Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    W zakresie opodatkowania podatkiem VAT darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-624/12/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1. Czy w przypadku, w którym spłata odsetek od Pożyczki nastąpi po spłacie części kwoty głównej Pożyczki, w wartości zadłużenia Spółki, obliczanej na dzień zapłaty odsetek na potrzeby zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych -dalej Ustawy CIT, wobec płaconych odsetek od Pożyczki, nie będzie się uwzględniać kwoty głównej Pożyczki spłaconej wcześniej oraz odsetek od Pożyczki płaconych w terminie płatności?2. Czy w przypadku, gdyby wartość zadłużenia Spółki wobec R oraz podmiotów, które posiadają przynajmniej 25% udziałów w kapitale R przekroczyła trzykrotność kapitału zakładowego Spółki, na potrzeby obliczenia tej części odsetek od Pożyczki która miałaby nie zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy CIT, pojęcie ,,tej wartości zadłużenia" użyte w ostatnim zdaniu art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy CIT należy odnosić do wartości zadłużenia Spółki równego trzykrotności kapitału zakładowego Spółki w chwili spłaty odsetek od Pożyczki?3. Czy w przypadku, gdyby wartość zadłużenia Spółki wobec R oraz podmiotów, które posiadają przynajmniej 25% udziałów w kapitale R przekroczyła trzykrotność kapitału zakładowego Spółki, na potrzeby obliczenia tej części odsetek od Pożyczki która miałaby nie zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy CIT, pojęcie ,,pożyczki (kredytu)" użyte w ostatnim zdaniu art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy CIT należy odnosić do wartości kapitału Pożyczki z dnia zapłaty odsetek od Pożyczki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-413/12-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku, w którym spłata odsetek od Pożyczki nastąpi po spłacie części kwoty głównej Pożyczki, w wartości zadłużenia Spółki, obliczanej na dzień zapłaty odsetek na potrzeby zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych -dalej Ustawy CIT, wobec płaconych odsetek od Pożyczki, nie będzie się uwzględniać kwoty głównej Pożyczki spłaconej wcześniej oraz odsetek od Pożyczki płaconych w terminie płatności?Czy w przypadku, gdyby wartość zadłużenia Spółki wobec R oraz podmiotów, które posiadają przynajmniej 25% udziałów w kapitale R przekroczyła trzykrotność kapitału zakładowego Spółki, na potrzeby obliczenia tej części odsetek od Pożyczki która miałaby nie zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy CIT, pojęcie ,,tej wartości zadłużenia" użyte w ostatnim zdaniu art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy CIT należy odnosić do wartości zadłużenia Spółki równego trzykrotności kapitału zakładowego Spółki w chwili spłaty odsetek od Pożyczki?Czy w przypadku, gdyby wartość zadłużenia Spółki wobec R oraz podmiotów, które posiadają przynajmniej 25% udziałów w kapitale R przekroczyła trzykrotność kapitału zakładowego Spółki, na potrzeby obliczenia tej części odsetek od Pożyczki która miałaby nie zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy CIT, pojęcie ,,pożyczki (kredytu)" użyte w ostatnim zdaniu art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy CIT należy odnosić do wartości kapitału Pożyczki z dnia zapłaty odsetek od Pożyczki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-412/12-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy prowadzenie działalności na terenie SSE na podstawie trzech zezwoleń, rodzi po stronie Spółki obowiązek odrębnego ustalania dochodu strefowego (straty strefowej) czy też wystarczającym jest łączne ustalenie dochodu Spółki uzyskanego na terenie SSE w ramach trzech zezwoleń?2. Czy Spółka jest uprawniona do zsumowania kwot zwolnień podatkowych przysługujących Jej w odniesieniu do wydatków inwestycyjnych poniesionych na podstawie Zezwolenia I, Zezwolenia lI i Zezwolenia III i zastosowania tak obliczonego limitu zwolnienia podatkowego do całości dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Strefy na podstawie wszystkich Zezwoleń?3. Czy w przypadku Zezwolenia nr III zwolnieniem podatkowym objęte są dochody uzyskane z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy na ogólnych zasadach czy też zwolnieniem objęte są tylko dochody wygenerowane w związku z wdrożeniem przez Spółkę nowych technologii?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-664/10/12-S/GC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy premia pieniężna przyznana Spółce stanowi przychód związany z prowadzeniem działalności w SSE i podlega zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-745/12/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy opisano w stanie faktycznym wypłaty dokonywano na rzecz Kontrahentów należy ujmować dla celów PDOP jako pomniejszenie przychodów w roku podatkowym, w którym nastąpiło ich przyznanie i wypłacenie na podstawie zbiorczej faktury korygującej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-502/12-4/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W przypadku umorzenia udziałów, w drodze umorzenia przymusowego nabytych w drodze darowizny, dochodem z umorzenia jest nadwyżka przychodu nad kosztami uzyskania przychodu. Kosztem uzyskania przychodów będzie wartość tych udziałów z dnia nabycia darowizny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-640/12-2/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie akcyzą zarejestrowanych samochodów osobowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-127a/12/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku VAT w związku z budową przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy w ramach projektu,,...''.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-475/12-8/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    możliwość zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu - świetlica

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-747/12/LŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Nie ma możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-908/12/EB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodów (dochodów) akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-598/12-2/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Spółka postąpiła prawidłowo zaliczając nieodliczoną kwotę podatku VAT naliczonego związanego z reprezentacją, do kosztów uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-231/12-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    w zakresie dokumentowania dostawy towaru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-658/12/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    w zakresie obowiązku wystawiania faktur VAT na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, dla których sprzedaż uprzednio została udokumentowana paragonem fiskalnym oraz umieszczenia na tej fakturze numeru rejestracyjnego samochodu pomimo braku możliwości stwierdzenia czy w istocie paliwo to zostało zatankowane do tego samochodu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-594/12/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1. Czy zgodnie z treścią § 6 ust.1 pkt 2 Rozporządzenia RM, cena nabycia środka trwałego stanowi koszt poniesiony w momencie dokonania operacji gospodarczej związanej z nabyciem tego środka trwałego, tj. zgodnie z tzw. metodą memoriałową?2. Czy koszty inwestycji, od których jest uzależniona wielkość zwolnienia podatkowego, należy dyskontować według zasad zawartych w rozporządzeniu RM od daty poniesienia kosztu, czyli w praktyce jego udokumentowania i zarachowania w księgach Spółki, czy też od daty faktycznego wydatku tj. zapłaty za koszty inwestycyjne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-340/12/PST wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-618/12-4/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy wykonywanie przez Spółkę usług na rzecz Partnerów będących osobami fizycznymi, które nie prowadzą działalności gospodarczej zaktualizuje obowiązek prowadzenia ewidencji przy pomocy kas rejestrujących? 2. Czy w sytuacji, gdy wszelkie rozliczenia między Organizatorem a Partnerami będą realizowane za pośrednictwem systemu P, to czy możliwe będzie skorzystanie ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy pomocy kas rejestrujących w związku z treścią pozycji nr 37 załącznika do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z dnia 30 lipca 2010 r.)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-599/12-5/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Odnosząc zatem powyższe do przedstawionych wyżej definicji wyrobów tytoniowych zawartych w ustawie należy stwierdzić, iż skoro jak wskazał Wnioskodawca przedstawione liście tytoniowe nieprzetworzone, nienadające się do palenia nie spełniają warunków do zaklasyfikowania ich do wyrobów tytoniowych w rozumieniu ustawy o podatku akcyzowym, to tym samym sprzedaż tego produktu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem akcyzowym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/443A-109/12-2/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    na mocy przepisów ustawy o VAT obowiązujących od 1 stycznia 2011 r. usługi związane z wyżywieniem, w ramach których przygotowuje oraz następnie sprzedaje napoje, o których mowa w opisie zdarzenia przyszłego podlegają opodatkowaniu obniżoną 8% stawką podatku VAT. Wnioskodawca zaznaczył, iż uzasadnienie stanowiska na powyższe pytanie dokonane zostało w kontekście przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2011 r.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-653/12-2/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

65| 66| 67| 68| 69|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY