2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy wydatki na remont budynku, w części w jakiej zostały refinansowane lub zostaną refinansowane w kolejnych latach premią kompensacyjną, stanowią w całości bezpośrednio koszt uzyskania przychodów, czy wydatki takie powinny podnieść wartość początkową budynku i zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-1127/12-2/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
1. Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w wysokości trzykrotności odpisu wynikającego z postanowień ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych w zakresie pracowników przejętych w trybie art. 231 Kodeksu pracy, wpłacone na wyodrębniony rachunek bankowy, w okresie jednego roku od dnia przejęcia pracowników w trybie art. 231 Kodeksu pracy (zaistniały stan faktyczny)?2. Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w wysokości trzykrotności odpisu wynikającego z postanowień ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych w zakresie pracowników przejętych w trybie art. 231 Kodeksu pracy, wpłacone na wyodrębniony rachunek bankowy, po upływie okresu jednego roku od dnia przejęcia pracowników w trybie art. 231 Kodeksu pracy (zaistniały stan faktyczny)?3. Czy Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w wysokości trzykrotności odpisu wynikającego z postanowień ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych w zakresie pracowników przejętych w trybie art. 231 Kodeksu pracy, które wpłaci na wyodrębniony rachunek bankowy po upływie okresu jednego roku od dnia przejęcia pracowników w trybie art. 231 Kodeksu pracy (zdarzenie przyszłe)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-733/12/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1.Czy określając wartość zadłużenia zdefiniowanego w pkt 1 Spółka powinna uwzględnić także naliczone odsetki spłacone w dniu zapłaty? (stan faktyczny)2.Czy w przypadku, w którym spłata odsetek od pożyczki nastąpi po spłacie kwoty głównej pożyczki, czy w momencie spłaty odsetek przepisy dotyczące cienkiej kapitalizacji nie będą miały zastosowania do spłacanych odsetek? (zdarzenie przyszłe)
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-415/12-8/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
w zakresie ustalenia która ze Spółek będzie zobowiązana do wystawiania faktur sprzedażowych i rozpoznania z tego tytułu podatku należnego w odniesieniu do faktur związanych z ZCP dotyczących sprzedaży zrealizowanej do dnia podziału, jeżeli obowiązek wysławienia faktury oraz obowiązek podatkowy w VAT powstanie przed dniem, w dniu lub po dniu podziału
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1208/12/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Możliwości powstania przychodu z tytułu wystawianych not księgowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-721/12/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Zakres skutków podatkowych zawarcia umów pożyczek.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-655/12-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1) Czy prawidłowe było stosowanie przez Wnioskodawczynię stawki zryczałtowanego podatku dochodowego w wysokości 5,5% dla wydobywanych przez Nią materiałów oraz ich transportu samochodami o ładowności powyżej 2 ton w roku 2009 i 2011? 2) Czy prawidłowe jest stosowanie stawki 3% dla dostawy piasku zakupionego od innego kontrahenta w roku 2009 i 2011?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-692/12-5/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
1) Jeżeli w wyniku przeprowadzonych przez Bank korekt wartości zobowiązań publicznoprawnych za przeszłe okresy rozliczeniowe wystąpi zaległość a za wcześniejszy lub ten sam okres rozliczeniowy wystąpi nadpłata w wysokości uiszczonych przez Bank zobowiązań publicznoprawnych, to wysokość nadpłaty zostanie zaliczona na pokrycie kwoty zaległości wykazanej w korekcie wysokości należności publicznoprawnej. Jednocześnie, w związku z faktem, iż za dany okres wystąpiły równocześnie kompensujące się nadpłata oraz zaległość z tytułu rozliczeń publicznoprawnych, nie wystąpi de facto zaległość wobec Skarbu Państwa- ponieważ nie miała miejsce uszczuplenie dochodów Skarbu Państwa, a jedynie przesunięcie pomiędzy poszczególnymi tytułami należności prawnopodatkowych. Tym samym, w związku z zaliczeniem nadpłaty na poczet zaległości dotyczących tych samych okresów lub istnienia nadpłaty za okres wcześniejszy do okresu, w którym wystąpiła zaległość podatkowa, nie będzie podstaw do naliczania odsetek za zwłokę.2) Ze względu na charakter świadczeń publicznoprawnych i fakt, iż uprawnionym do otrzymania w/w świadczeń jest budżet państwa możliwe jest rozliczenie nadpłaty i zaległości powstałej z tytułu różnych zobowiązań publicznoprawnych, gdzie wierzycielem jest Skarb Państwa a Bank jest podatnikiem lub płatnikiem podatku.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-659/09-5/13/S/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca ma możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupów dokonywanych w związku z realizacją projektu sfinansowanego ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej? (działanie 4.1. PROW 2007 - 2013)
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP4/443-821/12-4/UNR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy opisane powyżej dodatkowe opłaty związane z windykacją przeterminowanych należności (np. opłat za monity i wizyty windykatora, opłata za wysłanie listu z wezwaniem do zapłaty) oraz odsetki karne podlegają opodatkowaniu VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1218/12-6/MPe wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Brak możliwości odliczenia podatku w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-300/12/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją projektu, ponieważ wydatki poniesione w związku z realizacją projektu będą służyć czynnościom zwolnionym od podatku VAT.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-973/12-4/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy kwoty przekazywane tytułem diet oraz zwrotu kosztów przejazdu, noclegów oraz innych wydatków, w tym na pokrycie polis ubezpieczeniowych pracowników są przychodem po stronie danego pracownika, a więc czy są one zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy i w jakim zakresie są one przychodem takiej osoby w przypadku przyznania zwrotu kosztów noclegów ponad limit określony w załączniku do rozporządzenia lub ryczałtu za nocleg (§ 9 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wysokości oraz warunków ustalania przysługujących pracownikowi (...) z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-995/12/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Opodatkowanie odszkodowania za przejęcie części nieruchomości pod drogę publiczną.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-1056/12/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Spółka, w związku z nabywaniem Akcji Pracowniczych od pracowników, zobowiązana będzie jako płatnik do pobierania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1520/12/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
W jaki sposób należy ustalić dochód z tytułu umorzenia udziałów otrzymanych przez wnioskodawcę w drodze darowizny w przypadku, gdy umorzenie udziałów nastąpi bez jej zgody w drodze umorzenia przymusowego lub umorzenia automatycznego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-1535/12/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Wskazanie czy przekazanie majątku całego przedsiębiorstwa przez małżonka, pozostającego w ustawowej wspólności majątkowej, drugiemu z małżonków, a następnie zakończenie działalności gospodarczej spowoduje konieczność uiszczenia podatku od towarów i usług
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-556/12/LG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Stawka podatku dla dostawy mediów związanych z najmem gminnych lokali mieszkalnych i użytkowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-1097/12-2/NS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy koszty delegacji aplikanta adwokackiego zatrudnionego przez zleceniobiorcę powinny być objęte fakturą VAT i czy koszty ww. delegacji podlegają podatkowi od towarów i usług jako część składowa usługi świadczonej przez zleceniobiorcę?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1209/12/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy różnice kursowe w rozumieniu ustawy o PIT, w przypadku zmiany źródła finansowania spłaty zobowiązania (poprzez zmianę wierzyciela), powstają, po stronie Wnioskodawcy jako wspólnika Spółki, na moment faktycznego uregulowania zobowiązania przez Spółkę na rzecz Banku (tj. nowego wierzyciela)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-1132/12-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
wstercz | 179| 180| 181| 182| 183| | dalej |