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, o którym to dochodzie stanowi art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?1.Czy w razie udzielenia odpowiedzi twierdzącej na pytanie 1 wydatkowanie tego dochoduna cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 44 i w art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowymod osób prawnych będzie tożsame ze zwolnieniem tego dochodu w części z podatku dochodowego od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-375/10/PST wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy tak udzielone poręczenie pożyczki stanowi nieodpłatne świadczenie?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1345/10/PC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wartość początkową składników wniesionych aportem w ramach przedsiębiorstwa na potrzeby amortyzacji stanowi wartość rynkowa tych składników w momencie wniesienia aportu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-720c/10/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy transfery gotówki dokonywane w ramach opisanego systemu cash-pooling oparte o wspólną odpowiedzialność wynikającą z poręczeń uczestników i subrogacji (wstępowania w prawa wierzyciela) rodzą po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w szczególności czy opisane transfery należy traktować jako umowy pożyczki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/436-207/10-2/TR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W jaki sposób należy ustalić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją spółki z o.o., której był wspólnikiem, jeśli te składniki majątku nie były uprzednio wniesione do likwidowanej spółki w formie aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-344a/10/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Przedmiot opodatkowania w przypadku nabycia udziału w budynkach, sposób opodatkowania udziałów w nieruchomościach oraz prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu wynajmu lokali użytkowych i mieszkalnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-747/10-5/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    stwierdzenie:-czy wypłacane Wnioskodawcy premie pieniężne za osiągnięcie określonego pułapu zakupów u danego dostawcy w danym okresie rozliczeniowym, w myśl art. 5 ustawy o VAT, winne być traktowane jako odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju co rodzi obowiązek ich opodatkowania podatkiem VAT według stawki podstawowej oraz wystawieniem faktury VAT,-czy w przypadku, gdy Wnioskodawca traktował te czynności jako usługę opodatkowując premie podatkiem od towarów i usług, a obecnie podziela pogląd reprezentowany m.in. w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 lutego 2007r., sygn. akt I FSK 94/06, może wystawić faktury korygujące do faktur VAT dokumentujących premie pieniężne w przeszłych okresach

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-607/10/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    W konsekwencji przedmiotowa dostawa książek oznaczonych odpowiednimi symbolami ISBN, sklasyfikowanych przez Wnioskodawcę pod symbolem PKWiU 22.11, gdzie transakcja nie dotyczy książek adresowych o zasięgu krajowym, regionalnym i lokalnym, książek telefonicznych, teleksów i telefaksów (PKWiU 22.11.20-60.10), nut, map i ulotek, podlega opodatkowaniu stawką podatku VAT w wysokości 0% na podstawie § 39 ust. 1 pkt 1 ww. rozporządzenia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-776/10-4/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, odsyłającego do załącznika nr 4 (pozycja nr 11 i przypis nr 1) do w/w ustawy, do kategorii podmiotów, które nie mają jako celu systematycznego dążenia do osiągania zysków, zaś wszelkie zyski, które mimo wszystko osiąga, przeznacza na utrzymanie lub poprawę świadczonych usług, zalicza się Stowarzyszenia, będące organizacją pożytku publicznego, prowadzące działalność gospodarczą z której dochody są przeznaczane wyłącznie na cele statutowe? 2. Czy w przypadku sprzedaży przez agenta usług świadczonych wyłącznie przez podmiot, który nie ma na celu systematycznego dążenia do osiągania zysków, zaś wszelkie zyski, które mimo wszystko osiąga, przeznacza na utrzymanie lub poprawę świadczonych usług, podlegają one zwolnieniu od podatku od towarów i usług, o którym jest mowa w art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-454/10-4/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż w 2010 r. udziału w nieruchomości nabytej w drodze spadku nastąpiła po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, a tym samym nie stanowi źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust.1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Oznacza to, że przychód ze sprzedaży w części odpowiadającej udziałowi nabytemu w drodze spadku nie podlega w ogóle opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-627/10-2/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymane świadczenie jest przychodem wolnym od podatku dochodowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-708/10/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w związku z dobrowolnym zbyciem przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce w celu ich umorzenia bez wynagrodzenia, zgodnie z art. 199 § 3 KSH, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu PDOF?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-816/10-2/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

39| 40| 41| 42| 43|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY