Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy otrzymana kwota grantu stanowi przychód z działalności gospodarczej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-481/12-4/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodów z kapitałów pieniężnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-773/12-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    wniesienie aportu do spółek osobowych jest neutralne podatkowo. Zatem Wnioskodawca wnosząc aport do spółki komandytowo-akcyjnej w postaci niepieniężnej nie osiągnie przychodu i tym samym nie rozpozna kosztu z tytułu odpłatnego zbycia objętych w ten sposób akcji w takiej wysokości, jak akcjonariusz spółki akcyjnej, który uprzednio przychód opodatkował. Nie można więc uznać za prawidłowe stanowiska Wnioskodawcy, zgodnie z którym w przypadku odpłatnego zbycia akcji spółki komandytowo-akcyjnej w celu ich umorzenia lub sprzedaży tych akcji, kosztem będzie wartość nominalna tych akcji z dnia ich objęcia, a więc wartość rynkowa przedmiotu aportu. W przedmiotowej sprawie kosztem uzyskania przychodu będą wyłącznie wydatki historyczne poniesione na nabycie przedmiotowego wkładu niepieniężnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1021/12-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Uregulowania zawarte w art. 30a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczą wyłącznie dochodów (przychodów) opodatkowanych 19% stawką podatku. Zatem dochody osiągnięte z tytułu dywidendy wypłacanej przez spółkę kapitałową z siedzibą w Luksemburgu, zwolnione z opodatkowania w Polsce w świetle postanowień umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania nie będą miały wpływu na wysokość zobowiązania podatkowego w Polsce z uwagi na brak zastosowania progresywnej skali opodatkowania w tym przypadku. W konsekwencji otrzymane dochody z tytułu dywidendy wypłacanej przez spółkę SA jak i SCA z siedzibą w Luksemburgu będą podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 24 pkt 1 lit. a) Konwencji tj. w Polsce są zwolnione z opodatkowania, a w związku z powyższym Wnioskodawca nie będzie również zobowiązany do deklarowania uzyskanego dochodu w zeznaniu podatkowym składanym w Polsce.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-884/12-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sposobu ustalenia dochodu z tytułu umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów nabytych w drodze darowizny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1133/12/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca nie będzie opodatkowany na moment wystąpienia w razie umorzenia przymusowego lub automatycznego 100% Jego akcji, jeśli jako wynagrodzenie za umorzenie akcji otrzyma składniki majątkowe inne niż środki pieniężne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-607/12-4/KR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę Składników stanowiących środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, kosztem uzyskania przychodu jest wartość początkowa Składników? Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę Składników innych niż środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, kosztem uzyskania przychodu jest wartość początkowa Składników?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-597/12-2/PK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie skutków podatkowych po przystąpieniu Spółki do wewnątrzgrupowego programu scentralizowanego zarządzania płynnością finansową

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-813/12-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jak należy rozliczyć korekty faktur VAT, które dotyczyć będą okresu działania spółki przekształcanej (spółka jawna)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-799/12/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Przekazanie przedsiębiorstwa w drodze darowizny na rzecz trzech osób w częściach ułamkowych po 1/3 części dla każdego z nich, niewyodrębnionych w istniejącym przedsiębiorstwie skutkuje tym, iż nabytych przez Wnioskodawcę składników majątku nie można uznać dla celów podatkowych jako przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część. Ponadto wniesienie przez Wnioskodawcę składników materialnych i niematerialnych do spółki komandytowej w myśl art. 21 ust. 1 pkt 50b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie powoduje obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-983/12-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia w drodze wkładu niepieniężnego do innej spółki kapitałowej Składników stanowiących środki trwałe albo wartości niematerialne i prawne? W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia w drodze wkładu niepieniężnego do innej spółki kapitałowej Składników innych niż środki trwałe albo wartości niematerialne i prawne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-602/12-2/PK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż z tytułu uczestnictwa w Strukturze po stronie Wnioskodawcy nie wystąpi obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych. Czynności dokonywane w ramach cash-poolingu nie zostały wymienione w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie wniosku pod kątem art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Z tytułu zawiązywania Depozytów nieprawidłowych po stronie Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek podatkowy, bowiem zgodnie z art. 4 pkt 7) ustawy obowiązek ten ciąży na przechowawcy. Zatem nieuprawnionym jest przez tutejszy Organ rozpatrywanie w niniejszej interpretacji skutków podatkowych powstałych po stronie VFI pod kątem wyłączenia na podstawie art. 1 ust. 4 oraz art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z tym stanowisko Wnioskodawcy w tym zakresie nie podlegało ocenie przez tutejszy Organ.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-464/12-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zakres skutków podatkowych uczestnictwa Spółki w Strukturze.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-466/12-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż czynności dokonywane w ramach usługi zarządzania płynnością finansową nie zostały wymienione w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Wobec tego bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie powyższej czynności pod kątem art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-435/12-2/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czynność przejęcia przez Wnioskodawcę części majątku Spółki tj. 1/3 tego majątku, w wyniku podziału majątku Spółki pomiędzy trzech Wspólników nie zostało wymienione w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-439/12-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu - warunki uprawniające do opodatkowania transakcji 0% stawką podatku, wystawienie dokumentu VAT-22

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-777/12-4/KT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dostawy nieruchomości gruntowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-1000/12/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W zakresie prawa do złożenia korekt deklaracji VAT-7 do deklaracji złożonych pierwotnie przez Urząd oraz prawa do wystawiania i przyjmowania faktur korygujących, not krygujących do faktur wystawionych przez Urząd.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-735/12-2/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających nieprawidłowości dotyczące oznaczenia nabywcy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-735/12-3/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Odliczenie podatku naliczonego przez zakład budżetowy z faktur wystawionych na Gminę.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-1034/12/AT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

30| 31| 32| 33| 34|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY