Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca powinien jako płatnik pobrać i płacić na rachunek właściwego urzędu skarbowego podatek dochodowy z tytułu umorzenia Udziałów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-271/12-4/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy dokonanie przez Wnioskodawcę darowizny Aktywów na rzecz Funduszu nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu (lub dochodu) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-325/12-2/AO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Podstawa opodatkowania czynności wniesienia aportem znaków towarowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-1071b/12/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy otrzymanie:- środków pieniężnych lub- innych składników majątku SKw ramach:- rozwiązania albo- likwidacji SKnie będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (pdof)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-825/12-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Jeżeli przedmiotem aportu do spółki kapitałowej w zamian za jej udziały będzie istotnie zorganizowana część przedsiębiorstwa rozumiana jako część aktywów i pasywów spółki kapitałowej, która z organizacyjnego punktu widzenia stanowi jednostkę gospodarczą zdolną do niezależnej, samodzielnej działalności, to czynność opisana we wniosku będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie powołanego wyżej art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W konsekwencji podwyższenie kapitału zakładowego Spółki będzie stanowić zmianę umowy spółki niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c) w związku z art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-498/12-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy fakt prowadzenia działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem VAT przed nabyciem części nieruchomości w drodze spadku po mężu pozostaje bez wpływu na traktowanie przejściowych przychodów z dzierżawy w dalszym ciągu jako najem prywatny niepodlegający opodatkowaniu podatkiem VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-380/12-2/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku ze sprzedażą używanego samochodu osobowego stanowiącego środek trwały oraz prawa do ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego od dnia 1 stycznia 2014r.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-861/12/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy czynsz z tytułu najmu zapłacony przez Spółkę za okres do rozwiązania umowy najmu stanowi koszt uzyskania przychodu Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-786/10/12-S1/AI wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dostawy nieruchomości

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-770/12-4/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Świadczone przez Wnioskodawcę jako organ prowadzący w rozumieniu przepisów o systemie oświaty, usługi w zakresie przygotowania do egzaminu maturalnego słuchaczy innych podmiotów działających w ramach systemu oświaty, będą podlegały zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy. Wnioskodawca będąc czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT, winien dokumentować świadczenie ww. usług edukacyjnych fakturami VAT zawierającymi dane wymienione w § 5 rozporządzenia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-873/11-5/12/S/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy koszt podatku od czynności cywilnoprawnych Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1069/12/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku nabyć towarów i usług, które zostałyby nabyte dokładnie w takiej samej wielkości (ilości i wartości) gdyby Spółka nie świadczyła usług zwolnionych od podatku VAT oraz ustalenie, czy miarodajne dla podatnika będzie przyjęcie klucza podziału podatku naliczonego, według czasu poświęconego przez pracowników.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-783/12-2/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości w części odpowiadający udziałowi, który został nabyty umową darowizny w dniu 08.09.2006 r. nie będzie stanowił źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu, z uwagi na upływ 5-letniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy. Natomiast przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości w części odpowiadający udziałowi nabytemu w 2007 r. będzie podlegał opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-816/12-5/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji przedstawionej w punkcie 3 powyżej Spółka powinna rozpoznać koszt uzyskania przychodu na gruncie art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w dacie zapłaty opłaty zastępczej na rachunek Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-290/12-6/GG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Czy na skutek przejęcia spółek wypłacających dywidendy przez spółki zależne od wnioskodawcy (Spółki X Sp. z o.o.) nastąpi utrata zwolnienia z podatku dochodowego od otrzymanej dywidendy przez wnioskodawcę, a tym samym czy wystąpi konieczność zapłaty podatku wraz z odsetkami? 2. Jeżeli wypłata dywidendy dokonana będzie przez przejmującą spółkę zależną od wnioskodawcy na skutek przejęcia zobowiązań w tym zakresie od spółki przejmowanej to czy wnioskodawca ma prawo do zwolnienia z zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od dywidend pod warunkiem zachowania dwuletniego okresu posiadania udziałów liczonego od daty objęcia udziałów w spółce przejmowanej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/423-37/12/MZa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż emerytura z Finlandii uzyskana przez Wnioskodawcę podlega opodatkowaniu, na zasadach określonych w art. 17 ust. 2 Konwencji polsko-fińskiej, tj. w Finlandii i w Polsce. Jednocześnie w Polsce przy obliczeniu podatku należy zastosować określoną w art. 21 ust. 2 lit. a) Konwencji, w związku z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tzw. metodę wyłączenia z progresją.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-672/12-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy finansowanie przez Gminę kosztów szkoleń, kosztów uczestnictwa w seminariach, konferencjach, warsztatach, imprezach kulturalnych, edukacyjnych i innych, a także finansowanie innych dodatkowych świadczeń, np.: korzystanie z samochodu służbowego, telefonu komórkowego, stanowi dla radnych nieodpłatne świadczenia podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-855/12/AA wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku korzystania z samochodu osobowego dzierżawionego na podstawie długoterminowej umowy dzierżawy (w załączeniu) korzystający ma obowiązek prowadzenia ewidencji , o której mowa w przepisie art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-623/12-4/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W zakresie uznania informacji podsumowującej za deklarację oraz składania jej korekt

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-739/12-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy Spółka dzielona jest uprawniona i zobowiązana do wykazania w przychodach i kosztach podatkowych przychodów i kosztów (bezpośrednie i pośrednie) związanych z wydzieloną zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa dotyczących okresu od początku roku podatkowego Spółki dzielonej do dnia podziału?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-583/12-5/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

25| 26| 27| 28| 29|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY