2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
prawo do odliczenia w całości lub części bądź zwrotu podatku naliczonego zapłaconego w związku z zakupami dokonanymi przy realizacji projektu - wyznaczenie i analiza uwarunkowań rozwoju
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-1239/12/JP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy w przypadku opisanym w niniejszym wniosku całość środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu, przeznaczonych na nabycie do majątku wspólnego działki z posadowionym na niej domem jednorodzinnym oraz remont tego domu korzystać będzie ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-910/12/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Należy stwierdzić, iż sprzedaż udziałów w nieruchomościach nie będzie stanowiło źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nastąpi po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło ich nabycie, a zatem nie będzie skutkować obowiązkiem uiszczenia podatku dochodowego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4160-60/12-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Przychód uzyskany przez Pana z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym do niego gruntem korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 126 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-885/12-6/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
obowiązki płatnika
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3/033/33/OBQ/12/PK-404 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
Jakie, na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych, będą skutki uzyskania przez Wnioskodawcę wierzytelności w ramach majątku pochodzącego z likwidacji s.k.a. w szczególności:A. Czy wierzytelności wobec dłużników s.k.a. uzyskane przez Wnioskodawcę w ramach majątku pochodzącego z jej likwidacji należy rozpatrywać na gruncie art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: updof), a zatem jako środki pieniężne nie podlegające opodatkowaniu?B. Czy też, wierzytelności te należy kwalifikować zgodnie z art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b) updof jako ,,składniki majątku" uzyskane w związku z likwidacją spółki niebędącej osobą prawną? A jeśli odpowiedź na to pytanie byłaby twierdząca, to czy fakt spłaty takiej wierzytelności przez dłużnika (pierwotnie dłużnika likwidowanej s.k.a ) np. poprzez faktyczną zapłatę, bądź też poprzez potrącenie dokonany w okresie do 6 lat licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja s.k.a. podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-1015/12/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
W sytuacji gdy środki uzyskane z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego Wnioskodawczyni przeznaczy na własne cele mieszkaniowe, których katalog zawiera przepis art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dochód uzyskany z jego zbycia zwolniony będzie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-996/12-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Ustalając dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w odniesieniu do umów ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, w przypadku których wszelkie wpłaty i wypłaty dokonywane są w walutach obcych Wnioskodawca powinien przeliczyć wartość wypłacanych świadczeń wyrażoną w walucie obcej na złote polskie według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu (stawiania kwot do wypłaty), a następnie tak uzyskaną kwotę pomniejszyć o wartość wpłaconych składek według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu (wpłacenia składki).
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-930/12-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej w postaci składników prowadzonej działalności gospodarczej (zespołu składników materialnych i niematerialnych), z wyłączeniem nieruchomości, należy uznać za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j Dz. U. Nr 54, poz. 654 ze zm.) i czy w wyniku wniesienia do spółki komandytowej powyższego wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa po stronie Wnioskodawcy nie wystąpi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-324/12-4/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
W jakim terminie powstanie u Wnioskodawcy przychód podatkowy z tytułu sprzedaży Nieruchomości przez Spółkę?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-660/12-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Kiedy powstaje przychód w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z wystawieniem faktury korygującej zmieniającej kwotę wynagrodzenia z tytułu dostawy paliwa gazowego w sytuacji, gdy przedmiotowe rozliczenie jest rezultatem otrzymania danych rzeczywistych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-302/12-4/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Dot. możliwości zakwalifikowania wszystkich przychodów uzyskiwanych przez akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej za pośrednictwem tej spółki do źródła przychodów, jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza oraz momentu i sposobu opodatkowania dochodów uzyskanych przez akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej będącej wspólnikiem spółki jawnej, w związku z umorzeniem spółce jawnej zobowiązania powstałego w wyniku rozliczenia opcji walutowych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-1103/12/ŚS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Jaki jest prawidłowy sposób wyliczenia podatkowych różnic kursowych w przypadku należności i zobowiązań w euro w obecnym stanie prawnym (zmiana przepisów od dnia 1 stycznia 2012 r.)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-1073/12/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej w podatku dochodowym od osób fizycznych
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3/033/14/MCA/09/PK-113 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
skoro nabycie Nieruchomości będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność będzie korzystała z wyłączenia na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-524/12-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Opodatkowanie dostawy gruntu zabudowanego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1091/12/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy opisane transakcje zbycia praw wieczystego użytkowania gruntów wraz z posadowionymi na nich Budynkami będą opodatkowane podatkiem VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-997/12-2/AO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
,,Jeżeli koszty aranżacji powinny być rozliczane w czasie, to czy w momencie wcześniejszej spłaty pożyczki do Spółki Matki, pozostała (nierozliczona), część poniesionych kosztów może zostać jednorazowo zaliczona w koszty uzyskania przychodu? /pytanie oznaczone we wniosku nr 2/
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1448/12/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
prawa do odliczenia podatku przy nabyciu towarów i usług związanych z czynnościami opodatkowanymi oraz niepodlegajacymi opodatkowaniu
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-953/12-3/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od poniesionych nakładów w związku z realizacją projektu, ponieważ wydatki ponoszone w ramach realizacji projektu nie będą miały związku z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-1012/12-3/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
wstercz | 10| 11| 12| 13| 14| | dalej |