Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. Czy wobec opisanego stanu faktycznego Spółka może żądać od Wspólnoty mieszkaniowej jako jej członek pierwotnych (kserokopii) faktur VAT otrzymywanych przez Wspólnotę na media - woda, wywóz nieczystości i na ich podstawie odliczyć VAT w części przypadającej na te 7 lokali, za które jest obciążana notą?Czy może żądać od Wspólnoty obciążania jej fakturami VAT z właściwymi dla danej usługi stawkami VAT, (chociaż lokale te wykorzystywane są na cele mieszkaniowe) a Spółka jest ich właścicielem do czasu podpisania ostatecznych aktów notarialnych przez przyszłych właścicieli? 2. Czy Spółka wystawiając fakturę VAT ze stawką 23% jako refakturowanie kosztów z not księgowych otrzymywanych od Wspólnoty mieszkaniowej na poszczególne lokale przyszłych właścicieli postępuje prawidłowo? Czy powinna obciążać przyszłych właścicieli lokali (którzy wykorzystują te lokale na cele mieszkaniowe) innym dokumentem księgowym np. notą księgową i traktować jako zwrot kosztów (Spółka nie dolicza żadnych dodatkowych kosztów do kwot z otrzymanych not księgowych od Wspólnoty mieszkaniowej), czy może powinna wystawić faktury VAT ze stawką zwolnioną?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-755/12-4/Awa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu sfinansowanego ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-852/12-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    skutki podatkowe likwidacji spółki komandytowo - akcyjnej dla akcjonariusza tej spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-1027/12/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w razie likwidacji Spółki komandytowo-akcyjnej oraz związanego z nią podziału majątku tej Spółki pomiędzy wspólników, otrzymane przez Wnioskodawcę jako akcjonariusza Spółki, składniki majątku likwidowanej Spółki, obejmujące tak środki pieniężne jak i niespieniężnione w toku likwidacji składniki majątku o charakterze niepieniężnym, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-830/12-4/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy uzyskane przychody z tytułu podnajmu części lokalu będą stanowiły przychody z prowadzonej działalności gospodarczej, czy też należy je kwalifikować jako odrębne źródło przychodów jakim jest najem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-516/12-4/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dywidendy wypłaconej przez spółkę czeską osobie mającej miejsce zamieszkania w Polsce.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1186/12/MZa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym nadwyżka wartości rynkowej wnoszonych Praw majątkowych nad wartością nominalną obejmowanych udziałów Spółki (tzw. agio) stanowić będzie dla wnioskodawcy przychód podatkowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1188/12/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zbywane przez Wnioskodawcę składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP4/443-631/12-2/OS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy po dokonaniu połączenia Spółki ze Spółką Zależną odsetki od Pożyczki, których ciężar będzie ponosić Spółka będą stanowić jej koszt uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-633/12-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z przystąpieniem przez Spółkę do Umowy cash poolingu opisanej w stanie faktycznym Spółka jest zobowiązana do sporządzania dokumentacji cen transferowych zgodnie z art. 9a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. z 2011 r. Dz. U. Nr 74, poz. 397 z późn.zm., dalej: updop)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-300/12-2/GG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego po upływie 5 lat licząc od końca roku podatkowego w którym nastąpiło nabycie w drodze darowizny

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1271/12/ŁCz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:

    Interpretacja ogólna sygnatura: PT3/033/10/423/AEW/12/PT-618 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Czy podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych w przypadku zmiany umowy SKA stanowić będzie wartość, o którą, w związku z wniesieniem przez akcjonariusza wkładu niepieniężnego, zostanie podwyższony kapitał zakładowy SKA?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/436-144/12-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Czy Spółka jest uprawniona do czasowego obniżenia stawek amortyzacji środków trwałych do dowolnej wysokości w danym roku podatkowym lub latach podatkowych począwszy od miesiąca, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji bądź począwszy od pierwszego miesiąca roku podatkowego?2. Czy Spółka po dokonaniu obniżenia stawek amortyzacyjnych w danym roku podatkowym lub kilku latach podatkowych będzie uprawniona do podwyższenia tych stawek do wysokości wynikającej z Wykazu stawek amortyzacji z początkiem roku podatkowego, w którym zrezygnuje z niższych stawek amortyzacyjnych?3. Czy Spółka po dokonaniu w danym roku lub latach podatkowych obniżenia stawek amortyzacyjnych będzie uprawniona do podwyższenia tych stawek w kolejnym roku lub latach podatkowych do wysokości stawek z Wykazu stawek amortyzacyjnych, podwyższonych o odpowiedni współczynnik zgodnie z art. 16i ust. 2?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-882/12-3/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w odniesieniu do wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów, jak i usług, Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży (dalej również: współczynnik sprzedaży), o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?2. Czy występujące po stronie Gminy zdarzenia spoza zakresu VAT (C-D) Gmina powinna uwzględniać w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?3. Czy w celu określenia powyższej kwoty podatku naliczonego podlegającej częściowemu odliczeniu, poza proporcją sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina w odniesieniu do wydatków mieszanych, jest dodatkowo/równolegle zobowiązana do zastosowania również jakiejkolwiek innej, wstępnej lub późniejszej, alokacji podatku naliczonego (klucza podziału, współczynnika, proporcji, etc.), a jeśli tak, to w jaki sposób Gmina powinna ją wyliczyć i zastosować?4. Czy z tytułu wykorzystania wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów, jak i usług, w pewnej części także do zdarzeń (C-D), Gmina jest zobowiązana do naliczania podatku należnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-801/12-3/AI wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Zwolnienia od podatku usług szkoleniowych świadczonych w ramach projektu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-1097b/12/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w odniesieniu do wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów jak i usług, Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?2. Czy występujące po stronie Gminy zdarzenia (C-D), Gmina powinna traktować jako pozostające poza zakresem ustawy o VAT i tym samym nie uwzględniać ich w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?3. Czy w celu określenia powyższej kwoty podatku naliczonego podlegającej częściowemu odliczeniu, poza proporcją sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina w odniesieniu do wydatków mieszanych, jest dodatkowo/równolegle zobowiązana do zastosowania również jakiejkolwiek innej, wstępnej lub późniejszej, alokacji podatku naliczonego (klucza podziału, współczynnika, proporcji, etc.), a jeśli tak, to w jaki sposób Gmina powinna ją wyliczyć i zastosować?4. Czy z tytułu wykorzystania wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów, jak i usług, w pewnej części także do zdarzeń (C-D), Gmina jest zobowiązana do naliczania podatku należnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-887/12-4/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy w odniesieniu do wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów, jak i usług, Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży (dalej również: współczynnik sprzedaży), o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?2. Czy w celu określenia powyższej kwoty podatku naliczonego podlegającej częściowemu odliczeniu, poza proporcją sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina w odniesieniu do wydatków mieszanych, jest dodatkowo/równolegle zobowiązana do zastosowania również jakiejkolwiek innej, wstępnej lub późniejszej, alokacji podatku naliczonego (klucza podziału, współczynnika, proporcji, etc.), a jeśli tak, to w jaki sposób Gmina powinna ją wyliczyć i zastosować?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-796/12-3/Awa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy w odniesieniu do wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów jak i usług, Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?2. Czy występujące po stronie Gminy zdarzenia (C-D), Gmina powinna traktować jako pozostające poza zakresem ustawy o VAT i tym samym nie uwzględniać ich w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?3. Czy w celu określenia powyższej kwoty podatku naliczonego podlegającej częściowemu odliczeniu, poza proporcją sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina w odniesieniu do wydatków mieszanych, jest dodatkowo/równolegle zobowiązana do zastosowania również jakiejkolwiek innej, wstępnej lub późniejszej, alokacji podatku naliczonego (klucza podziału, współczynnika, proporcji, etc.), a jeśli tak, to w jaki sposób Gmina powinna ją wyliczyć i zastosować?4. Czy z tytułu wykorzystania wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów, jak i usług, w pewnej części także do zdarzeń (C-D), Gmina jest zobowiązana do naliczania podatku należnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-887/12-2/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Zakres zwolnienia od podatku świadczeń wypłacanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych na rzecz członków rodzin emerytów i rencistów - byłych pracowników.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-862/12-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

22| 23| 24| 25| 26|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY