Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy podatnik ma prawo odliczyć od VAT-u należnego od sprzedaży niezwiązanej z dofinansowanym projektem PO KL podatek naliczony związany z zakupem towarów i usług służących realizacji projektu PO KL finansowanego ze ,,środków europejskich" i ,,dotacji celowej z budżetu krajowego"?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-704/12-4/RG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie ma możliwości obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu, ponieważ wydatki poniesione w ramach realizacji projektu nie mają związku z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług oraz Wnioskodawca nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-821/12-4/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    nabycie przedmiotowej nieruchomości nastąpiło w 2004 r., co oznacza, iż pięcioletni termin, określony zgodnie z treścią art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy upłynął z końcem 2009 r. A zatem przedmiotowa sprzedaż nie skutkuje powstaniem przychodu, a co za tym idzie zapłatą podatku dochodowego od osób fizycznych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1355/12-4/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka przy ustaleniu wynagrodzenia dla twórców powinna uwzględnić 50% koszty uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-985/12/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Organ podatkowy zgadza się z Wnioskodawca, że przychód podatkowy z tytułu kary umownej powstanie w momencie faktycznego otrzymania należności z tego tytułu (dokonania kompensaty) a nie w momencie wystawienia noty obciążeniowej jednak za prawidłowe nie można uznać stanowiska Spółki, że uzasadnieniem dla takiego stanowiska jest przepis art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Kara umowna, którą Wnioskodawca obciążył kontrahenta z powodu nienależytego wykonania zobowiązania, stanowi przychód w momencie dokonania rozliczenia w formie kompensaty, na podstawie art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako przychód związany z działalnością gospodarczą w myśl art. 12 ust. 3 ustawy o pdop.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-631/12-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przekazanie zorganizowanej części przedsiębiorstwa ,,R.O." na rzecz przedsiębiorstwa małżonki spowoduje powstanie po Pana stronie przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-929a/12/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Zakres możliwości zastosowania do dochodu uzyskanego z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce cypryjskiej art. 25a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-797/12-6/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy obniżenie stawek amortyzacyjnych, o którym mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, może zostać dokonane do dowolnej wysokości (np. nawet do stawki w wysokości 0,01% rocznie), także w sytuacji, gdy nie ma związku tak stosowanych stawek amortyzacyjnych dla celów podatkowych z faktycznym okresem ekonomicznej użyteczności środków trwałych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-273/12-4/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w przypadku opisanego zdarzenia przyszłego u Wnioskodawcy powstanie przychód równy wynagrodzeniu otrzymanemu za przejęcie długu i jednocześnie powstanie koszt bezpośrednio związany z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych równy wartości przejmowanego długu wedle wartości wymagającej zapłaty z dnia przejęcia? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 2/

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1058/12/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1. Czy w odniesieniu do wydatków służących jednocześnie czynnościom opodatkowanym VAT oraz zadaniom publicznym nie stanowiącym działalności gospodarczej na gruncie uVAT (wydatków mieszanych), Gmina ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 uVAT?2. Czy występujące po stronie Gminy zdarzenia spoza zakresu VAT (czynności niepodlegające opodatkowaniu VAT, nie objęte zakresem działalności gospodarczej w rozumieniu uVAT) Gmina powinna uwzględniać w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 uVAT?3. Czy w celu określenia kwoty podatku naliczonego podlegającej odliczeniu tytułem wydatków mieszanych, poza proporcją sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 uVAT, Gmina, jest dodatkowo/równolegle zobowiązana do zastosowania również jakiejkolwiek innej, wstępnej lub późniejszej, alokacji podatku naliczonego (klucza podziału, współczynnika, proporcji, etc.), a jeśli tak, to w jaki sposób Gmina powinna ją wyliczyć i zastosować?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-786/12-3/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Prawo do odzyskania podatku naliczonego związanego z realizacją projektu, dofinansowanego ze środków UE, dotyczącego remontu kościoła i terenu przykościelnego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-1067/12/KT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    prawo do pełnego odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących raty leasingu operacyjnego dotyczące samochodów osobowych przeznaczonych do wynajmu przez cały okres trwania umów leasingu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-874/12/RSz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie ma możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP4/443-600/12-4/ALN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy w odniesieniu do projektu pn. ,,..." opisanego w punkcie 68 beneficjentowi, czyli Powiatowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją w/w projektu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-833/12-2/MH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy w przypadku wystąpienia agio w związku z wniesieniem udziałów, wartość agio powinna stanowić przychód Wnioskodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-926/12/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Zakres skutków podatkowych związanych z odpłatnym zbyciem nieruchomości w ramach umowy dożywocia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-776/12-4/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku umorzenia udziałów nabytych w drodze darowizny, uzyskany przychód z tytułu wypłaconego wynagrodzenia może zostać pomniejszony o koszt w wysokości rynkowej wartości umarzanych udziałów z dnia darowizny, na podstawie art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-622/12-2/AKr wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy cała otrzymana kwota czynszu, wynikająca z umowy zawartej ze spółką cywilną, stanowi dla Wnioskodawczyni przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-499/12-5/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy dochód Spółki osiągnięty ze sprzedaży komponentów korzystać będzie ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych z tytułu prowadzenia przez nią działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie stosownego zezwolenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1062/12/SD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    w zakresie :- obowiązku pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych na terytorium Polski od wynagrodzenia uiszczanego na rzecz firmy indyjskiej z tytułu usługi oddelegowania pracowników tej firmy w myśl art. 21 ust. 1 pkt 2a) updop,- miejsca uzyskania przychodów przez firmę indyjską związanych z usługą oddelegowania pracowników

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1064/12/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

24| 25| 26| 27| 28|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY