2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy od wypłaconych odsetek od poręczenia majątkowego wnioskodawca prawidłowo pobrał 20% zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-358/12/CJS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1.Czy do wynagrodzenia otrzymywanego przez Wnioskodawcę od Spółki Cypryjskiej w zamian za wykonywanie obowiązków związanych z pełnieniem w tej spółce opisanych funkcji dyrektora zwykłego (ang. director), dyrektora alternatywnego (ang. alternate director), dyrektora zarządzającego (ang. managing director) lub dyrektora wykonawczego (ang. executive director), będzie miał zastosowanie art. 16 umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku (sporządzonej w Warszawie dnia 4 czerwca 1992 r., Dz. U. z dnia 8 grudnia 1993 r., nr 117, poz. 523) i czy w konsekwencji, na podstawie art. 24 tej umowy wynagrodzenie to będzie w Polsce zwolnione od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych niezależnie od sposobu uregulowania opodatkowania przedmiotowego wynagrodzenia na Cyprze? 2.Czy do wynagrodzenia otrzymywanego przez Wnioskodawcę od Spółki Cypryjskiej w zamian za wykonywanie obowiązków związanych z pełnieniem w tej spółce funkcji dyrektora zwykłego (ang. director), dyrektora alternatywnego (ang. alternate director), dyrektora zarządzającego (ang. managing director) lub dyrektora wykonawczego (ang. executive director), będzie miał zastosowanie artykuł 25a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. - o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity, Dz. U. z 2010 roku, Nr 51, poz. 307)? 3.Czy wynagrodzenie uzyskane z tytułu pełnienia w Spółce Cypryjskiej funkcji dyrektora zwykłego (ang. director), dyrektora alternatywnego (ang. alternate director), dyrektora zarządzającego (ang. managing director) lub dyrektora wykonawczego (ang. executive director) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-349/12-2/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Kto wystąpi w charakterze podatnika podatku od towarów i usług w związku z otrzymanym odszkodowaniem za działkę należącą do Skarbu Państwa?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-238/12-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy dostawa nieruchomości obejmującej budynek z wydzielonymi lokalami mieszkalnymi wraz z usytuowanymi w podziemiu miejscami parkingowymi korzysta ze zwolnienia od podatku z możliwością opodatkowania stawką VAT w wysokości 8%
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-168/12/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Opodatkowanie usług weterynaryjnych polegających na kastracji lub sterylizacji zwierząt domowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-161/12/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Opodatkowanie dostawy prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności posadowionych na nim nieruchomości.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-167/12/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy w świetle znowelizowanej ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. Nr 54 poz. 535 ze zm.), usługi szkoleniowe: warsztaty psychoedukacyjne wykonywane na rzecz Miasta w ramach projektu finansowanego w 100% ze środków UE w ramach EFS, podlegają zwolnieniu z podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług § 13 ust. 1 pkt 20?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-276/12-2/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupów dokonywanych przy realizacji projektu p.n.: ,,...".
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-219/12/UH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dotyczących działalności opodatkowanej w 100% oraz z faktur dotyczących działalności opodatkowanej i zwolnionej, w sytuacji gdy nie jest możliwe wyodrębnienie kwot przypisanych do poszczególnych rodzajów działalności, prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dotyczących działalności niepodlegającej opodatkowaniu i opodatkowanej w 100% oraz z faktur dotyczących działalności opodatkowanej, zwolnionej i działalności w ogóle niepodlegającej opodatkowaniu a nie jest możliwe wyodrębnienie kwot przypisanych do poszczególnych rodzajów działalności.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-196/12/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy Ochotnicza Straż Pożarna będzie mogła skorzystać z odliczeń podatku VAT w związku z realizacją projektu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-343/12-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Gmina jako partner nie ma prawa do doliczenia podatku naliczonego w związku z wdrożeniem systemu informacyjnego
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-354/12/JP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntu nie będzie stanowić zorganizowanej części przedsiębiorstwa i Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem tego prawa
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-499/12-3/BH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1) Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej?2) Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na kupno sprzedawanego mieszkania są kosztem uzyskania przychodu oraz czy kosztem tym jest wartość spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oszacowana przez Urząd Skarbowy dla potrzeb określenia prawidłowej wysokości podatku od czynności cywilnoprawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-185/11-3/12-S/ASZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
1. Czy przychód podatkowy w wysokości 1/5 otrzymanej zaliczki na wynagrodzenie powstanie na koniec pierwszego okresu rozliczeniowego, tj. w listopadzie 2012 roku? 2. Czy na koniec kolejnych okresów rozliczeniowych, tj. 30 listopada 2013, 2014, 2015 i 2016 roku powstawać będzie przychód podatkowy również w wysokości 1/5 należnego wynagrodzenia? 3. Czy przychód podatkowy powstanie w dacie wystawienia faktury, tj. w grudniu 2011 roku?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-288/12-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
skutki podatkowe wniesienia nieruchomości jako wkładu niepieniężnego do spółki osobowej (spółki komandytowej)
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD9/033/334/SEW/2011/PK-1645 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
1. Czy Zainteresowany ma prawo do odliczenia VAT naliczonego z tytułu importu narzędzi i zapłaconego do urzędu celnego, w sytuacji gdy odprawy celnej dokonuje on działający we własnym imieniu i na własną rzecz (lub tzw. przedstawiciel bezpośredni) a podatek VAT z tytułu importu wpłacany jest do urzędu celnego, zgodnie z art. 33 ustawy o VAT? 2. Czy Zainteresowany ma prawo do odliczenia VAT należnego z tytułu importu narzędzi, w sytuacji gdy odprawy celnej dokonuje on działający we własnym imieniu i na własną rzecz (lub tzw. przedstawiciel bezpośredni) a podatek VAT z tytułu importu rozliczany jest w deklaracji podatkowej, zgodnie z art. 33a ustawy o VAT? 3. Czy Zainteresowany ma prawo do odliczenia VAT naliczonego z tytułu importu narzędzi i zapłaconego do urzędu celnego, w sytuacji gdy odprawy celnej dokonuje przedstawiciel pośredni, działający w imieniu własnym, lecz na rzecz Spółki a podatek VAT z tytułu importu wpłacany jest do urzędu celnego, zgodnie z art. 33 ustawy o VAT? 4. Czy Zainteresowany ma prawo do odliczenia VAT należnego z tytułu importu narzędzi, w sytuacji gdy odprawy celnej dokonuje przedstawiciel pośredni, działający w imieniu własnym, lecz na rzecz Spółki, a podatek VAT z tytułu importu rozliczany jest w deklaracji podatkowej, zgodnie z art. 33a ustawy o VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-71/12-6/BA wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
1) Czy z tytułu otrzymanego dofinansowania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do wycieczki, pracowników obciążać będzie podatek dochodowy, jeżeli nie jest możliwe określenie wartości świadczenia przypadającego konkretnemu pracownikowi?2) Czy należy rozliczyć (i w jaki sposób) podatek dochodowy od osób fizycznych za pracowników z tytułu zamówienia karnetów na basen, jeżeli nie jest możliwe określenie wartości świadczenia przypadającego konkretnemu pracownikowi?3) Czy przychody z pkt 1 i 2 należy zsumować, przy obliczeniu limitu 380 zł, jako kwoty wolnej od podatku (w przypadku odpowiedzi pozytywnej na pkt 1 i 2)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-187/12-4/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Należy stwierdzić, iż w przypadku otrzymania dywidendy od spółki kapitałowej mającej siedzibę na Cyprze, Wnioskodawca, przy obliczaniu podatku od dywidendy podlegającego zapłacie na terytorium Polski może pomniejszyć podatek obliczony o wartość podatku jaki może być nałożony przez państwo cypryjskie, tj. 10% wartości dywidendy, niezależnie od tego, czy właściwe cypryjskie organy podatkowe faktycznie pobiorą ten podatek.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-401/12-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
W jaki sposób należy ustalić dochód z tytułu umorzenia udziałów otrzymanych przez wnioskodawczynię w drodze darowizny w przypadku, gdy umorzenie udziałów nastąpi w drodze umorzenia przymusowego lub umorzenia automatycznego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-363/12/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Przymusowe i automatyczne umorzenie udziałów otrzymanych w drodze darowizny.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-370/12/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
wstercz | 128| 129| 130| 131| 132| | dalej |