2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
skutki podatkowe związane z opłaceniem dodatkowej składki ubezpieczeniowej dla delegowanych ratowników i wynikających z tego tytułu obowiązków płatnika
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3/033/127/KDJ/11/PK-1382 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
Czy spłata pieniężna na rzecz małżonki stanowi koszt uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-263/12/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Jeśli Firma Wnioskodawcy nie miałaby prawa do odliczenia podatku naliczonego z takiej faktury VAT RR, to czy ma prawo uznać taki nieodliczony podatek VAT, zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 43 lit. a) tiret drugi ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, za koszt uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-153/12-4/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
należy stwierdzić, iż umowa cash-poolingu jako nie wymieniona w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym wszystkie czynności dokonywane w ramach Umowy, nie będą podlegały opodatkowaniu ww. podatkiem Opodatkowaniu tym podatkiem będą podlegały natomiast czynności cywilnoprawnej, o ile przybiorą postać którejkolwiek z czynności wymienionej w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Wówczas zastosowanie może znaleźć art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-126/12-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-176/12-5/TR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy opłaty za użytkowanie lokalu oraz za media ponoszone przez najemcę i wpłacane na konto wynajmującego związane z przedmiotem najmu nie stanowią składnika przychodu z tytułu najmu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-320/12/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1. Czy opłaty za usunięcie i przechowywanie pojazdu, pobierane przez Powiat na podstawie art. 130a ust. 5c ustawy Prawo o ruchu drogowym, podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?2. Czy koszty obciążające właściciela w przypadku, jeżeli odstąpiono od usunięcia pojazdu w sytuacji, jeżeli przed wydaniem dyspozycji usunięcia pojazdu lub w trakcie usuwania ustaną przyczyny jego usunięcia pobierane przez Powiat, na podstawie art. 130a ust. 2a ustawy Prawo o ruchu drogowym, podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?3. Czy sprzedaż pojazdów, nabytych przez Powiat na podstawie orzeczenia Sądu cywilnego o orzeczeniu przepadku rzeczy, w trybie przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-193/12-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-224/12-4/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia lub wzięcia w leasing pojazdu o przeznaczeniu specjalnym (bankowóz) oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa służącego do jego napędu
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-285/12/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy pieniądze uzyskane w wyniku sprzedaży otrzymanego w spadku mieszkania i przeznaczone na remont mieszkania spółdzielczego, (którego Wnioskodawca jest współwłaścicielem wraz z małżonką), mogą korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych w pełnej kwocie na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/415-2/12/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1. W jaki sposób Wnioskodawca powinien opodatkować nagrody wydawane w konkursach, w których udział biorą tylko pracownicy Wnioskodawcy? 2. W jaki sposób Wnioskodawca powinien opodatkować nagrody wydawane w konkursach, w których uczestniczyć będą zarówno pracownicy jak i Współpracownicy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-180/12-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. W którym momencie Wnioskodawca uzyskuje prawo do ulgi meldunkowej: czy po roku od zameldowania pomimo, że zameldowanie nastąpiło w trakcie budowy, czy po roku od odbioru budynku i zamieszkania ?2. Czy ulga ta dotyczy całej nieruchomości, to jest zarówno gruntu jak i budynku ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-160/12-2/TS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Opodatkowanie dochodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-203/12-2/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
w zakresie :kwalifikacji przychodu akcjonariusza z podstawowej działalności gospodarczej SKA do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej i możliwości opodatkowania 19% podatkiem liniowy
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-228/12-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Otrzymana przez Wnioskodawczynię rekompensata stanowi dla Niej przychód podlegający opodatkowaniu, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy. Podkreślić bowiem należy, iż na gruncie przedmiotowej sprawy po stronie Wnioskodawcy nastąpiło konkretne przysporzenie majątkowe. W opisanej sytuacji podmiot wypłacający Wnioskodawczyni kwotę pieniężną jest zobowiązany do sporządzenia oraz przekazania Wnioskodawczyni, oraz urzędowi skarbowemu właściwemu dla poszkodowanej, informacji PIT-8C.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-197/12-2/JK3 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Należy stwierdzić, że uzyskiwane przez Wnioskodawcę dochody z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru będą podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 umowy, tj. na Cyprze i w Polsce. Jednocześnie w Polsce należy uniknąć podwójnego opodatkowania, stosując określoną w art. 24 ust. 1 pkt a) umowy w zw. z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tzw. metodę wyłączenia z progresją. Oznacza to, że dochód Wnioskodawcy uzyskany na Cyprze z tytułu pełnienia funkcji dyrektora wypłacany w formie wynagrodzenia jest zwolniony z opodatkowania w Polsce, przy czym jeżeli Wnioskodawca uzyskałby inne dochody w danym roku podatkowym podlegające opodatkowaniu w Polsce, dochód uzyskany na Cyprze powinien zostać uwzględniony dla potrzeb obliczenia stopy procentowej podatku od pozostałego dochodu Wnioskodawcy podlegającego opodatkowaniu w Polsce.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-312/12-5/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Opodatkowanie dostawy i nabycia złomu złota i srebra.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-374/12/TS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym dyskontowanie całości uzyskanej pomocy publicznej (tj. faktycznie otrzymanego zwolnienia w PDOP na podstawie trzech zezwoleń łącznie) powinno odbywać się najpierw na dzień uzyskania Zezwolenia nr 1, a po wyczerpaniu przysługującego w ramach Zezwolenia nr 1 limitu pomocy, na dzień wydania Zezwolenia nr 2 i finalnie, po wyczerpaniu limitu pomocy przysługującego w ramach Zezwolenia nr 2, na dzień uzyskania Zezwolenia nr 3? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2, zdarzenie przyszłe)
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-228/12/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Jeżeli wszystkie warunki, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w celu zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów z tytułu przeniesienia praw autorskich, zostały spełnione - to wówczas możliwe było zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów w stosunku do przychodów osiąganych przez Wnioskodawcę z tytułu wykonywanych prac o charakterze twórczym. A Wnioskodawcy przysługuje prawo do prawidłowego, samodzielnego wykazania kosztów uzyskania przychodu w rocznej deklaracji PIT - 37.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-281/12-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy przychód uzyskany z odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę akcji SKA będzie traktowany jako zysk z tytułu przeniesienia własności majątku, przewidziany w przepisie art. 13 ust. 4 Umowy z Cyprem, w związku z czym nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-149/12-5/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 127| 128| 129| 130| 131| | dalej |