2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Brak obowiązku uwzględniania przy wyliczaniu proporcji (art. 90 ust. 3 ustawy) odsetek od udzielonych pożyczek oraz kwot otrzymywanych z tytułu udzielonych zabezpieczeń hipotecznych i poręczeń.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-60/12-4/JN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy w przedstawionej sytuacji, od faktur dokumentujących zakup ww. elementów przysługuje Spółce prawo do odliczenia podatku naliczonego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-148/12-3/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
1. opodatkowanie operacji na instrumentach finansowych (zwolnienieod podatku)2. podstawa opodatkowania operacji na instrumentach finansowych.3. obliczenie podstawy opodatkowania w przypadku operacji na instrumentach finansowych4. moment powstania obowiązku w przypadku operacji naintrumentach finansowych.5. rozliczenie podatku naliczonego związanego w całości lub w części z czynnościami polegającymi na handlu instrumentami finansowymi.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-98b/12/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu związanego z czynnościami opodatkowanymi, zwolnionymi od podatku VAT i niepodlegającymi wg proporcji (ustalonej wobec wskazanej przez Wnioskodawcę metodologii -powierzchni).
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-88/12/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Prawo do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-326/12/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-114/12-4/JN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją ww. projektu w części dotyczącej promocji terenów inwestycyjnych Wnioskodawcy. Wnioskodawca nie będzie miał prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych promocją terenu inwestycyjnego, którego właścicielem jest Skarb Państwa będących w użytkowaniu wieczystym H.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-93/12/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy przychód (odszkodowanie za przewlekłość sądu) podlega opodatkowaniu na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-97/12-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, zbycie przedsiębiorstwa - wypełniającego wymogi art. 551 Kodeksu cywilnego - na rzecz odrębnego podmiotu, będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-131/12-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Transakcja, której przedmiotem jest zbycie wierzytelności Spółki na rzecz Spółki Dominującej, nie stanowi dostawy towarów ani odpłatnego świadczenia usługi w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług. Pozostaje ona zatem poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-131/12-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wartość nieruchomości przekazanej w umowie dożywocia określona w akcie notarialnym stanowi koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży ww. nieruchomości podlegającej opodatkowaniu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-111/12-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę pozostanie poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-119/12-2/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Stowarzyszenie nieprowadzące działalności gospodarczej może wystawić sponsorowi rachunek, zgodny z umową sponsoringową? Czy przychód pozyskany poprzez umowę sponsoringu i wykorzystany na cele statutowe Stowarzyszenia związane z kulturą fizyczną i sportem jest przychodem wolnym od podatku?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-21/12/JD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Interpretacja ogólna sygnatura: PL/LS/833/40/SIA/12/122 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki akcyjnej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/436-7/12-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy Stowarzyszenie nieprowadzące działalności gospodarczej może wystawić sponsorowi rachunek, zgodny z umową sponsoringową? Czy przychód pozyskany poprzez umowę sponsoringu i wykorzystany na cele statutowe Stowarzyszenia związane z kulturą fizyczną i sportem jest przychodem wolnym od podatku?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-21/12/JD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Po przemieszczeniu wyrobów węglowych do miejsca ich odbioru - przeznaczenia, podmiot dokonujący importu, potwierdza odbiór tych wyrobów na dokumencie dostawy, dołączonym do przemieszczanych wyrobów i dołącza go do drugiego egzemplarza dokumentu dostawy. Przy czym w sytuacji, gdy przedmiotem importu są wyroby węglowe przeznaczone w określonej ilości dla poszczególnych zakładów Wnioskodawcy, to dla każdego z tych miejsc przeznaczenia /dla określonej partii wyrobów / winien być wystawiony odrębny dokument dostawy. Z chwilą dopuszczenia przez organ celny importowanych wyrobów węglowych do obrotu na terytorium kraju, Wnioskodawca ma prawo rozporządzania tymi wyrobami na terytorium kraju. Wobec powyższego dalsza organizacja transportu na terytorium kraju z wykorzystaniem zarówno transportu kolejowego, samochodowego oraz organizacja prac rozładunkowych i załadunkowych służą jedynie przemieszczeniu tych wyrobów do odrębnych zakładów Wnioskodawcy celem ich zużycia w procesie mineralogicznym. Tym przemieszczeniom nie towarzyszą zdarzenia, które podlegałyby opodatkowaniu podatkiem akcyzowym. Zatem dla poszczególnych etapów przewozu wyrobów węglowych na terytorium kraju, brak podstaw prawnych aby wystawiać dokumenty dostawy, o których mowa w art. 31a ust. 3 pkt 3 ustawy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/443A-27/12-2/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Wnioskodawca zużywający wyroby węglowy o kodzie CN 2701 na cele opałowe służące wytworzeniu energii cieplnej, a następnie dostarczanej podmiotom, o których mowa w art. 31a ust. 2 pkt 3 ustawy, od dnia 2 stycznia 2012 r. nie korzysta ze zwolnienia od akcyzy, na podstawie ww. podstawy prawnej. Referencje:
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/443A-47/12-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy zgodnie z art. 31a ust. 2 Spółka powinna być zwolniona od akcyzy na zakup wyrobów węglowych które zostaną zużyte do ogrzania kąpieli galwanicznych, w których zachodzą procesy elektrolityczne?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP3/443-48/12-3/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Opodatkowanie dostawy nieruchomości.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-132/12/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
wstercz | 151| 152| 153| 154| 155| | dalej |