Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Opodatkowanie wkładu wniesionego przez strony w celu realizacji koprodukcji filmu fabularnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1159/11-2/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    jaka stawka podatku VAT jest właściwa na fakturach za media wystawianych najemcom.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1190/11/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz jej dotychczasowego użytkownika wieczystego nie będzie stanowić dostawy towarów podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-375/11-4/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy przedstawiona powyżej kompleksowa usługa, świadczona przez Wnioskodawcę, objęta jest zakresem zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT, na gruncie regulacji Ustawy o VAT, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2011 r.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-893/11/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego umowa użytkowania Znaków Towarowych stanowiła będzie umowę leasingu operacyjnego w rozumieniu art. 17a pkt 1 w związku z art. 17b Ustawy o CIT i w konsekwencji ustalone w umowie opłaty z tytułu użytkowania będą stanowiły koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-943/11/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-1146/11-2/AKr wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-1520/11/EJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe wniesienia przedsiębiorstwa do spółki z o.o.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-712/11-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    określenie podstawy opodatkowania w sytuacji gdy kwota należna określona jest zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości opłat rocznych za oddanie w użytkowanie gruntów pokrytych wodami

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-1188/11/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dochodu z tytułu otrzymania dywidendy wypłacanej przez luksemburski fundusz inwestycyjny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-768/11-2/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji, w której nominalna wartość objętych przez wnioskodawcę udziałów/akcji jest niższa od rynkowej wartości wnoszonych w ramach aportu Papierów Wartościowych, po stronie wnioskodawcy powstanie przychód w wysokości nominalnej wartości obejmowanych udziałów/akcji? Czy w sytuacji, o której mowa w pytaniu nr 1, organ podatkowy będzie uprawniony na podstawie art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do oszacowania przychodu w wysokości rynkowej wartości przedmiotu aportu, pomimo iż cena emisyjna obejmowanych udziałów/akcji równa będzie rynkowej wartości wnoszonego aportu? Czy jeżeli w Spółce, do której wnioskodawca zamierza wnieść aport w postaci Papierów Wartościowych, wkłady wniesione wcześniej przez pozostałych wspólników (wspólnika) mają większą wartość niż nominalna wartość objętych przez tych wspólników (wspólnika) udziałów/akcji, zaś nominalna wartość objętych przez wnioskodawcę udziałów/akcji odzwierciedlać będzie dotychczasowy parytet pomiędzy nominalną wartością udziałów/akcji oraz wartością wkładów wniesionych przez pozostałych wspólników (wspólnika), powstały po stronie wnioskodawcy przychód będzie równy nominalnej wartości objętych udziałów/akcji, bez względu na rynkową wartość wnoszonego przez wnioskodawcę aportu? Czy w sytuacji, o której mowa w pytaniu nr 3, organ podatkowy będzie uprawniony na podstawie art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do oszacowania przychodu w wysokości rynkowej wartości przedmiotu aportu, pomimo iż cena emisyjna obejmowanych udziałów/akcji równa będzie rynkowej wartości wnoszonego aportu? Jeżeli uznane zostałoby, iż organ podatkowy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 ma prawo do oszacowania powstałego po stronie wnioskodawcy przychodu, czy uzasadnioną przyczyną, w rozumieniu art. 19 ww. ustawy, dla której wartość nominalna objętych udziałów/akcji jest niższa od rynkowej wartości wnoszonego przez wnioskodawcę przedmiotu wkładu, będzie konieczność zachowania dotychczasowego parytetu pomiędzy nominalną wartością obejmowanych udziałów/akcji przez wcześniejszych wspólników (wspólnika) oraz wartością wniesionych przez nich wkładów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-855/11/NG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy składając swój szósty wniosek WZM-1 w 2011 r. Wnioskodawca powinien złożyć go z nr 1., czy z nr 6. i w związku z tym, jaka kwota limitu będzie obowiązywała małżonków, przy założeniu, że wniosek będzie dotyczył inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-775/11-4/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji, gdy w wyniku wniesienia aportem ZCP do Spółki, w Spółce powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 ustawy o CIT, na podstawie art. 16g ust. 10 i ust. 10a ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2011r. w związku z art. 16b ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT, Spółka będzie uprawniona do ustalenia wartości początkowej praw ochronnych do zarejestrowanych znaków towarowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa lub ZCP wnoszonego do Spółki dla celów amortyzacji według ich wartości rynkowej? Czy Spółka będzie uprawniona do amortyzacji podatkowej otrzymanych w wyniku aportu ZCP praw ochronnych do zarejestrowanych znaków towarowych od miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi wprowadzenie tych praw do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki, na podstawie art. 16h ust. 1 pkt 1 w związku z art. 16d ust 2 ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-659/11-2/PK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W związku z opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka zwraca się z wnioskiem o potwierdzenie, iż w związku z realizacją postanowień Umowy Cash -poolingu, mając na uwadze, iż Spółka jako Uczestnik, będzie otrzymywała odsetki z tytułu posiadania dodatniego bilansu na swoim rachunku i będzie płacić odsetki w przypadku ujemnego salda na swoim rachunku, nie będzie ona wykonywała czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-1050/11-6/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowania sprzedaży nieruchomości;

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1095/11-4/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zakres prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług cateringowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-1067/11/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Z jaką stawką podatku Spółka powinna wystawiać faktury sprzedaży dla zleceniodawcy za usługi szkoleniowe, w tym wykłady, które świadczone są w ramach realizacji projektów A, B i C?2. Czy w związku ze zmianą przepisów od 1 stycznia 2011 r. świadczone przez Spółkę usługi szkoleniowe w ramach projektów A, B i C, mogą korzystać ze zwolnienia od podatku w oparciu o zapis art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku od towarów i usług, jako usługi ściśle związane z usługami zwolnionymi od podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-977/11/EB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Usługi przetwarzania danych nie będą korzystały po 1 stycznia 2011r. ze zwolnienia z podatku VAT, z uwagi na fakt niewypełnienia dyspozycji przepisów będących podstawą tego zwolnienia. W konsekwencji usługi te będą opodatkowane według stawki podstawowej w wysokości 23%.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1353/11-2/IGo wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy deputaty węglowe realizowane w formie ekwiwalentu pieniężnego należnego za cały rok, wypłacanego/postawionego do dyspozycji zgodnie z regulaminem i protokołem obowiązującymi w Spółce, w całości w kwietniu, można zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie kiedy zostaną wypłacone/postawione do dyspozycji? (pytanie oznaczone we wniosku nr 11)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-895/11/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu usługi cateringowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-921/11-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

36| 37| 38| 39| 40|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY