Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatku na zakup projektu budowlanego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-571/11/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów dotyczących wydatków ponoszonych na nabycie składników majątku wykorzystywanych przy wykonywaniu działalności statutowej oraz przychodu podatkowego z tytułu wykonywania działalności statutowej polegającej na świadczeniu swoim członkom odpłatnych usług finansowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-227/11-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy przychód (w tym przypadku równoznaczny z dochodem) Spółdzielni z tytułu nieodpłatnego korzystania z pomieszczeń i z adresu siedziby Spółdzielni stanowi dochód uzyskany z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, który zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podlega zwolnieniu od podatku dochodowego, w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-77/11-3/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy umowa przejęcia długów/cesji wierzytelności stanowić będzie w przypadku Spółki tytuł do objęcia podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/436-101/11-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w stanie faktycznym po stronie wspólników Spółki - Wnioskodawcy powstanie dochód do opodatkowania, a w konsekwencji czy z tytułu przeniesienia siedziby ww. Spółki za granicę - na terytorium innego państwa i wynikającej stąd likwidacji Spółki w Polsce, Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób fizycznych w sytuacji gdy likwidacja Spółki w Polsce nie będzie skutkować podziałem majątku Spółki między jej wspólników, jako że majątek ten stanie się majątkiem Spółki z siedzibą za granicą (w Szwajcarii lub Luksemburgu)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-573/11/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    miejsce świadczenia usług wynajmu powierzchni wystawienniczej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-722/11-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jaką stawką podatku należy opodatkować usługi sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 37.00 odprowadzanie i czyszczenie ścieków?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-698a/11/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    ,,Czy sprzedaż gruntu rolnego, na który została wydana decyzja o warunkach zabudowy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT wg stawki 23%, a Spółdzielnia jako nabywca ma prawo do obniżenia podatku należnego?"

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-596/11/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Brak możliwości odliczenia podatku związanego z realizacją projektu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-849/11/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-531/11/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawczyni postąpi prawidłowo, jeżeli nie zaliczy do przychodu dotacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego, stanowiącej dopłatę do przewozów pasażerskich i nie odprowadzi z tego tytułu podatku dochodowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-57/11-2/ASZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy diety i inne należności wypłacone pracownikowi zatrudnionemu na stanowisku kierowcy przez Wnioskodawcę prowadzącego działalność zakresie usług transportowych są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT-4)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-701/11-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy rozmowy telefoniczne wykonywane przez pracowników ze służbowych telefonów komórkowych i wyłącznie w celach służbowych winny stanowić przychód dla tych pracowników?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-528/11/ŚS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Przychód z odpłatnego zbycia składnika majątku wykorzystywanego w działalności gospodarczej (a więc również, ze sprzedaży używanego przy prowadzeniu działalności gospodarczej samochodu, będącego wcześniej przedmiotem leasingu operacyjnego), nie wprowadzonego do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i trwałych, stanowi przychód z działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-534/11-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wprowadzając w roku 2010 powyżej opisaną nieruchomość prawidłowym jest określenie wartości początkowej środka trwałego jako sumy dwóch elementów składowych dla części zajętej na potrzeby działalności gospodarczej, nabytej w roku 1980 i przebudowywanej w okresie od 1980 roku do roku 2010 - art. 22g ust. 1 pkt 9 oraz art. 22f ust. 4, tj. ustalenie wartości początkowej wg cen rynkowych, w proporcji do powierzchni zajmowanej na cele działalności gospodarczej oraz dla części wybudowanej w roku 2010 (dobudówki) - art. 22g ust. 1 pkt 2- tj. wg kosztu wytworzenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-795/11-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1.Czy na gruncie przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r. nr 74, poz. 397 ze zm.) Spółka powinna rozpoznawać przedmiotowe koszty jako koszty uzyskania przychodów analogicznie jak dla potrzeb rachunkowych tj. rozliczać podatkowo koszty w czasie stosownie do okresu trwania umów kredytowych?2.W jaki sposób Spółka powinna dla celów podatku dochodowego od osób prawnych rozpoznać koszty faktycznie poniesione, na które uprzednio została utworzona rezerwa?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-490/11-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Skoro Podatnik jako wystawca noty osiąga przychód podatkowy w momencie uznania noty przez swojego dostawcę, sam otrzymując takie noty jako dostawca może je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie uznania/potrącenia z zapłaty. Wyłączenie w art. 16 ust. 1 pkt. 22 z kosztów uzyskania przychodów kar umownych i odszkodowań z tytułu: wad dostarczonych towarów, wykonanych robót i usług, zwłoki w dostarczeniu towaru wolnego od wad, zwłoki w usunięciu wad towarów albo wykonanych robót i usług dotyczą zdarzeń gospodarczych spowodowanych wadliwością towarów lub robót i usług zawinionych przez podatnika, co nie znajduje odzwierciedlenia w zaistniałym stanie faktycznym, gdyż kara jest ,,przerzucana" na sprawcę czynu poprzez wystawienie przez podatnika noty obciążeniowej dla swojego dostawcy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-491/11-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych nabycia udziałów własnych w celu ich umorzenia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-162/11-3/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może skorygować koszty o kwotę cła, na podstawie decyzji Naczelnika Urzędu Celnego, pod datą wystawienia decyzji, czy też należy korygować koszty roku, w którym powstał dług celny?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-79/11-2/KJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    W przedstawionym we wniosku zdarzeniu przyszłym nie dojdzie jednak do spłaty wierzytelności Wnioskodawcy, a do cesji przedmiotowej wierzytelności na rzecz Spółki Kapitałowej za wynagrodzeniem. Inaczej mówiąc, Wnioskodawca przeniesie własność wierzytelności własnej z tytułu spłaty jako dłużnik solidarny zobowiązań Spółki Powiązanej, w zamian za co otrzyma wynagrodzenie ustalone w oparciu o wartość rynkową tej wierzytelności. Nie dojdzie zatem do zwrotu na rzecz Wnioskodawcy wartości świadczeń wykonanych przez niego z tytułu udzielonego Spółce Powiązanej poręczenia, tj. do zwrotu poniesionych przez Wnioskodawcę (poręczyciela) wydatków, a więc do spłaty na rzecz Wnioskodawcy wierzytelności z tego tytułu. Zgodnie z przedstawionym zdarzeniem przyszłym, nastąpi bowiem zbycie prawa majątkowego, w postaci przedmiotowej wierzytelności i otrzymanie przez Wnioskodawcę wynagrodzenia z tego tytułu. W konsekwencji, oceniając skutki podatkowe sprzedaży przedmiotowej wierzytelności własnej, należy stwierdzić, że na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Wnioskodawca osiągnie przychód podatkowy z odpłatnego zbycia tego prawa majątkowych odpowiadający cenie określonej w umowie, o ile cena bez uzasadnionej przyczyny nie będzie odbiegać znacznie od wartości rynkowej tej wierzytelności.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-412/11-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

76| 77| 78| 79| 80|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY