Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Opodatkowanie usługi cash-poolingu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-127/10/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W jakich dokładnie pozycjach deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej VAT-UE należy poprawnie ujmować powyższe transakcje?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-1005/10-2/JKa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Zastosowanie zwolnienia dla usług edukacyjnych sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 80.42.20, w sytuacji gdy usługa ta świadczona będzie wraz z usługą doradczą.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-716/10-4/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Prace wykonywane przez przedsiębiorstwo Wnioskodawcy sklasyfikowane do grupy PKWiU 45.43 dokonywane w budynkach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 11 związane z wykładaniem podłóg i ścian mogą korzystać z preferencyjnej 7% stawki VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-592/10-4/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Prawo do pełnego odliczenia przy nabyciu samochodu ciężarowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-639/10/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-783/10-2/TR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodów pracowników z tytułu udziału w imprezie integracyjnej organizowanej przez pracodawcę.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-152/09/10-S/TR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż przejazdy pracowników samochodem służbowym do/z miejsca parkowania do siedziby/zakładu Spółki oraz wartość płatności za faktury dokumentujące nabycie usług parkowana samochodów na wskazanych parkingach strzeżonych - o ile nie służą osobistym celom pracowników, lecz wykorzystywane są w ramach realizacji zadań służbowych - nie stanowią nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu przepisu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a zatem ich wartości nie można uważać za przychód pracowników ze stosunku pracy. Zatem Spółką nie jest obowiązana do wystąpienia w roli płatnika podatku dochodowego w związku z dojazdami pracowników do i z miejsca wykonywania pracy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-553/10-4/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dla Wnioskodawcy, jako uczestnika cash - poolingu nie będącego Bankiem ani Pool Leaderem, przychodem są kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w cash - poolingu, a kosztem uzyskania przychodu wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek oraz prowizje, opłaty i wynagrodzenia zapłacone Bankowi i Pool Leaderowi za świadczenie usługi cash - poolingu, natomiast pozostałe środki finansowe przelewane pomiędzy uczestnikami cash - poolingu nie będącymi Bankiem, nie stanowią dla tych uczestników przychodów ani kosztów ich uzyskania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-567/10-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za opisany wkład niepieniężny nie skutkuje powstaniem po jego stronie przychodów lub kosztów uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-291a/10/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy przy zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Spółki odsetek zapłaconych przez Spółkę w związku z przystąpieniem do systemu cash poolingu należy stosować ograniczenia w zaliczaniu odsetek do kosztów uzyskania przychodów wynikające z przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 lub 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-444/10-6/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przy zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Spółki w związku z przystąpieniem do systemu cash - poolingu należy stosować ograniczenia w zaliczeniu odsetek do kosztów uzyskania przychodów wynikające z przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 lub 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-562/10-4/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy przy zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Spółki odsetek zapłaconych przez Spółkę w związku z przystąpieniem do systemu cash poolingu należy stosować ograniczenia w zaliczaniu odsetek do kosztów uzyskania przychodów wynikające z przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 lub 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-441/10-6/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dla Wnioskodawcy, jako uczestnika cash poolingu nie będącego Bankiem ani Pool Leaderem przychodem są kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w cash poolingu, a kasztem uzyskania przychodu wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek oraz prowizje, opłaty i wynagrodzenie zapłacone Bankowi i Pool Leaderowi za świadczenie usługi cash poolingu, natomiast pozostałe środki finansowe przelewane pomiędzy uczestnikami cash poolingu nie będącymi Bankiem, nie stanowią dla tych uczestników przychodów ani kosztów ich uzyskania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-440/10-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie skutków podatkowych umorzenia udziałów wspólnika bez wynagrodzenia

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-447/10-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stawka podatku VAT na usługi świadczone na rzecz przedsiębiorcy z USA

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-448/10/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku, wypłaty (kapitalizacji) odsetek naliczonych na bazie salda debetowego, którego sfinansowanie nastąpiło ze środków stanowiących własność Pool Leadera będącego belgijskim rezydentem podatkowym (tj. ze środków z linii kredytowej przyznanej Pool Leaderowi przez Bank) zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT w roli płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) z tytułu takich odsetek będzie występować uczestnik (w tym Spółka), którego te odsetki będą obciążać?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-443/10-8/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Pool Leader jako agent rozliczeniowy w ramach struktury Cash Poolingu jest beneficjentem odsetek od sald debetowych uczestników (w tym Wnioskodawcy) otrzymywanych na Rachunek Rozliczeniowy oraz czy w ramach uczestnictwa w systemie zarządzania płynnością podatkową Wnioskodawca będzie zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) od odsetek wypłacanych na rachunek Rozliczeniowy Pool Leadera, będącego belgijskim rezydentem podatkowym, a jeśli tak, to czy wówczas wypłacane odsetki będą mogły korzystać z preferencyjnej stawki podatku u źródła w wysokości 5% na podstawie polsko-belgijskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (pod warunkiem uzyskania przez Wnioskodawcę certyfikatu rezydencji Pool Leadera)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-437/10-7/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy, jeżeli na całości działalności (medycznej i niemedycznej) koszty uzyskania przychodów przekraczają sumę przychodów to wyliczona strata jest stratą podatkową, o którą Szpital może obniżyć dochód w najbliższych, kolejno następujących po sobie pięciu latach podatkowych zgodnie z art. 7 ust. 5 ustawy pdop?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-435/10-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana będzie do sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-438/10-9/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

47| 48| 49| 50| 51|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY