Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy przepis art. 16 ust. 1 pkt 48) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że Spółka powinna każdorazowo po otrzymaniu kolejnej transzy dotacji zmniejszyć koszt uzyskania przychodów za okres, w którym otrzymała daną transzę dotacji, o odpowiednią część odpisów amortyzacyjnych od ŚT, zaliczonych przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów od momentu rozpoczęcia amortyzacji ŚT do momentu otrzymania danej transzy dotacji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-187/12-2/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy korekty kosztów sfinansowanych z dotacji zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów dokonuje się jednorazowo w miesiącu otrzymania dotacji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-217/12-5/KJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Wnioskodawczynię poszczególnych części nieruchomości (działek), nabytej wspólnie z mężem w 2008 r., kosztem uzyskania przychodu, o jaki będzie Ona mogła pomniejszyć uzyskany przez siebie przychód z odpłatnego zbycia poszczególnych części nieruchomości, będzie wysokość wydatków poniesionych na nabycie tych części nieruchomości, tj. cena sprzedaży przedmiotowej nieruchomości określona w akcie notarialnym z dnia 26 maja 2008 r., proporcjonalnie do powierzchni poszczególnych zbywanych działek, powiększona o ewentualne nakłady poczynione na poszczególne działki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-60/11-7/12-S/KSU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Według jakich kryteriów należy ocenić, do której z dostaw powinien zostać przyporządkowany transport, w szczególności czy decydującą kwestią jest kto zleca transport, czy też kto za niego płaci?2. Czy wobec tego, że Spółka organizuje i zleca transport (informuje przewoźnika o zapotrzebowaniu na usługę transportową), dostawa towarów dokonywana przez nią na rzecz nabywcy, w wyniku której dojdzie do wywozu towarów bezpośrednio z Polski na terytorium innego państwa członkowskiego, stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów z Polski, pomimo, że rozliczenia kosztów transportu dokonuje ostateczny nabywca?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-297/12-2/EWW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza w SKA, obowiązek podatkowy związany z uczestnictwem w SKA powstanie dla Niego w dacie podjęcia przez walne zgromadzenie SKA uchwały o podziale zysku, czy też obowiązek podatkowy powstawał będzie na analogicznych zasadach jak w przypadku komplementariusza SKA, co będzie się wiązać z obowiązkiem opłacania zaliczek na podatek dochodowy w trakcie roku podatkowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-397/12-4/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    ustalenie skutków podatkowych sądowego zniesienia małżeńskiej wspólności majątkowej z datą wsteczną

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3/033/83/KDJ/12/PK-1003 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Przyjmując za Wnioskodawcą, iż przelew wierzytelności przybrał postać umowy sprzedaży, powyższa czynność podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Z uwagi na to, iż czynność sprzedaży wierzytelności nie została objęta zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, w analizowanej sprawie nie znalazło zastosowania wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-313/12-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawczyni poprzez złożenie w trybie art. 81 ustawy Ordynacja podatkowa korekty rocznego zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym 2009, może dokonać od dochodu za rok 2009 odliczenia zgodnie z art. 26b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 1 stycznia 2007 r. odsetek zapłaconych w roku 2009 w proporcji określonej zgodnie z art. 26b ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 1 stycznia 2007 r. oraz równocześnie odliczenia zgodnie z art. 26b ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 1 stycznia 2007 r. odsetek zapłaconych w roku 2007 w proporcji określonej zgodnie z art. 26b ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 1 stycznia 2007 r., które to odsetki nie zostały odliczone przez Nią w roku, w którym dokonała pierwszego odliczenia, natomiast czy po dokonaniu wyżej wymienionych odliczeń od dochodu może również - gdyż spełnia warunki określone w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i przysługuje Jej ulga za pełny rok podatkowy - w zeznaniu za rok 2009 dokonać odliczenia od podatku ulgi na dziecko w kwocie nie większej od kwoty Jej podatku po odliczeniu składki zdrowotnej - maksymalnie 1.112,04 zł?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-419/12-5/JR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy Gmina ma możliwość prawną odliczenia podatku naliczonego dotyczącego realizacji projektu od podatku należnego lub ubieganie się o jego zwrot?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-492/12-5/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Wnioskodawcy nie będzie miał możliwości odzyskania podatku od towarów i usług wynikającego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone w związku z realizacją projektu pt. ,,...", ponieważ nie jest nabywcą towarów i usług związanych z ww. projektem i nie dysponuje fakturami zakupu wystawionymi na Wnioskodawcę.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-549/12-2/KW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do skorzystania z ulgi meldunkowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 oraz czy ulga ta dotyczyć będzie również dochodu ze sprzedaży gruntu, na której budynek został wybudowany?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-617/12-4/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci udziałów posiadanych w zagranicznej spółce kapitałowej do spółki określanej jako verejná obchodná spoločnost' mającej siedzibę na terytorium Republiki Słowackiej (która jest spółką niebędącą osobą prawną jak wynika z opisu zdarzenia przyszłego) jest czynnością prawną neutralną podatkowo na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 50b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-720/12-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci udziałów posiadanych w zagranicznej spółce kapitałowej do spółki określanej jako komanditná spoločnosť mającej siedzibę na terytorium Republiki Słowackiej (która jest spółką niebędącą osobą prawną jak wynika z opisu zdarzenia przyszłego) jest czynnością prawną neutralną podatkowo na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 50b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-686/12-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Kiedy powstaje moment uzyskania przychodu u akcjonariusza w spółce komandytowo akcyjnej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-1181/10/12-S/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w związku z przedstawionym powyżej stanem faktycznym, tj. wniesieniem do Spółki wkładu niepieniężnego o wartości rynkowej wyższej niż wartość nominalna otrzymywanych w zamian udziałów/akcji, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości odpowiadającej wartości nominalnej obejmowanych w zamian za aport udziałów/akcji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-627/12-4/IM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza w SKA, obowiązek podatkowy związany z uczestnictwem w SKA powstanie dla Niego w dacie podjęcia przez walne zgromadzenie SKA uchwały o podziale zysku, czy też obowiązek podatkowy powstawał będzie na analogicznych zasadach jak w przypadku komplementariusza SKA, co będzie się wiązać z obowiązkiem opłacania zaliczek na podatek dochodowy w trakcie roku podatkowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-387/12-4/KSU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków na wynagrodzenie za ustanowienie służebności drogi koniecznej oraz wydatków na budowę drogi

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-716/12/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    zaliczenie do kosztów nieumorzonej wartości początkowej likwidowanych środków trwałych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-768/12/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy składka regularna płacona przez pracodawcę, tj. ubezpieczającego w ramach SSR (subkonta składek regularnych) do wysokości osiągnięcia SPO (statusu polisy opłaconej) stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-611/12/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Reasumując, mając na uwadze uregulowania prawne, a także treść przedstawionego zdarzenia przyszłego - zgodnie z którym w wyniku nabycia od Wnioskodawcy posiadanych przez niego udziałów w Spółce I, Spółka II posiadająca już bezwzględną większość praw głosu w Spółce I, której udziały są nabywane zwiększy ilość udziałów w Spółce I, przy spełnieniu pozostałych warunków określonych w przywołanych przepisach ustawy - zastosowanie znajdzie wyłączenie z przychodów, o którym mowa w art. 24 ust. 8a ww. ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-601/12-4/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

64| 65| 66| 67| 68|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY