Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    skutki podatkowe otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wsparcia pomostowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-810/11/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Reasumując, należy stwierdzić, iż w przedstawionym zdarzeniu przyszłym do ustalenia kosztów uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zastosowanie znajdzie art. 22 ust. 1e pkt 2 lit. b ww. ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-777/11-3/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w razie likwidacji S.K.A. oraz związanego z nią podziału majątku S.K.A. pomiędzy wspólników, otrzymane przez Wnioskodawcę, jako akcjonariusza S.K.A. składniki majątku likwidowanej Spółki, obejmujące tak środki pieniężne, jak i niepieniężne w toku likwidacji składniki majątku o charakterze niepieniężnym, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-1053/11-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy w przypadku objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółkach (spółce z o.o. z siedzibą na terenie Polski, spółce cypryjskiej oraz spółce z siedzibą na terenie innego kraju należącego do Unii Europejskiej) w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów w spółce z o.o. mającej siedzibę na terytorium Polski, o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów w Spółkach, przychodem z tego tytułu będzie wyłącznie wartość nominalna objętych udziałów w Spółkach, w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, także wówczas gdy ich wartość nominalna będzie znacznie niższa niż wartość rynkowa wnoszonych aportem udziałów?2. Czy w przypadku objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w ww. Spółkach w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów w spółce z o.o. mającej siedzibę na terytorium Polski, o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów w Spółkach organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej będzie mógł zastosować art. 19 ust. 1 zdanie drugie w zw. z art. 19 ust. 3 i 4 ww. ustawy określić przychód Wnioskodawcy w innej wysokości niż wartość nominalna udziałów w Spółkach?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-424/11-2/AKr wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1.Czy w przypadku objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce Cypryjskiej w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów w spółce mającej siedzibę na Cyprze (tj. gdy przedmiotem aportu będą Cypryjskie Udziały), o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów w Spółce Cypryjskiej, przychodem z tego tytułu będzie wyłącznie wartość nominalna objętych udziałów, w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 9 powyższej ustawy, także wówczas gdy ich wartość nominalna będzie niższa niż wartość rynkowa Cypryjskich udziałów?2.Czy w przypadku objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce Cypryjskiej w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów w spółce mającej siedzibę na Cyprze (tj. gdy przedmiotem aportu będą Cypryjskie Udziały), o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów w Spółce Cypryjskiej, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej będzie mógł zastosować art. 19 ust. 1 zdanie drugie w zw. z art. 19 ust. 3 i 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i określić przychód Wnioskodawcy w innej wysokości niż wartość nominalna udziałów w Spółkach?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-424/11-5/AKr wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-528/11-2/BA wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W jakim momencie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wstępne opłaty leasingowe dotyczące zakupu samochodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-762/11/ESZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Przychód z tytułu umorzenia (wykupu) akcji lub innych tytułów uczestnictwa przez Fundusz SIF SICAV z siedzibą w Luksemburgu będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) Konwencji, o ile na gruncie prawa luksemburskiego przychód taki jest zrównany z wpływami z akcji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-773/11-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie obowiązywania przepisów podatkowych przy przyjęciu przez podatnika roku podatkowego innego niż rok kalendarzowy, a także w zakresie ustalenia wartości otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego zespołu składników majątkowych oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia tych składników majątkowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-626/11-4/PK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może uznać pierwszą ratę leasingową, opłatę administracyjną wstępną opłatę leasingową za jednorazowy koszt podatkowy w dacie poniesienia kosztu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-256/11-4/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Umowy pożyczek nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, jeżeli pieniądze będące przedmiotem pożyczki w chwili ich zawarcia będą znajdowały się za granicą oraz czynność zostanie dokonana poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W powyższej sytuacji nie będzie miało znaczenia, gdzie nabywca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę. W odniesieniu do powyższej sytuacji nie będzie miał zastosowania art. 2 pkt 4 powyższej ustawy, bowiem umowy pożyczek w ogóle nie będą objęte zakresem ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Umowy pożyczek będą podlegały podatkowi od czynności cywilnoprawnych, jeżeli w chwili ich zawarcia jej przedmiot, tj. pieniądze będą znajdowały się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i wówczas nie ma znaczenia, gdzie umowa zostanie zawarta i gdzie będą miały miejsce zamieszkania (siedzibę) strony umowy. Umowy pożyczek będą podlegały podatkowi od czynności cywilnoprawnych, także jeśli pieniądze będące przedmiotem pożyczki w chwili jej zawarcia będą znajdowały się za granicą oraz nabywca - pożyczkobiorca będzie miał miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a czynność zostanie dokonana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast, jeżeli ww. umowy pożyczek będą objęte zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, powyższe czynności zostaną wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-318/11-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobrania podatku dochodowego u źródła od wynagrodzenia wypłacanego na rzecz podmiotu austriackiego z tytułu pośrednictwa w udzieleniu przez banki bądź bezpośredniego udzielenia gwarancji bankowej zabezpieczającej spłatę kredytów zaciągniętych przez Wnioskodawcę ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-341/10/11-7/S/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zakup palet używanych i uszkodzonych od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej można dokumentować dowodami wewnętrznymi?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-1031/11-3/AA wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Otrzymanie przez Spółkę Przedsiębiorstwa w toku likwidacji Spółki Zależnej, nie zostało wymienione w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-263/11-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wobec zmiany ustawy z dnia 06.07.1982 r. o księgach wieczystych i hipotece, oraz w związku z likwidacją podziału hipotek na hipotekę zwykłą i kaucyjną w przypadku zaciągnięcia kredytu z oprocentowaniem zmiennym (WIBOR + 2,5%) p.a., Spółka powinna uiścić podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 19,00 zł od ustanowienia hipoteki zabezpieczającej zarówno wierzytelność istniejącą (kredyt), jak i wierzytelność przyszłą o wysokości nieustalonej (odsetki)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-357/11-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w stanie prawnym obowiązującym od 01.01.2011 r., Spółka obowiązana jest do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wypłacanych dywidend na rzecz zagranicznych funduszy inwestycyjnych lub zagranicznych funduszy emerytalnych, w przypadku nie dopełnienia przez te fundusze, na dzień dokonana wypłaty dywidendy, obowiązków - warunkujących zwolnienie podmiotowe, o których mowa w przepisie odpowiednio art. 6 ust. 1 pkt 10a lub art. 6 ust. 1 pkt 11a oraz art. 26 ust. 1g ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-257/11-3/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Spółka postępuje prawidłowo składając, jako podatnik, bez wezwania organu podatkowego, deklaracje podatkowe oraz obliczając i wpłacając akcyzę, w związku z czynnością wyprowadzenia ze składu podatkowego, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, wyrobów akcyzowych stanowiących własność Spółki, a zatem w okolicznościach kiedy Spółkę uznaje się za podatnika podatku akcyzowego w świetle ustawy o podatku akcyzowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-191a/11/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Spółka postępuje prawidłowo nie składając deklaracji podatkowej oraz nie obliczając i nie wpłacając akcyzy, w związku z czynnością wyprowadzenia ze składu podatkowego, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, wyrobów akcyzowych niebędacych własnością Spółki, a stanowiących własność podmiotów trzecich, w sytuacji kiedy podmioty trzecie posiadają zezwolenie wyprowadzenia, a zatem są uznawane za podatnika podatku akcyzowego w świetle ustawy o podatku akcyzowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-191c/11/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Opodatkowanie akcyzą całych liści tytoniu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-1068/11-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Z uwagi na fakt, iż Wnioskodawca świadczy pomoc prawną na zlecenie sądu jako radca prawny wykonujący zawód w spółce, podatnikiem podatku do towarów i usług zobowiązanym do wystawienia faktury VAT jest spółka.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-238/10/11-9/S/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

39| 40| 41| 42| 43|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY