2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Podatek od towarów i usług w zakresie świadczenia usługi.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-464/11-4/BA wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy koszt publikacji przekazywanych jako forma reklamy, reprezentacji oraz przekazywanych publikacji na rzecz bibliotek, zgodnie z właściwą ustawą, zaprzyjaźnionym instytucjom kultury (muzea, domy kultury, szkoły) oraz przekazania egzemplarzy autorskich, a także przekazania publikacji w celach informacyjnych na rzecz własnych pracowników jako egzemplarze robocze jest kosztem uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1168/11/JD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy przedstawiony sposób kalkulacji hipotetycznej wartości netto znaków towarowych stanowiących przedmiot użytkowania jest prawidłowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-897/11/PC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, iż w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego i w odniesieniu do Ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym w 2010 roku, którą Spółka będzie zobowiązana stosować w pierwszym roku podatkowym, w sytuacji, gdy w wyniku wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Spółki, w Spółce powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 Ustawy o CIT, na podstawie art. 16g ust. 10 i ust. 10a w związku z art. 16b ust. 1 pkt 6 Ustawy o CIT będzie ona uprawniona do ustalenia wartości początkowej praw ochronnych do zarejestrowanych znaków towarowych, które nie były wykazane w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wspólnika (uwzględniając znaki towarowe nabyte w ramach przedsiębiorstwa przez Spółkę Dzieloną, które zostały ujęte w kalkulacji wartości firmy), a wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa wnoszonej do Spółki dla celów amortyzacji podatkowej według ich wartości rynkowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-788/11/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego i w odniesieniu do Ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym w 2010 roku, którą Spółka będzie zobowiązana stosować w pierwszym roku podatkowym Spółka będzie uprawniona do amortyzacji podatkowej wniesionych do niej w ramach aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa praw ochronnych do zarejestrowanych znaków towarowych od miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi wprowadzenie tych praw do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki na podstawie art. 16h ust 1 pkt 1 w związku z art. 16d ust. 2 Ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-789/11/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, iż w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego w przypadku potwierdzenia, że przedmiotowa umowa stanowi umowę leasingu operacyjnego w rozumieniu przepisów prawa podatkowego, jeżeli wysokość opłaty końcowej za wykup przedmiotu umowy będzie wyższa od hipotetycznej wartości netto przedmiotu umowy, to zgodnie z art. 17c pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przychodem Spółki ze sprzedaży znaków towarowych będzie ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie sprzedaży. Tym samym do określania przychodu ze sprzedaży nie znajdzie zastosowania art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W konsekwencji nie będzie podstaw do oszacowania dochodu na podstawie art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-898/11/PC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją wniosku pt. ,,Inscenizacje historyczne (...)".
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-1038/11-2/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy w związku ze zbyciem lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość przed upływem pięciu lat od końca roku, w którym nastąpiło jego nabycie, ze względu na zameldowanie w nim na pobyt stały w okresie od 05 lutego 1997r. do 08 sierpnia 2001r. będzie miało zastosowanie zwolnienia od podatku dochodowego od przychodu z odpłatnego zbycia tego lokalu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-783/11/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy należy wyksięgować z podatkowej księgi przychodów i rozchodów tę część kosztów, która stanowi równowartość dopłat (dotacji netto) do ulgowych przewozów pasażerskich otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego, biorąc pod uwagę fakt wydatkowanie otrzymywanych kwot na cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-98/11-2/ASZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy kwota polis ubezpieczeniowych zakupionych dla pracowników ważnych na okres trwania podróży służbowej może korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej jako inny wydatek, określony przez pracodawcę odpowiednio do uzasadnionych potrzeb?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-636/11/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy po stronie udziałowców krajowych osób fizycznych obejmujących udziały w Nowej spółce, do której zostanie wydzielona zorganizowana część przedsiębiorstwa ze Spółki E. sp. z o.o. bez obniżania kapitału zapasowego (kapitał zakładowy w Nowej spółce zostanie podwyższony ze środków zgromadzonych na kapitele zapasowych spółki dzielonej pochodzącym z niepodzielnych zysków lat wcześniejszych) powstanie dochód (przychód) zgodnie z art. 24 ust. 5 pkt 4 tub zgodnie z art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (zwana dalej ustawą o PIT)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-769/11/CJS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy wniesienie przez Zainteresowaną do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci akcji spowoduje po stronie Wnioskodawczyni jako osoby fizycznej przychód podatkowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-415/09/11-S/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Przedmiot transakcji będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o VAT, tym samym aport powinien być wyłączony z opodatkowania VAT.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1025/11-4/JL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w przypadku sprzedaży udziałów (akcji) Spółki nieruchomościowej, Spółka holdingowa będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości wartości nominalnej wydanych udziałowcom (akcjonariuszom) Spółki nieruchomościowej udziałów (akcji) Spółki holdingowej odpowiadającej wartości rynkowej udziałów (akcji) Spółki nieruchomościowej wycenionej na dzień wniesienia ich do Spółki holdingowej w drodze wkładu niepieniężnego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-619/11-4/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia podatkowego dochodu w części wydatkowanej na rzecz członków Grupy w formie nieodpłatnego przekazania środków produkcji na podstawie art. 17 ust 1 pkt 49 ustawy z 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54 poz. 654 ze zm.)
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-108/11-4/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-335a/11/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1) Czy wielokrotne wydanie jednej osobie prezentów o małej wartości tj. takich których cena nabycia nie przekracza 10 zł netto nie podlega opodatkowaniu VAT?2) Czy wydanie próbek produktów leczniczych zgodnie z wymogami przepisów prawa farmaceutycznego spełnia warunki do uznania za wydanie próbki w rozumieniu art. 7 ust. 3 i 7 ustawy VAT i nie podlega opodatkowaniu VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-925/11-2/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Opodatkowanie sprzedaży prawa własności prawa użytkowania wieczystego. Użytkowanie ustanowione w roku 1998.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-942/11-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych ze sprzedażą opakowań
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-792/11/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy spółka jako podatnik w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych powinna dokonać jakichkolwiek rozliczeń w ramach tego podatku w związku z przeprowadzeniem umorzenia udziałów bez wynagrodzenia w trybie art. 199 § 3 ustawy Kodeks spółek handlowych przy jednoczesnym obniżeniu kapitału zakładowego i przekazaniu całej kwoty obniżonego kapitału na utworzony fundusz celowy - fundusz z umorzenia udziałów własnych bez wynagrodzenia lub fundusz rezerwowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-562/11-2/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 51| 52| 53| 54| 55| | dalej |