2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Prawo do korekty podatku należnego na podstawie art. 89a ustawy w związku z nieuregulowanymi wierzytelnościami żony.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1020/12/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Prawo do korekty podatku należnego na podstawie art. 89a ustawy w związku z nieuregulowanymi wierzytelnościami żony.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1020/12/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1. Czy w przypadku przemieszczania wyrobów węglowych sprzedanych przez pośredniczący podmiot węglowy, gdy dokument dostawy wystawiany jest w imieniu ww. podmiotu przez pracownika firmy (zleceniobiorcy) na podstawie imiennego upoważnienia (pełnomocnictwa) i przemieszczania sprzedanych wyrobów węglowych do drugiego pośredniczącego podmiotu węglowego, dokument dostawy może być wystawiony w trzech egzemplarzach? 2. Czy w przypadku przemieszczania wyrobów węglowych, sprzedanych przez pośredniczący podmiot węglowy, gdy dokument dostawy wystawiany jest w imieniu ww. podmiotu przez pracownika firmy (zleceniobiorcy) na podstawie imiennego upoważnienia (pełnomocnictwa) i przemieszczania sprzedanych wyrobów węglowych do drugiego pośredniczącego podmiotu węglowego, to przemieszczenie jest dokonywane bezpośrednio od pośredniczącego podmiotu węglowego, który dokonuje sprzedaży, do nabywającego te wyroby pośredniczącego podmiotu węglowego (w rozumieniu § 2 ust. 6f rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 sierpnia 2010 r. w sprawie dokumentu dostawy, ewidencji wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem od akcyzy ze względu na ich przeznaczenie, warunków i sposobu ich zwrotu oraz środków skażających alkohol etylowy)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-160/12/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy możliwe jest dokonanie odliczenia podatku od towarów i usług od zakupionej platyny w trybie art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-903/12-4/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
możliwość uznania Wspólnotowego Znaku Towarowego za wartość niematerialną i prawną
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-994/12/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy dla ustalenia wartości początkowej środków trwałych właściwa jest metoda, o której mowa w art. 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-1013/12/ZK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszty uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia akcji SKA 2, w tym w celu umorzenia (umorzenia dobrowolnego w rozumieniu 359 § 1 Kodeksu spółek handlowych), które Wnioskodawca obejmie za wkłady pieniężne oraz za wkłady niepieniężne, biorąc pod uwagę, iż wartość nominalna zbywanych akcji SKA 2 będzie równa wartości rynkowej wkładów niepieniężnych oraz wartości wkładów pieniężnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-952/12/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej koszty usług administracyjnej obsługi biura Kancelarii, wynikające z rachunków wystawionych przez żonę jako przedsiębiorcę, czyli przez firmę żony?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-512/12-2/KSU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
W jaki sposób należy ustalić dochód z tytułu umorzenia udziałów otrzymanych przez wnioskodawcę w drodze darowizny w przypadku, gdy umorzenie udziałów nastąpi w drodze umorzenia przymusowego lub umorzenia automatycznego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1166/12/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1. Czy Spółka powinna zaliczyć koszt opłaty za przyłączenie do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej do wartości początkowej (kosztu wytworzenia) wybudowanego Rozdzielczego Punktu Zasilania, czy też będzie mieć prawo zaliczyć koszt opłaty za przyłączenie wybudowanego Rozdzielczego Punktu Zasilania do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej, do kosztów uzyskania przychodów, w momencie jego poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d Ustawy o CIT?2. Czy Spółka powinna zaliczyć koszt opłaty za przyłączenie podstacji trakcyjnej do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej do wartości początkowej podstacji trakcyjnej, czy też będzie mieć prawo zaliczyć koszt opłaty za przyłączenie podstacji trakcyjnej do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej, do kosztów uzyskania przychodów, w momencie jego poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d Ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-706/12-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej poniesionej w związku z zawartą umowa leasingu operacyjnego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-475/12/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
opodatkowanie dywidendy wypłaconej ze spółki komandytowo-akcyjnej
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD9/033/307/SEW/2012/PK-1252 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
W przypadku otwarcia przez Spółkę procesu likwidacji w ostatnim kwartale 2012r., tj. po dacie wydania przedmiotowej interpretacji, za nowo przyjęty rok podatkowy, w sytuacji zmiany roku podatkowego tożsamego z rokiem kalendarzowym, należy przyjąć rok podatkowy trwający od dnia otwarcia ksiąg rachunkowych (czyli otwarcia likwidacji Spółki) do 30 września 2014r. ( o ile zgodnie z art. 12 ust. 2 ustawy o rachunkowości nie nastąpi wcześniejsze zamknięcie ksiąg rachunkowych w związku z zakończeniem procesu likwidacji). Tak przyjęty rok podatkowy spełni warunki art. 8 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-730/12-6/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy do odliczenia przez Spółkę II podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej nabycie Nieruchomości zastosowania nie znajdzie art. 88 ust. 3a pkt 2 Ustawy VAT w związku z art. 6 ust. 1 pkt 1 Ustawy VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-842/12-3/JW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Wniesienie aportu do spółek osobowych jest neutralne podatkowo. Zatem Wnioskodawca wnosząc aport do spółki komandytowo-akcyjnej w postaci niepieniężnej nie osiągnie przychodu i tym samym nie rozpozna kosztu z tytułu odpłatnego zbycia objętych w ten sposób akcji w takiej wysokości, jak akcjonariusz spółki akcyjnej, który uprzednio przychód opodatkował. Nie można więc uznać za prawidłowe stanowiska Wnioskodawcy, zgodnie z którym w przypadku odpłatnego zbycia akcji spółki komandytowo-akcyjnej w celu ich umorzenia lub sprzedaży tych akcji, kosztem będzie wartość nominalna tych akcji z dnia ich objęcia, a więc wartość rynkowa przedmiotu aportu. W przedmiotowej sprawie kosztem uzyskania przychodu będą wyłącznie wydatki historyczne poniesione na nabycie przedmiotowego wkładu niepieniężnego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-872/12-2/BW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości wniesionej przez osobę fizyczną do spółki osobowej
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD9/033/182/SEW/2012/PK-606 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
Czy w związku ze sprzedażą ww. działki gruntu jest Pan zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-776/12/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy w przypadku umorzenia udziałów Spółki nabytych w drodze darowizny uzyskany przychód z tytułu wypłaconego wynagrodzenia może zostać pomniejszony o koszt w wysokości rynkowej wartości umorzonych udziałów z dnia darowizny, na podstawie art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-602/12-4/KSU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
opłata wstępna, określona w zawartej przez Wnioskodawcę umowie leasingowej jest kosztem pośrednim i powinna zostać rozliczona w kosztach uzyskania przychodów jednorazowo w momencie jej poniesienia, w myśl art. 22 ust. 5d w zw. z art. 22 ust. 5c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1097/12-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca przy wyliczaniu kwoty dochodu wolnego od podatku, powinien przyjąć faktyczną wysokość wydatków inwestycyjnych poniesionych od dnia uzyskania Zezwolenia do ostatniego dnia jego obowiązywania, także wówczas, gdy wydatki te przewyższą kwotę minimalnych nakładów inwestycyjnych określonych w Zezwoleniu, tj. kwotę 11.510.000,00 PLN?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-352/12-2/AO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
wstercz | 28| 29| 30| 31| 32| | dalej |