Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    w zakresie opodatkowania sprzedaży działek

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-989/11/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Stawka podatku VAT na konferencje edukacyjne

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1442/11/KW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy aport sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami wybudowanej będzie zwolniony od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 a ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-333/11-4/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Zwolnienie od podatku VAT dostawy nieruchomości zabudowanej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-910/11/KW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    ,,Czy wydatek udokumentowany sporządzonym przez wnioskodawcę zastępczym dowodem księgowym o nazwie ,,dowód przyjęcia skupu" należy uznać za prawidłowo udokumentowany w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym jest on kosztem bezpośrednim w rozumieniu ustawy, tj. stanowi koszt uzyskania przychodu w okresie rozliczeniowym, w którym nastąpiła sprzedaż towaru udokumentowanego ww. dowodem skupu? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/?Czy w sytuacjach, kiedy wnioskodawca nie jest w stanie pozyskać danych kontrahenta, strona sprzedająca może być oznaczana na ,,dowodzie przyjęcia skupu" jako ,,klient detaliczny" lub ,,detal", a wydatek udokumentowany takim ,,dowodem przyjęcia skupu" należy uznać za prawidłowo udokumentowany w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym jest on kosztem bezpośrednim w rozumieniu ustawy, tj. stanowi koszt uzyskania przychodu w okresie rozliczeniowym, w którym nastąpiła sprzedaż towaru udokumentowanego ww. dowodem skupu? /pytanie oznaczone we wniosku nr 2/"

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-696/11/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zainteresowanemu będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków w związanych z realizacją projektu interpretacji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-436/11-2/ALN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Czy słusznie Spółka traktuje za próbki towaru przekazywane w opisany powyżej sposób butelki wina w celach degustacji oraz promocji? Zdaniem Spółki, pytanie ma istotne znaczenie, w związku ze zmianą z dniem 1 kwietnia 2011 r. brzmienia art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów usług, z którego usunięto zapis na cele inne niż związane z prowadzonym przez niego przedsiębiorstwem.2. Czy w sytuacji, jeżeli Spółka błędnie interpretuje brzmienie art. 7 ust. 7 w zakresie dotyczącym jej towarów, na gruncie obowiązujących przed dniem 1 kwietnia 2011 r. przepisów, a w szczególności brzmieniem art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, w związku z podejmowanymi działaniami o charakterze promocyjnym, w wyniku, których dochodziło do nieodpłatnego przekazywania towarów, na cele związane wyłącznie z prowadzoną działalnością gospodarczą, powstały konsekwencje podatkowe w podatku od towarów i usług (w szczególności czy zasadne było naliczanie podatku VAT od przekazywanych towarów)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-975/11-2/EN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    w sytuacji, gdy wypłacana premia pieniężna jest wynagrodzeniem za realizowanie obrotów w danym okresie rozliczeniowym stanowi ona odpłatne świadczenie usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT i powinna być dokumentowana fakturą VAT wystawianą przez beneficjenta premii oraz czy ww. premia stanowi rabat obniżający wartość dokonanych dostaw w danym okresie czasu zgodnie z art. 29 ust. 4 ustawy o VAT i powinna być dokumentowana wystawianymi przez Wnioskodawcę fakturami korygującymi

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-950/11/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy stosownie do postanowień umowy z Maltą o unikaniu podwójnego opodatkowania, podatkiem należnym (zapłaconym) będzie podatek potrącony przez maltański podmiot w momencie wypłaty dywidendy, na który podatnik otrzyma potwierdzenie z maltańskiego systemu podatkowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-736/11/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wystawione przez Producenta faktury korygujące VAT zmieniające stawkę podatku VAT z 22% na 23% są zasadne w świetle obowiązujących przepisów podatku od towarów i usług (faktury korygujące dotyczą usługi S. na 12 miesięcy uregulowanej przez Wnioskodawcę po 1 stycznia 2011r.)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-881/11/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Pomniejszenie obrotów ze sprzedaży o kwoty udzielanych bonifikat oraz sposób ich dokumentacji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/443-54/11-2/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy majątek pozostający w Spółce dzielonej, jak i majątek przenoszony na nowo powstałą Spółkę stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?Czy na skutek podziału Spółki przez wydzielenie po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-743/11/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Do określenia marży przy sprzedaży książek używanych nie może Wnioskodawca stosować rozwiązania przewidzianego w art. 120 ust. 5 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-976/11/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w sytuacji, w której Wnioskodawca obejmuje udziały / akcje w spółce kapitałowej z siedzibą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej lub na terenie UE w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w wysokości wartości nominalnej obejmowanych udziałów / akcji?2. Czy w sytuacji, o której mowa w pytaniu nr 1 organ podatkowy będzie uprawniony na podstawie art. 14 ustawy o z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) do oszacowania przychodu w wysokości rynkowej wartości przedmiotu wkładu niepieniężnego w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-259/11-5/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    opodatkowanie świadczenia pieniężnego otrzymanego przez Wynajmującego w wyniku stwierdzenia szkody całkowitej przedmiotu najmu, w sytuacji gdy odszkodowanie nie pokrywa całości opłat wynikających z opłat czynszowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-878/11-4/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy umowa sprzedaży udziału w nieruchomości nie podlegająca opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-294/11/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku potrącania przez Spółkę kar umownych z wynagrodzenia za prawa autorskie za podstawę obliczenia kwoty zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (z zastosowaniem stawki tego podatku przewidzianej w art. 12 ust. 2 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania) Spółka powinna przyjąć kwotę netto Wynagrodzenia za prawa autorskie wykazaną na fakturze VAT wystawionej przez "S." pomniejszoną o kwotę podlegających potrąceniu kar umownych, czy też podatek ten powinien być pobrany od kwoty netto Wynagrodzenia za prawa autorskie wykazanej na fakturze VAT wystawionej przez "S." (nie pomniejszanej o kwotę podlegających potrąceniu kar umownych)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD4/033/066/RMU/10/PK-74 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    zaklasyfikowanie towarów jako złom oraz rozliczenie podatku VAT z tytułu dostawy złomu przez nabywcę towaru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-579/11-9/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Brak obowiązku posiadania przez Wnioskodawcy statusu podatnika podatku VAT z tytułu wykonywania przez nią czynności z zakresu pomocy prawnej z urzędu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-769/11-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-843/11-4/NS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

58| 59| 60| 61| 62|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY